SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ами не знам, нали Мат вика че nofollow линковете са "dropped out of our link graph". Но и аз не знам де, за това питам дали някой случайно е чел нещо по въпроса.

Влез в:

GWT -> Трафик -> Връзки към сайта ви

и ще видиш, че се отчитат и nofollow връзките. Там умишлено показват само част от входящите връзки, но ги имат всичките. Според мен именно на тази база си правят алгоритмите. И според мен пингвинът има логика да отчита nofollow връзките, защото именно при тях е най-големият процент на злоупотреби, срещу които се бори.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@cloxy
Дам, там ги има. Но как така най-много злоупотреби са с nofollow, хората спамят с nofollow ли най-много?

Да, спам коментари, trackbacks и т.н. количества кратни на 10 000 ;)
 
Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да, спам коментари, trackbacks и т.н. количества кратни на 10 000 ;)

Аха. Ами да, има логика. Може би се надяват една част да са dofollow. Ако се смятат nofollow още по-добре за мен :p
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

на мен се върти една идея да си поръчам статии в (centworkers.com и microworkers.com), по определен анкор текст ( нещо от сорта: PR2 Blogs/Websites: 100 Words + Link to US), и тази статия да я завъртя базите с Xrumera,

какво мислите по въпроса ?



Здравейте, сайта първоначално беше линкван само за една дума. Коментарите по форумите и блоговете ги линквах само със имена. уики сайтовете към сателитката бяха синоними на ключовите ми думи, поставял съм и урл-та - най вече в уеб 2.0 сайтовете. общо взето рапределих нещата. Спрях да линквам със думата заради която ме хвана пингвина, и съотношението беше 30% синоними и словосъчетания 30% други ключови думи 30% линкове които са в полза на потребителя или име, въобще не са за ключова дума(натурален продукт, заповядайте в сайта, повече информация, полезни съставки и т.н.) и 10% URL. Тотално пожертвах сателитката, за съжаление. Надявам се да има ефект и бавно да се покача пак на първа страница. Но явно това е рецептата. Почвайте да линквате сайтовете си така още от началото, защото после става тегаво. Това е направено за статичен сайт, но си представям какъв щеше да е ефекта ако имах блог в който да споделям информация. Намирате си индиец фрилансер който да пише статии за по 2 $ поръчвате си 5 виждате дали не ги превежда от хинди или урду, или пък от английски. Правите го с транслатора на гугъл. Ако всичко изглежда ОК поръчвате направо 100 и регулярно пускате по 2-3 на ден. Спинвате 4-5 описания за директориите за сайтове. Измисляте си някакъв дълъг коментар, тясно специализиран по вашата тема. Спинвате го хубаво и започвате да търсите точна такива блог пейджове които са тясно свързани с него. Там където темата е друга измислете си нещо и го напишете. Търсете с помщта на inurl:blog ititle:keyword intextost a comment , или пък ако искате пожертвайте 2-3 часа и сменете inurl:blog с inurl:.edu Рядко ги удобряват, но ако направите 3-4 за 1 час пак е нещо. Пожелавам успех на всички Това с уики линковете не съм сигурен дали е окзало тежест. По ваша преценка, но предупреждавам че можете да загубите сателитката някъде в небитието. Успех на всички.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Не виждам някой да пише по въпроса, но от 3-4 дни има амнистия за някой от сайтовете.
В началото мислех, че е решение след писмо за преразглеждане, но след това видях, че и по други форуми върви темата.
Но реших да изчакам малко, да не би да е временно.
Но от ден на ден, нещата се подобряват и сайтът започва да изплува.
Става въпрос за личен проект, пострадал от Пандата.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Става въпрос за личен проект, пострадал от Пандата.

Коя Панда, 1.0 ли?
Наско Янев спомена, че имало индикации за корелация между "weather" ъпдейта, за EMD от 28.09.2012 и сайтове ударени от панда 1.0
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз обратното - имаше подобрения около 20.08, а сега срив. Не мога толкова бързо да кажа със сигурност дали е от ъпдейта.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Нищо не казвате за предния уикенд (17 - 18-ти), май е имало някакво животно :). Аз четох някъде, че Гугъл нищо не казвал по въпроса. Само че те винаги си правели промени и т.н.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Не си питал, затова не сме казали :)
Един мой, ударен от пингвин 1.0 (24.04.2012), от 17.11 насам започна плавно да покачва. Не го знам дали ще се върне до нивата си от преди това, но се усети че има положително движение
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Нищо не казвате за предния уикенд (17 - 18-ти), май е имало някакво животно :). Аз четох някъде, че Гугъл нищо не казвал по въпроса. Само че те винаги си правели промени и т.н.

