SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ако разбъркат серпа нарочно и го влошат, няма да им се увеличат приходите. Хората ще отидат при bing. За това гледат да предоставят колкото се може по-добри резултати за да задържат масата народ, която също ще им цъка и на реклами.

едвали ще отидат при бинг толкова бързо. а през това време панически собствениците на страници ще почнат да си плащат за реклама. а дори да отидат част от хората на бинг, мислиш ли, че бюджет от по-малко от $100/ ден при клик от 5ц няма да бъде изразходван за деня?

@5ео: ами това винаги си е било така.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При мен няма промени след вчерашния ъпдейт. :)
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Earn Reward Points and Redeem Them For Free Stuff at Swagbucks.com

При мен този сайт вади резултати без панда и пингвин...


Не знам откъде го извади това, но вади доста по-реални неща, и най-вече изгодни за мен.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Имам по много реф от там всеки ден от няколко месеца, мислех, че фейкват реферали и са някакав спамерска история.

От скука днес реших да цъкна и да видя за какво става дума - дано някой ден да видим тези класирания и в google.com отново :)
 
За: Re: За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

едвали ще отидат при бинг толкова бързо. а през това време панически собствениците на страници ще почнат да си плащат за реклама. а дори да отидат част от хората на бинг, мислиш ли, че бюджет от по-малко от $100/ ден при клик от 5ц няма да бъде изразходван за деня?

@5ео: ами това винаги си е било така.

А дори и да решиш да отидеш да рекламираш при Bing, има ли начин български сайт насочен към БГ да го направи?
Че гледах май нямат за нас - само за 5-6-7 държави
 
За: re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да, и аз наблюдавам в няколко проекта големи колебания и то ежедневно. Ту заемат високо място, ту се върнат назад с 10 позиции.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ами аз да се похваля освен. От началото на ъпдейта се занимавам с един сайт в Г ком с 90% анкор текст една ключова дума :) беше изхвърлен някъде в небитието, после го видях на 35-та страница а сега от седмица и ещо е на 2-тора страница 2-3 място. Да кажем че е почти излекуван :). Думата е самия бранд но е много конкорентно име на бранд. има Page 2 of about 82,600,000 results. Постигнах го с директории за статии и социалки. Над 100 статии всички пуснати в по 30 социалки със спиннато описние общо за сайта. И един блек елемент. Платих на член на член на Предприемача за 1800 wiki линка от 900 сайта с около 10 анкора. Статията беше спинната добре, имаше и пинг. По голямата част се индексираха, Но сочеха към сателитка.
И 3-4 от статиите бяха постнати в уеб 2.0 сайтове squidoo, buzzfeed, hubpages, и мисля че още един. Отделно 20 статии в 5 Сателитки на фри платформи (по 4 на сайт). И отделно някой друг блог коментар в постове с висок ПР (инсталирате си seo quake и гледаре ПР в самия СЕРП) и някой друг линк от по авторитетна директория за сайтове. Това бе всишко. :) Успехи
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Сега какво ти показва като линкове съотношение - ключовата ти дума, към URL, към други?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@TZahariev: Сподели и с какви анчор текстове линкваше сайта?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Здравейте, сайта първоначално беше линкван само за една дума. Коментарите по форумите и блоговете ги линквах само със имена. уики сайтовете към сателитката бяха синоними на ключовите ми думи, поставял съм и урл-та - най вече в уеб 2.0 сайтовете. общо взето рапределих нещата. Спрях да линквам със думата заради която ме хвана пингвина, и съотношението беше 30% синоними и словосъчетания 30% други ключови думи 30% линкове които са в полза на потребителя или име, въобще не са за ключова дума(натурален продукт, заповядайте в сайта, повече информация, полезни съставки и т.н.) и 10% URL. Тотално пожертвах сателитката, за съжаление. Надявам се да има ефект и бавно да се покача пак на първа страница. Но явно това е рецептата. Почвайте да линквате сайтовете си така още от началото, защото после става тегаво. Това е направено за статичен сайт, но си представям какъв щеше да е ефекта ако имах блог в който да споделям информация. Намирате си индиец фрилансер който да пише статии за по 2 $ поръчвате си 5 виждате дали не ги превежда от хинди или урду, или пък от английски. Правите го с транслатора на гугъл. Ако всичко изглежда ОК поръчвате направо 100 и регулярно пускате по 2-3 на ден. Спинвате 4-5 описания за директориите за сайтове. Измисляте си някакъв дълъг коментар, тясно специализиран по вашата тема. Спинвате го хубаво и започвате да търсите точна такива блог пейджове които са тясно свързани с него. Там където темата е друга измислете си нещо и го напишете. Търсете с помщта на inurl:blog ititle:keyword intext:post a comment , или пък ако искате пожертвайте 2-3 часа и сменете inurl:blog с inurl:.edu Рядко ги удобряват, но ако направите 3-4 за 1 час пак е нещо. Пожелавам успех на всички :) Това с уики линковете не съм сигурен дали е окзало тежест. По ваша преценка, но предупреждавам че можете да загубите сателитката някъде в небитието. Успех на всички.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Платих на член на член на Предприемача за 1800 wiki линка от 900 сайта с около 10 анкора.

@TZahariev какви са тези wiki линкове? .. че и толкова много?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Потърси Kalos в предприемача.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

inurl:blog ititle:keyword intext:post a comment , или пък ако искате пожертвайте 2-3 часа и сменете inurl:blog с inurl:.edu Рядко ги удобряват, но ако направите 3-4 за 1 час пак е нещо. Пожелавам успех на всички :) Това с уики линковете не съм сигурен дали е окзало тежест
Може ли някой да даде линк към всички такива команди за търсене?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Потърси Kalos в предприемача.

Мерси!
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

По-спокойно с тези спамерски линкове, защото може и да ви спасят от Пингвина, ама като пуснат Богомолката (примерно) - тя може да се концентрира върху процента нискокачествени (най-общо казано) линкове.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Защо да не ги гледа? Би трябвало да го гледа и да взима предвид цялостния линк профил.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ами не знам, нали Мат вика че nofollow линковете са "dropped out of our link graph". Но и аз не знам де, за това питам дали някой случайно е чел нещо по въпроса.
 

Горе