SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CMS - недвижими имоти

Re: CMS - недвижими имоти

Срам и позор ... и това ми било webmaster форум :eek:
Обърнахте го на джумла форум ...

Може би трябва уточним, какво трябва да може един webmaster. Трябва ли да може да напише комплексна web-система от нулата за да се зове webmaster ? Не че в това има нещо лошо (аз си го правя), ама си мисля, че повечето от хората тук просто искат да развият някаква идея, която да им носи пари, и за целта какъв CMS ще ползват, не е толкова важно. В крайна сметка за тях важното е максимално бързо да си направят сайта и да го монетизират, а не да се занимават с всеки аспект от създаването на един CMS (искам да подчертая, много хора подценяват комплексността на едно такова задание във всичките му аспекти, тривиални на пръв поглед неща си искат занимавка).
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Значи тук хората които пишат пишат за клиенти ... за джумла ... Вие какви се явявате в случая? Качвате му една джумла, 1-2 компонента и някой безплатен / платен шаблон и му вземате 20-30 лева ли?
Ако е така - нямам какво повече да пиша по темата :)
То и една маймуна с 0 познание може да направи това, което Вие правите :)
И не се плаша от негативна реп, търся дискусия, но явно това е извън компетенцията - инсталиране на джумла от fantastico :D

Може би трябва уточним, какво трябва да може един webmaster. Трябва ли да може да напише комплексна web-система от нулата за да се зове webmaster ? Не че в това има нещо лошо (аз си го правя), ама си мисля, че повечето от хората тук просто искат да развият някаква идея, която да им носи пари, и за целта какъв CMS ще ползват, не е толкова важно. В крайна сметка за тях важното е максимално бързо да си направят сайта и да го монетизират, а не да се занимават с всеки аспект от създаването на един CMS (искам да подчертая, много хора подценяват комплексността на едно такова задание във всичките му аспекти, тривиални на пръв поглед неща си искат занимавка).

Съгласен съм с теб ... но самото инсталиране на един CMS от фантастико и слагането на adsense не прави някой webmaster ...
Всъщност истината е, че дори и къстъм решенията се базират на готови неща, направени предварително от фирмата или програмиста. Аз в момента търся да поръчам два сайта и виждам, че повечето фирми си работят с техни CMS-и и ги модват според клиента и цените вече са доста изравнени. Например: "Къстъм" решение за онлайн магазин ми излиза по-евтино (по цена от две-три сериозни фирми, като изключвам цифромани като MAG и подобни :)), отколкото от SummerCart да ми моднат техния си магазин. ?!?!?
Много ясно, че всеки използва части от код които е писал преди това? Ако системата трябва да има коментари, защо да пиша нещо на ново като го имам написано вече? Не е нужно да се открива топлата вода - затова си има framework-ове и jquery ...
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Ако сайта не се развива, изчистени са всички грешки, имат еднаква сигурност и т.н. е без значение на какво е писан, освен цената за избаботката му.
Но.
-Още при първо желания за нов дизайн, CMS са ще спечели - цените на суперуникалните и т.н дизайни са поне 4 пъти по ниски като цена, спрямо тези на custom системите.
- Още при първото желание за добавяне на функционалност, CMS са ще спечели. Никоя фирма за поръчков софтуер няма готови разработени изтествани и осъвременени собствени решения за всички. Докато за CMS , основно Joomla, има всичко. Тук собственика ще спечели в цена поне 100 пъти и като срок за внедряване - месеци.
Ако толкова няма нещо написано за CMS, то винаги може да се модифицира нещо, което пак ще е в десетки пъти по -евтино и надежно .

Няма сайт с време на живот повече от една година, на който да не му се налага да се промени нещо/добави нещо. И това е така защото интернет е много динамичен, конкуренцията не спи и т.н.

И къде е логиката да плащаш за нещо 100 пъти по скъпо? Същата фирма за поръчков софтуер, ако може да напише нещо, може да го напише и за CMS. Ако не може - за мен не е софтуерна фирма.

А и да не забравяме, че с тези "100 пъти по скъпо" собственика на сайта на практика спонсорира софтуерната фирма за допълване на софтуерните и решения, с които тя ще излезе на пазара на готови CMS или пък те биват препродавани на други клиенти. И не получава нито лев от това.

Другият проблем- проиводителността. Да, в общият случай custom решенията са по-производителни. И какво от това. Вече има хардуерни решения за web сървери с производителност 100000 IOPS. на цена от 60$..120$ за гигабайт. Върховните постижения са няколко милиона IOPS. На такъв сървер, дори dir.bg да напишеш на joomla няма да го усети. Къде е логиката да плащаш за разработка на портал от рода на dir.bg примерно милион, след като можеш да минеш 100 пъти по-тънко.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Някой изобщо обръща ли внимание какво е заглавието на темата преди да пише? От всичките коментари само 3 отговарят на запитването. Пуснете една тема "Положителни и отрицателни страни на къстъм решенията и готовите CMS и" нашироко обсъждайте, Защо тук?
 
Re: CMS - недвижими имоти

Аз препоръчвам Друпал. Това е CMS номер 1 в Света за последните 3 години. Само си включваш cck, imagefield, imagecache, image api, views, views fast search, node expire, правиш си категориите (taxonomy), малко css и пренаписване на node темплейта (по желание) и се получава нещо подобно: http://pogledni.com/imoti
 
Re: CMS - недвижими имоти

Друпал също е много добър CMS, тук единствения който го обръща на за и против Джумла! е сърфъра.

Аз нееднократно заявявах, че всичко зависи от проекта. Някъде удачно е едно, другаде друго.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Друпал също е много добър CMS, тук единствения който го обръща на за и против Джумла! е сърфъра.

