SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не ща

BullBlogger

С рогите напред
Темата е вече доста изтъркана и повечето хора вече минаха в евро, подадоха си декларацията в НАП и вече дори прежалиха своя дял в запълването на дупката в Държавния Бюджет. Други анатемосаха адсенса, както син партизанин се отрича от баща си - старшина в околийското управление.

Аз обаче още от начало реших да се скатая - бе не ме кефи плащане в евро. И що трябваше да мина в евро баш когато долара взе да се вдига? Като се хлъзгаше мазно надолу, като джумерка в тиган, лаф не ставаше за евро.

Сега ясно ми е, че разминаване няма. Интересно обаче кога ще се случи задължителното преминаване.

Днес получих поредната честитка от Google в която Гуглата вече с едва потиснато раздразнение любезно ми напомня, че в духа на нашите добри взаимоотношения, е мнооооо убао да мина у еуро доброволно преди промяната да стане задължителна, ръйшли.

Каква е целта на цялата операция:

- ясно ми е, че рано или късно ще мина в евро
- ясно ми е, че нищо няма да изкяря от размотаването

това обаче не ми пречи да видя до кога добрата стара Гугла ще ме търпи да кисна в зелено как по точно ще ме натирят да подпиша нещо, което не искам

междувременно ще се радвам и на полета на зелените мангизи - тва са 20 стинки и кусур на долар бе

Код:
Здравейте,

Бихме искали да Ви уведомим за предстоящи важни промени, свързани с профила Ви в AdSense. Скоро ще трябва да преминете към евро като валута на отчитане и да приемете актуализирани Общи условия. За да се улесни този преход, препоръчваме Ви да влезете сега в профила си и да ги приемете, преди промяната да стане задължителна. Ако наскоро сте направили промяната, можете да не вземате под внимание този имейл.

Следват основните промени, включени в актуализацията на Общите условия:

- Страната, с която издателите сключват споразумение, се променя от Google Inc. на Google Ireland Limited.
- Издателите отговарят за плащането на всички местни данъци в юрисдикцията си. Google ще възстановява ДДС само на издатели с адрес в Ирландия.
- Приложимото законодателство се променя от калифорнийското на английското или местното.

Ще бъдете помолени да прегледате пълния текст на Общите условия, преди да актуализирате профила си. За съжаление не можем да предоставим на издателите тълкувания на значението на промените в нашите правни документи. Ако имате въпроси или се нуждаете от правен съвет относно тълкуването на новите Общи условия, моля, не се колебайте да се свържете с адвоката си.

След като направите промяната, всичките Ви приходи ще се отчитат в евро. Когато генерирате приходи от плащания на рекламодател във валута, различна от евро, ще преобразуваме ежедневно тези приходи от валутата на рекламодателя в евро по преобладаващия пазарен курс от предишния ден. Моля, имайте предвид, че наличните Ви начини на плащане ще останат непроменени.

Ако искате да изтеглите и запазите копия на миналите си отчети в щатски долари, моля, изпълнете следните указания, преди да приемете новите Общи условия: https://www.google.bg/adsense/support/bin/answer.py?hl=bg&answer=9866. Препоръчваме Ви да запазите отчетите си, преди приемането на новите Общи условия да стане задължително, тъй като след прилагането им ще можете да виждате настоящите и миналите си отчети само в евро. Ще можете обаче да преглеждате предишната си история на плащанията от приходи в щатски долари.

За повече информация относно показването на отчетите Ви в евро, моля, посетете нашия Помощен център на адрес https://www.google.com/adsense/support/bin/topic.py?hl=bg&topic=19212 или прегледайте публикацията в блога ни на адрес http://adsense.blogspot.com/2009/03/reports-have-gone-international.html

Поздрави,

Екипът на Google AdSense


ПП материалът е с аналитично-експериментаторски характер и не представлява препоръка за покупко-продажба на долари или за извращения с профила ви в Google Adsense
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

аз блокирах плащанията и кат се понатрупа по-сериозна сума тогава ще ходя да се регистрирам и да си ги взема :)
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Аз пък си затворих акаунта в адсенс, че и барабар с него си изтрих и сайтовете от аналитикса и вебмастър тулса (като ще е гарга да е рошава) :D.
Предимно се насочвам съм афилиейт в момента. А иначе още си чакат 70-те долара от гугъл, които все още не знам как ще разбера кога ще ми пратят. Явно ще им пиша имейл тия дни да попитам.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

