SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

cloxy

Super Moderator
Екип
Вчера влязох в акаунта си в Godaddy защото беше Cyber Monday и исках да проверя дали нямат някакви промоции. Опитах се да регистрирам един домейн за 2 долара, но не приемаха PayPal и влязох да си разгледам методите за плащане с цел да го добавя като опция за плащане.

Както и друг път се е случвало, в методите за плащане ми бяха запазили всички дебитни карти, с които съм плащал домейни. И както всеки път ги изтрих, защото никога не съм се съгласявал да ми ги пазят - всеки път махам отметката, но те не се съобразяват с желанията на клиента. Не ми е за първи път да си трия методите за плащане, профилактично го правя.

Но принципно накрая ме пита какъв да стане методът за плащане по подразбиране и аз избирам PayPal. Този път не ме пита, направо изтри всички карти, PayPal като метод за плащане беше потънал в дън земя...

И така вечерта, когато получавам писмо, че съм се бил отказал от цял списък техни услуги. Като се загледах видях, че това са всички услуги, които им използвам:

  1. Един домейн
  2. Един предплатен backorder
  3. Достъп до аукционите им

Честно казано в началото си помислих, че са ми хакнали акаунта. После осъзнах, че изтриването на картите е вероятната причина да ми изпразнят целия акаунт, сякаш е нов! Добре, че нямах нищо важно в него!

В писмото им от вечерта, накрая пише, че ако смятам това действие за грешка, да им пиша до 24 часа. Писах им веднага, че е грешка и да ми върнат услугите, които ползвам. Но в Godaddy не става така лесно...

Днес сутринта получавам отговор, че могат да ми възстановят само домейна и то при положение, че си платя глоба за възстановяване, сякаш домейнът е в Redemption period, а той не е! Това са 80 долара + подновяване за 1 година. Но дори при опит да възстановя домейна, ми дава грешка системата им и отивам в нищото.

Това е един от онези моменти, в който осъзнаваш, че решение, направено преди години, а именно да си разкарам всички домейни от Godaddy ме е спасило. Тръпки ме побиват като си представя, че всички домейни са ми били там, изложени на риск. Добре че на черния петък си разкарах и последните няколко останали домейна в Godaddy.

Изгорях с 14 долара за backorder-а и с един домейн, който го бях оставил да изтича. Никога не съм бил по-щастлив при загуба, като си представя какво можеше да е. Така че имайте предвид, че в Godaddy нищо не е сигурно и един ден като си изтриеш кредитната карта, която си отбелязал при плащането да не ти я съхраняват, се изтрива и всичко платено с нея. Преди не беше така...

nodaddy.jpeg
 
Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Само да добавя, че ако търгуваш с някой домейн в Годеди, и му го пушнеш, и онзи те измами - това не е проблем на годеди. Те домейна няма да ти го върнат :)
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Странно. Това някакъв проблем със системата им ли е? Като премахваш картите изписа ли нещо някакви условия или предупреждения? Обясни ли им какво е станало?
 
Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Добре си направил.
В допълнение към GoDaddy искам да кажа, че имат може би НАЙ малоумния админ панел в историята, страшно замотан и объркан с максимално агресивна политика за изстискване на пари. Всичко трябва да се заплати. А съпорта ... леле боже съпорта, по ужасен съпорт е само на domain.com
Поне GoDaddy ми отговориха на мейл с 1 ден закъснение, докато domain.com чаках 2 часа да се свържа с тях по телефона на музичка и оня ме отсвири за 15сек и всичко това защото не отговарят на мейлите си. Явно е политика на янките това.
Лично не виждам смисъл да се използва US регистратор, съпорта на суперите и ИСН е чудесен. Халал да са им спестените 5-10лева на година. После ти излизат през носа.
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

cloxy, нещо се е объркало.... трил съм много пъти всякакви типове плащане и никога не съм успявал да канселирам услуги.
аз съм полу любител на ГД, така че може и да съм предубеден
когато изтриеш домейн, и те го трият директно и попада в нещо като redemption
освен всичко друго и промоции за по $2 не може да се платят с пейпал

pres7o, админа им е малко различен от повечето други, но като свикнеш си е доста добре. не разбирам за какво изтискване на пари говориш. а и като имаш 2-3 домейна може да е добре, но като станат 5-600 разликата не е малка
 
Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Никакво предупреждение не ми даде. Просто ги маркирах, натиснах бутона за изтриване и те изчезнаха. Говоря за картите, в панела с домейните изобщо не съм влизал, затова и чак вечерта разбрах от тяхното писмо, че и домейнът е изтрит.

Просто аз съм свикнал да ги трия тези глупости и системата като не е доволна, да ми дава да си избера алтернативен вариант за плащане. С новия панел според мен са направили някакви промени и вече нищо не пита.
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

И на мен не ми вдъхват никакво доверие. Потребителския им панел е скапан и труден за ориентиране, и постоянно ти изпращат досадни имейли с отстъпки ако сега си подновиш нещата за още година. Това не го знаех че ти съхраняват данните за дебитните карти.

Ще послушам съвета ти и ще си разкарам целия 1 домейн при тях възможно най-скоро :D
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

На мен ми затриха 2 домейна, искаха да си легитимирам профила. Пращах снимка на личната карта 2 пъти и все не я харесваха и накрая ги зарязах
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

интересна работа :) как за толкова години не съм си изгубил нито един домейн при тях. верно че винаги се опитват да правят upsale ама кой не се опитва

cloxy, ако самоволно и на своя глава са ги изтрили натискай здраво и ще възстановят нещата.