Не е панда, най-вероятно нещо ново се тества: No, That Wasn't A Panda Update — But One Is Coming
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Не си питал, затова не сме казали :)
Един мой, ударен от пингвин 1.0 (24.04.2012), от 17.11 насам започна плавно да покачва. Не го знам дали ще се върне до нивата си от преди това, но се усети че има положително движение

Може да е пингвин ъпдейт значи. Ама не е сигурно. Аз чакам на един сайт дето попремахвах линкове да видя какво ще каже пингвина този път, но за сега няма промяна. Иначе на друг сайт ми се качиха малко посещенията на 18-ти.

@fozzy
Да, и аз там гледах. Ама нищо не казват реално освен, че не е панда.
 
Последно редактирано:
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@fozzy
Да, и аз там гледах. Ама нищо не казват реално освен, че не е панда.

Ако беше някой от познатите ъпдейти там щяха да кажат. Те тия sel са много близки с гуглето. За всички ъпдейти пускат по статии от по 500-1000 думи, има няма 2-3 минути след като ги обяви Мат Кътс. А е повече от ясно, че да се събере и проучи толкова информация за толкова кратко време е меко казано невъзможно => имат вътрешна информация.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Здравейте, вчера или днес изглежда е вършал нов пингвин, имам някои страници изхвърлени от индекса.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Здравейте,

Аз имам много голямо движение на един от сайтовете. След като беше наказан и изхвърлен от индексация сайта започна да се възстановява от 2-3 месеца на сам и преди около седмица имах движение с + 20 до 40 позиции напред като върна сайта в топ 20 на повечето думи.

ПС: само искам да добавя, че сайта беше в топ 3 на поне 40 думи и не възстановен изцяло но пак е нещо.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Здравейте,

Аз имам много голямо движение на един от сайтовете. След като беше наказан и изхвърлен от индексация сайта започна да се възстановява от 2-3 месеца на сам и преди около седмица имах движение с + 20 до 40 позиции напред като върна сайта в топ 20 на повечето думи.

ПС: само искам да добавя, че сайта беше в топ 3 на поне 40 думи и не възстановен изцяло но пак е нещо.

Ще споделиш ли малко позитивен опит - как успя да го възстановиш?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Някой забелязва ли някое животно нещо вчера (2 декември) да е правило :). Имам съмнителни промени подобни на тези от 22-ри, този път казвам, че предния път си замълчах а се оказа че наистина е имало панда ;)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ами и при мен има някакв работи, ту на горе ту надолу , малко странно е. По-големите чуждестранни блогове не пишат нищо.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Някой забелязва ли някое животно нещо вчера (2 декември) да е правило :). Имам съмнителни промени подобни на тези от 22-ри, този път казвам, че предния път си замълчах а се оказа че наистина е имало панда ;)

За един мой сайт бях писал преди месец, че са ударени само две страници от пинвин 3 - а останалите са добре. И че ще развивам "неударените", да видим какво ще стане. Стана още по-зле - една по една пингвина ги удари и тях, бе никаква видима причина. Съдържание - уникално и полезно, ново, богато на снимки и информация. Никакви лоши линкове.

Отначало, новото съдържание се появи на първите места в Гугъл. През последните 3-4 седмици, една по една окапаха всички страници на сайта.

Така че - да знаете - никакъв смисъл от усилия тази посока. Все повече се убеждавам, че 1-2 нови сайта са единствената разумна алтернатива на пингвина.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Някой забелязва ли някое животно нещо вчера (2 декември) да е правило :). Имам съмнителни промени подобни на тези от 22-ри, този път казвам, че предния път си замълчах а се оказа че наистина е имало панда ;)

Потвърждавам, +~20% на Пандализиран сайт от вчера ;D
 

Горе