А аз си закрих акаунта и се чудя кога ли ще се сетят да ми изпратят останалите вътре пари. И изобщо как възнамеряват да го направят? Дано да е в долари и да е през WU. Ако ми тряснат някакъв чек в ЕВРО ще си го пазя като спомен от някогашните ни взаимоотношения.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Аз също упорствам и се пренасочвам към афилиейти. Ако потръгнат нещата, разпродавам MFA сайтовете си и бия шута на Адсенс, макар че вината не е в тях.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Аз сигурно бях един от първите които минаха на евро, разликата в сумите при превалутирането беше около 1,6 % оттогава насам не виждам равностойността в долари и няма за какво да съжалявам :D

Иво, от теб не очаквах такова нещо, мислех че си най-изрядния данъкоплатец в тази страна и първи си се регистрирал :D Добре че ми каза, че трябва да се регистрам по ДДС заради новите условия
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Иво, от теб не очаквах такова нещо, мислех че си най-изрядния данъкоплатец в тази страна и първи си се регистрирал :D Добре че ми каза, че трябва да се регистрам по ДДС заради новите условия

Аз съм изряден данъкоплатец, точно поради тази причина не минавам в евро, защото нямам желание да се регистрирам по ЗДДС. Като опре ножа до кокала, ще го мислим, вероятно ще спра рекламите им или ще преподпиша договора през фирма.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Ехх тази счетоводна терминология :)) ти си знаеш най-добре. Аз иначе очаквам съвсем скоро гугъл да добавят към данните за акаунта поленце за ддс номера на потребителя :) Иначе най-малкото ще трябва да си преправят договора. А недай си боже всички държави да вземат да им искат справки, в чудо ще се видят
 
Последно редактирано:
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Ако потръгнат нещата, разпродавам MFA сайтовете си и бия шута на Адсенс, макар че вината не е в тях.
Да знаеш, че имаш кандидат за покупка :).
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Иво, като ти дойде на главата и направиш преподписването, ми кажи как става, че така или иначе ще регистрирам фирмата по ЗДДС, и сега ако трябва и себе си да регистрирам...

Или някой друг, който е имал кореспонденция с Г да пише къде може да се напише някаква такава заявка към тях, да ми прехвърлят акаунта на фирмена сметка...
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Да знаеш, че имаш кандидат за покупка :).

Ще те имам предвид, само да потръгнат афилиейтите... ;D

То MFA сайтовете пробвал ли си ги с други реклами

Пробвах с 3-4 други програми и по-добро от Адсенс не намерих.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Или някой друг, който е имал кореспонденция с Г да пише къде може да се напише някаква такава заявка към тях, да ми прехвърлят акаунта на фирмена сметка...
Няма такъв вариант. Закриваш акаунта на физическото лице и откриваш фирмен.

Once your application has been submitted, you can't change your account type.

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=en&answer=10163
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

аха, ами ще понатрупам пари, ще се регна се веднъж и ще регистрирам нов акаунт ... То и аз така знаех, ама Иво щото каза, че ще го прави и изгря лъч надежда :)
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Първо да помоля да не ме биете, че не съм чел всичко - но...
Имам останали в акаунта 100$ и съм дал на изчакване за момента плащането, не ми се минава към евро и зддс поне при статута си на физ. лице
Ако ги пусна да ми ги пратят- как да ги отчета догодина в декларацията и какво трябва да заплатя за тях като данък?
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Няма такъв вариант. Закриваш акаунта на физическото лице и откриваш фирмен.
Не е точно така. Оня ден го четох. Можеш, ако имаш личен акаунт да кандидатстваш и за фирмен, но трябва името на фирмата да не съвпада със името с което си регистриран като частно лице и да кандидатстваш в друг мейл. Демек ако имаш ЕТ и то се казва с твоето име може би номера няма да мине, освен, ако като напишеш отпред ЕТ не се приема за друго име.
Само дето сега нямам възможност да намеря къде го пишеше. Беше някъде с често задаваните въпроси за Адсенс.
Намерих го.
4) Трябва ми отделен профил за фирмата ми.
* В такъв случай можете да изпратите нова молба. Моля, уверете се, че видът на профила (индивидуален или фирмен) и името на бенефициента са различни от тези в оригиналната Ви молба и че можете да получавате плащания към този бенефициент.
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=bg&answer=9729 - точка 4
 
Последно редактирано:
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Това ако е така е много добре, защото ще се пропусне чакането за активиране, одобрение, пинове....
Някой ако има инфо по въпроса да сподели.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Това ако е така е много добре, защото ще се пропусне чакането за активиране, одобрение, пинове....
Някой ако има инфо по въпроса да сподели.
Чакането си е същото. Подава се нова заявка, но не е нужно задължително преди това да си закриваш профила.
 
Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Re: Google упорито иска да ми плаща в евро ама аз не

Можеш, ако имаш личен акаунт да кандидатстваш и за фирмен...
Определено е така, но въпросът беше, че юзърът не иска да се регва по ДДС като физическо лице, а това рано или късно ще му се наложи, ако запази личния си профил.
 

Горе