Аз нееднократно заявявах, че всичко зависи от проекта. Някъде удачно е едно, другаде друго.
Не против джумла - против джумла за всичко ... виж за смешен сайт става ... но до там :)
 
Re: CMS - недвижими имоти

Няма логика в теб и това си е :D
Защо 200 лева всеки месец за сървър, вместо 2000 лева веднъж за свестен сайт и 40 лева за VPS ... ама ти такива проблеми май нямаш ... и 50 посетителя са ти много :D
И никой не говори за "уникални" темплейти имащи ги на още 1273876 сайта в нет-а ... Темплейт за джумла се прави в пъти по-трудно от темплейт за писан сайт ...
Грешките на програмистите не се решават с ъпгрейд на hardware
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Не против джумла - против джумла за всичко ... виж за смешен сайт става ... но до там :)
Странно защо плюеш тогава, при положение че става за всичките твои проекти. ;)
 
Re: CMS - недвижими имоти

Няма логика в теб и това си е :D
Защо 200 лева всеки месец за сървър, вместо 2000 лева веднъж за свестен сайт и 40 лева за VPS ... ама ти такива проблеми май нямаш ... и 50 посетителя са ти много :D
И никой не говори за "уникални" темплейти имащи ги на още 1273876 сайта в нет-а ... Темплейт за джумла се прави в пъти по-трудно от темплейт за писан сайт ...
Грешките на програмистите не се решават с ъпгрейд на hardware

Да , добре. Повярва ти някой., особено за темплейтите.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Странно защо плюеш тогава, при положение че става за всичките твои проекти. ;)
За кое става?
Не я плюя бе хора, просто трябва да разберете че не става за всичко и за всички :D Дай всички да караме голфове? Защо да си купуваме БМВ например, като и голфа върши същата работа :D
Да , добре. Повярва ти някой., особено за темплейтите.

Ама аз никой не искам да ми вярва бе сладур, искам да не вярват на теб, че утре ще реват ... Много си заблуден ... ама мноооого :)

Един html шаблон струва 10-15 ... за джумла и WP са по 30-50 ... защо ли? По-лесно се правят ли?
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

За кое става?
Не я плюя бе хора, просто трябва да разберете че не става за всичко и за всички :D Дай всички да караме голфове? Защо да си купуваме БМВ например, като и голфа върши същата работа :D


Ама аз никой не искам да ми вярва бе сладур, искам да не вярват на теб, че утре ще реват ... Много си заблуден ... ама мноооого :)

Един html шаблон струва 10-15 ... за джумла и WP са по 30-50 ... защо ли? По-лесно се правят ли?

А бе човек много си заблуден. Приятелски ти го казвам. Има "дизайни" дето се правят за 10 мин има и такива дето ти отнемат цял месец доизкусуряване и тестване и сериозна работа. Всичко това зависи от поръчката, изискванията на клиента, целта на сайта, пазара и куп други неща. Това че всичко това е във формат джумла вордпрес няма нищо общо с качеството на дизайна. просто за готов CMS, настройката,тестването и интергирането на всякакъв дизайн е средно ПОНЕ 4 пъти по бързо и евтино. Ако пък има нужда от промяна, локализация, експерименти, и т.н това число скача до 100. Да не говорим за домументацията. Предимството да конструраш нещо по стандарти, зад които стоят десетки хиляди часове труд за добра документация няма нъжда от хвалба. Ти самият навярно владееш php. Да те видим как щеше да го научиш, търсиш решение на проблеми, да се развиваш като програмист, ако я нямаше добрата документация, дебъгерите и т.н. Всички езици за програмиране, които не са получили широко разпространение са се провалили точно по рази причина.
 
Re: CMS - недвижими имоти

малко се чувствам виновен и не искам да се намесвам много във вашата дискусия, но...да напомня.
Препоръчайте нещо интересно и функционално.

Да има всичко, което трябва.

Ако е без пари - супер!
Ако платено - ще плащам . Ще бъда много благодарен на всички, които ще споделят и собствен опит в исползването на такива CMS.

Не искам да правя конкуренция на имоти бг, не искам да съм най-добрия real estate , просто ми трябва решение.

Ако някой случайно стигне до тази страница - моля пишете и нещо по въпроса :)


За това, кой е и кой не е вебмастер... То живота решава всичко.
За мен в тази дейност е най-важно да има печалба и удовлетворение, а това, че някой смята, че да съм вебмастер трябва да мога да превръщам Джумла в ВП за 89 минути със затворени очи , с гръб към монитора, без интернет, ток, маса и стол... - това според мен не е толкова важно.

Има хора, които инсталират безплатна Джумла, слагат адсенс и пишат толкова интересно и развиват проекта си, че печалят ОГРОМНИ ПАРИ. А има други, които уж знаят всичко, ама цял живот само мислят къде да го пъхнат и как да го монетизират. За мен първите са вебмастери, а вторите са *****. И кой колко знае не играе кой знае ква роля.

Peace, people!
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

OK, а за Open Realty какво мислите ?
Имах време само да направя инсталация, но още не съм успял да огледам за какво иде реч.
Идеята е за едно малко имотно порталче, в което да могат да пускат обяви и случайни хора, не само предварително регистрирани потребители.
Надявам се ще съм и от полза с въпроса си и на Sergei-Cho. Защото след като се отвори темата и започнаха общи лафове на тема "к'во е по-по-най..."
 
Re: CMS - недвижими имоти

Open realty-to не е лошо като CMS, аз доста съм работил с него, но не става за СЕО :/ Като цяло е доста добро решение, ако не искаш нещо адски яко и готино.. като българсия фейсбук..
 

Горе