SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google +1

Re: Google +1

при мен поиска да се логна, и го записа , и сега стои

подкрепих те Иво + 1 :)

PS но при мен тествах в 2 наши сайта, не излиза, да го е............
 
Re: Google +1

Мдам. Ама не работи правилно. +1 съм дал на ето това, но не го отчита поне при мен.
При мен сработва в ИЕ8, в ФФ 3.5.19 въобще не се показва, Иво, имаш едно +1 от мен ;)
 
Последно редактирано:
Re: Google +1

Да напишат едно харесва ми или препоръчвам, така с това +1 ... само webmaterи ще го ползват ... поредната им тъпня ...

Абсолютно съм съгласен с теб :). Със сигурност този бутон ще го развият като аналитик (ако вече не е такъв), да могат да шпионират и през него. Аз лично никога няма да се възползвам от тази тъпотия. За тези които харесват дадена страница си има FB бутон, както някой беше казал. Кокото и да им е мъчно на Г. не могат да се мерят с FB. Кой нормален човек, който няма поща в gmail ще се регистрира специално за да натисне този бутон.:), да разчитат на някаква достоверност от натискането на този бутон е меко казано "смешно", освен уебмастери не виждам кой ще го натиска.
 
Последно редактирано:
Re: Google +1

1.
facebook потребители в БГ > 2 000 000 и лайк-бутона се ползва
google акаунти в БГ - поне половин милион да се съберат...

2. закъсняха с бутона. Много станаха: задължитилен набор - FB, tweetme, linkedin+други регионални

3. изобщо не е ясно, какво ще се случва след този клик+1. Уж тези плюсове ще се виждат в серпа, но не е ясно как ще се отрази това на трафика.
 
Re: Google +1

Според мен има полза, защото когато някой твой приятел търси нещо и под определен резултат му се появиш ти, че го харесваш, има по-голяма вероятност да щракне на съответния резултат.

Моят избор е Twitter бутон + Google +1 . От Facebook Like, както вече съм казвал, според мен няма смисъл, защото лесно се манипулира (хаква). А и Гугъл се вижда, че от FB отчитат само Shares, така че или чист Share бутон (не знам дали има такова нещо) или нищо.
 
Re: Google +1

ФБ е балон, нормалните хора или нямат профил там или го ползват за реклама и спам.
Съгласен съм, че обвързването с жмейл е малко в повече, но как може да сте сигурни, че дори натискане без да сте регнат с Г профил не се отчита някак?!
 
Re: Google +1

Според мен има полза, защото когато някой твой приятел търси нещо и под определен резултат му се появиш ти, че го харесваш, има по-голяма вероятност да щракне на съответния резултат.

Това е интересна идея, да. Но кръгът се свежда до двама приятели, които използват google акаунт, единия от които да "плюсне", а другия да потърси нещо по темата в Google. За мащабите на България и исползване на abv от масовия потребител, ще си плюскаме в нашия си уебмастърски/seo кръг.
 
Re: Google +1

Според мен има полза, защото когато някой твой приятел търси нещо и под определен резултат му се появиш ти, че го харесваш, има по-голяма вероятност да щракне на съответния резултат.

Моят избор е Twitter бутон + Google +1 . От Facebook Like, както вече съм казвал, според мен няма смисъл, защото лесно се манипулира (хаква). А и Гугъл се вижда, че от FB отчитат само Shares, така че или чист Share бутон (не знам дали има такова нещо) или нищо.

С последното не съм много съгласен. Likes имат значение, макар тежестта да е по-малка.
 
Re: Google +1

И аз сложих на http://ikiten.net/ бутонче. Ползи ще трябва да почакаме ми се струва и то доста, за да ги усетим.. Малко са изглежда хората с Google акаунти в България.
 
Re: Google +1

Добре, тогава да се побутнем (хората от форума). Разбира се това не означава да помагаме на конкуренцията, а на хора които работят в ниши където ние нямаме интереси.
Ако има навити, да пуснем специална тема и да си покажем сайтовете, където има бутон +1. За пробата иначе ако чакаме .... (масовия юзър е в абв) няма да видим нищо скоро.
 
Re: Google +1

Накрая какво ще ни остане от сайтовете, като всеки иска да си добави разни бутончета, лайкове и шеърове...половината код работи за външни щуротии.:confused:
 
Re: Google +1

И какво излиза с тия социални тенденции? В бъдеще ще се класират главно сайтове, чиито собственици имат много приятели, готови да ги подкрепят с Like, +1 и разни други щуротии. Обикновения потребител и през ум не му хрумва да помага за сео оптимизацията на сайтовете, които харесва.

А също и сайтове за масовия вкус. Ако искам да конкурирам сайт за чалга, като направя сайт за стойностна музика, как да ги събера тия +1 и лайкове, след като аудиторията на конкуренцията по правило ще е мноооого по-социална от моята?? :mad:
 

Горе