SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Извод: да се задържиш в челото изисква постоянна работа. Трудолюбивите и инвестиращи време са в челната. Тези, при които липсва активност се радват на моментен успех и увисване.

И въпреки всичко и това правило си има изключения. От година и половина наблюдявам няколко сайта които са тотално зарязани. 2 от тях не са обновявани от 2 години. Намират се в силно конкурентна ниша и до момента не са помръднали от челните позиции :)

Преди време бях пуснал тема именно с въпроса "Как и защо е възможно това" и отговорите бяха нещо от сорта, че "видиш ли те били стари и авторитетни и имало много линкове към тях от едно време още". :)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Ще видите вие като Калин К. фреймне сайта на Николай и изсипе връзки от всички бг домейни 3-4 преди края на състезанието. Кофти стратегия за дългосрочен успех, но си заслужава да се рискува :).
Хм, поживем, увидим ;-)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Съмнявам се, че това все още работи, то си е блекхет от всякъде.
Именно де, достатъчно е да пуснеш в действие машината преди да се е усетил Гоогля.
 
Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Именно де, достатъчно е да пуснеш в действие машината преди да се е усетил Гоогля.

Е сметай това ако стане, как мазно заекЪТ (бати тъпия прякор) ще грабне 5000 лв. :)
Ама пък тарикат ще излезне :) хахахахах
 
За: Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Е сметай това ако стане, как мазно заекЪТ (бати тъпия прякор) ще грабне 5000 лв. :)
Ама пък тарикат ще излезне :) хахахахах

Добре, защо трябва да се заяждаш и да обиждаш, виж как хубаво си вървеше дискусията...

Като ги спечели, значи е успял да излъже Google. Ако не ги спечели той, така или иначе ще ги спечели някой друг.

Целта на тези състезания не е толкова паричната награда, колкото опита, който ти оставя и изводите, които си успял да направиш.

С 5 бона човек не може да си оправи живота... абсурд. Но опита, който трупа е безценен. А погледнато в преспектива същия този опит може да ти върне 5 пъти по 5 бона.
 
Re: За: Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Re: За: Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Добре, защо трябва да се заяждаш и да обиждаш, виж как хубаво си вървеше дискусията...

Като ги спечели, значи е успял да излъже Google. Ако не ги спечели той, така или иначе ще ги спечели някой друг.

Целта на тези състезания не е толкова паричната награда, колкото опита, който ти оставя и изводите, които си успял да направиш.

С 5 бона човек не може да си оправи живота... абсурд. Но опита, който трупа е безценен. А погледнато в преспектива същия този опит може да ти върне 5 пъти по 5 бона.
Е чак пък да обиждам - сега факт е (за мен) прякора е тъповат. За другото си прав - състезанието е за опит и експерименти. Даже се бях замислил да участвам ама после ме досрамя от мене си, че съм аматьор в СЕО.
Предполагам, след като не е изискване да е само с бяло СЕО, ако някой използва черно и спечели на база труда на друг, няма да има сърдити.
 
Re: За: Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Re: За: Re: За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Предполагам, след като не е изискване да е само с бяло СЕО, ако някой използва черно и спечели на база труда на друг, няма да има сърдити.

Те и от Гугъл го следят :) Затова още никой не вади ресурси :)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Хората инвестират много повече труд от тия 5к лева :) Правилата се смениха и е хубаво да се изтестват идеи в конкурентна и безопасна за клиентите среда + повишения адреналин от състезателния ефект. Като гледам само колко статии се преведоха, колко клипчета се направиха, социалната активност. Това е и една от целите. Организаторът също трябва да е с полза и да има следващи такива. Аз като зрител се забавлявам добре. Ако можете да се избегне и черното сео ще е чудесно, но организаторът дава правилата.
Благодарности към bgkulinar, че е убедил клиент да направи възможно всичко това.
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Участието в това състезание е повече от полезно и който не участва - губи много, особено в момента, когато гугъл сменят рязко правилата. Аз съм доста нов в SEO сферата, но съм много доволен от постигнатото от мен (средно добра позиция на определена статия в нов сайт, нещо, което не забелязвам при останалите, които се класират предимно с настъфен нов домейн). Изводите, които си направих, са че на финала ще спечелят или тези с DMOZ индекс и старост на домейн-а или тези с блекхет техниките. За жалост, гугъл+ не е до такава степен модерен в България и за момента дава много малка преднина.
В момента съм в процес на смяна на работата и нямам време да експериментирам много, но се надявам да набера скорост в последните месеци и да потормозя експертите :D
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Някъде тук четох... и на истина е така, че като че ли гугъл много много не дава преоритет на г+ постовете - има разни фейсбук страници преди това. Сега случайно погледнах и видях поне в моя браузър по фразата присъства такъв резултат от г+ на 20-то място /последното във втората страница/
https://plus.google.com/113294918975113719318/posts/X8RSdH1mwxa

Може и в мен да е грешката
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

А преброи ли колко фейсбук страници има преди нея ? :) да не говорим, че тези резултати се задържат само няколко дни и не са страници, а постове :)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Очаквам някой да се заиграе с датите, но засега не го правят. Тези, които публикуват с голяма честота, спокойно могат да филмират гугъл с този трик.
 
За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Хм, оggin, аз пък точно около състезанието взех да мисля, че най-накрая Bing дава добри резултати и за български :) Някаква персонализация ли е включена при теб? При мен резултатите изглеждат така:
9554466456_6a6557a804_c.jpg

Наистина добро класиране според съдържанието с превес на EMD-тата естествено.
 
Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Аз съм търсил с кавички, а ти без :)
 
За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Мен с кавички ме прехвърля на новия им SERP. Явно съм попаднал в някаква тестова група - там тоя с 8-те резултата.
9551796833_6939d5372d_z.jpg
 
Последно редактирано:
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Наблюдавах как ще възприеме Google трите теми във форума с "важният" въпрос "Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?"
  1. Най-старата и най-релевантна към "Защо трябва..."
  2. Втората - "Защо трябва ... + Wikipedia"
  3. Най-новата - "Защо трябва... + Google"
Днес при мен най-новата стана водеща с подзаглавия останалите:
9561857582_70b5476435.jpg

@Оggin, доказа ли се теорията? На какво се дължи?
 
Re: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

При мен резултатът не е такъв все още, но предполагам, че ще стане.

Според мен се дължи на мераците на Google да изкарват възможно най-свежи резултати от по-авторитетните източници.

Интересно е как ще реагира, когато се съберат още 2-3 теми извади класически множествен резултат от 5-6 страници. И съм много любопитен как това ще се отрази на CTR и позициите
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

А преброи ли колко фейсбук страници има преди нея ? :) да не говорим, че тези резултати се задържат само няколко дни и не са страници, а постове :)

Вече гледам фейсбук страниците са само две на 2-ра страница, а въпросния г+ пост дето беше на 20-то сега пък го е качил на 10-то :)
Гошо кво да го правиш :)
 
За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

За: Google и Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?

Гугъл обича кого? Google :)
Не бях заглеждал SERP-а на състезанието "Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?" и днес ми направи впечатление, че от експериментът на Оги е избрал в снипета какво?
10097514543_cbaf3d2b43_o.png

Естествено цитат, в който е споменат :)
Нали не ми е персонализирано - 2-ра страница, 2-ри резултат?
 

Горе