всички дето псувате панела ... кажете кое е трудно. не ви разбирам... има си списък с домейни. кликате на него и там си управлявате домейна... кое му е трудното, скапаното и всичко останало. да, направиха 1-2 пъти пропуски, но 2 дена след като им пиша и са си добавили фунционалността обратно.

и признавам, няма по-олигофренски dedicated сървъри от тяхните. питах ги какъв е хардуера и те ми казват "ТАЙНА". като го земеш ще видиш... айсиктирмакако

успех на всички... изглежда вече няма да има смисъл да пускам купони в темата... то тука хората не харесвали ГД
 
Re: За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Re: За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Цял ден нямам отговор.

Пускай купони, далавера си е домейн за 1-2 долара. Просто след 60-тия ден веднага трансфер към някъде другаде.

Те може и затова да не ме харесват мен, защото стотици домейни съм разкарал от тях, особено последната година.

интересна работа :) как за толкова години не съм си изгубил нито един домейн при тях. верно че винаги се опитват да правят upsale ама кой не се опитва

cloxy, ако самоволно и на своя глава са ги изтрили натискай здраво и ще възстановят нещата.

всички дето псувате панела ... кажете кое е трудно. не ви разбирам... има си списък с домейни. кликате на него и там си управлявате домейна... кое му е трудното, скапаното и всичко останало. да, направиха 1-2 пъти пропуски, но 2 дена след като им пиша и са си добавили фунционалността обратно.

и признавам, няма по-олигофренски dedicated сървъри от тяхните. питах ги какъв е хардуера и те ми казват "ТАЙНА". като го земеш ще видиш... айсиктирмакако

успех на всички... изглежда вече няма да има смисъл да пускам купони в темата... то тука хората не харесвали ГД
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

бе има и мен за какво да не ме харесват след предната нова година ама това е друга тема :)

те май имаха чат съпорт и телефон ... за бързо разрешаване на разни проблеми
 
Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Последния домейн в годеди го трансфернах още преди половин година към друг регистрар. Много са гадни, пращат писма с разместени месец и дата за да си помислиш, че пропускаш срока за подновяване, като влезеш в контрол панела - то остават още месеци..жалки долнопробни опити да си подновиш домейна. Отделно винаги след плащане с пейпал влизам и изключвам автоматичното подновяване, което изрично съм отказала, ама за годеди премахване на отметките нищо не значи, те пак си го активират. Пускат ти някой евтин домейн ама после като стане време за подновяване ти струва камила с рога. От тях може да взема нещо на промоция и после да го трансферна някъде другаде, но засега нямам такива планове.
 
За: Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Последния домейн в годеди го трансфернах още преди половин година към друг регистрар. Много са гадни, пращат писма с разместени месец и дата за да си помислиш, че пропускаш срока за подновяване, като влезеш в контрол панела - то остават още месеци..жалки долнопробни опити да си подновиш домейна. Отделно винаги след плащане с пейпал влизам и изключвам автоматичното подновяване, което изрично съм отказала, ама за годеди премахване на отметките нищо не значи, те пак си го активират. Пускат ти някой евтин домейн ама после като стане време за подновяване ти струва камила с рога. От тях може да взема нещо на промоция и после да го трансферна някъде другаде, но засега нямам такива планове.
Това е щатския начин на писане на дати...
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Явно трябва да се избягва Godaddy, аз ги ползвах много, но сега нямам нито един домейн. Причината при мен беше, че дават ниски цени за регистрация, а след това - високи цени за подновяване. След всичко споделено в темата, още повече си затвърждавам мнението, че няма да ги ползвам повече.

От нашите регистратори ползвам основно Хост България, а от чуждите - Namecheap и други. Досега с тях не съм имал проблем.
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

айде за последно да се разпиша в тази тема ... не защитавам ... само информирам

къде има подновяване на .ком за $8.67 (без врътките). за тази цел има уникално много купончета, които работят от ГОДИНИ. във всеки мастърски форум има тема за купоните за GoDaddy и винаги се намира някой активен... особено за основните домейни.

аз ще продължа да съм им клиент. при цена за подновяване на ком близка или под $8 конкуренцията за мен не съществува :)
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

къде има подновяване на .ком за $8.67 (без врътките)

Цената им за .com renewal е 15 USD, което е супер високо. Иначе за купоните може и да си прав, не съм ги ползвал.
 
Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Още се разправям с тях и категорично ми отказват да ми подновят която и да било услуга. Бил съм ги спрял доброволно, като съм си изтрил метода за плащане...

Аз прехвърлих всичко в Namecheap, защото на черния петък трансферът е 99c. Също така приемат плащания с Bitcoin и ми излиза почти без пари всичко ;)
 
Re: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

По мейл са изключително трагични, но по телефон в повечето случаи се решават проблемите. Аз по мейл пиша на точно определен човек от съпорта им и винаги е готов да помогне и решава проблемите изключително бързо. Като цяло съм със смесени чувства към тях, но е нормално за такава голяма компания.
 
За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

За: Godaddy са измамници, взеха ми всичко !

Цената им за .com renewal е 15 USD, което е супер високо. Иначе за купоните може и да си прав, не съм ги ползвал.

Е не, с код винаги си правиш и ти е по 8.67$. До сега не съм давал повече от това. То точно цената им е предимството.
 

Горе