SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Преди малко в GWT забелязах, че имам 106 750 линка от един сайт като котвата е add link. Имам ли повод за притеснения и ако е нужно да накарам собственика да ги махне и да остави само на една страница? :confused:
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Преди малко в GWT забелязах, че имам 106 750 линка от един сайт като котвата е add link. Имам ли повод за притеснения и ако е нужно да накарам собственика да ги махне и да остави само на една страница? :confused:

dofollow или nofollow? Аз лично не бих се притеснил от толкова линкове, ако съм сайт с достатъчно натрупан авторитет и е доказан източник на качествено инфо. Ако обаче е нещо ново, определено бих поискал да ги разкарат.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Преди малко в GWT забелязах, че имам 106 750 линка от един сайт като котвата е add link. Имам ли повод за притеснения и ако е нужно да накарам собственика да ги махне и да остави само на една страница? :confused:

Ако не си ги правил ти тези линкове, не би трябвало да има проблем. Значи са натурални и Гугъл трябва да ги обича :). А и то това е от един сайт само, той Гугъл ще ги сметне като няколко или един и готово.
 
За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ако не си ги правил ти тези линкове, не би трябвало да има проблем. Значи са натурални и Гугъл трябва да ги обича :). А и то това е от един сайт само, той Гугъл ще ги сметне като няколко или един и готово.

Във всички случаи варианта да остане линка само на една-две страници е по-сигурен.
 
За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ако не си ги правил ти тези линкове, не би трябвало да има проблем. Значи са натурални и Гугъл трябва да ги обича :). А и то това е от един сайт само, той Гугъл ще ги сметне като няколко или един и готово.
Човекът е сложил линка във футъра на сайта и така се повтаря на всяка една страница. Ако го броят за един добре, ама вече се наплаших от тези животни, дето ги пускат постоянно. Преди време го накарах да смени котвата и оттогава се надявам да няма проблем, ама знае ли човек...
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ако не си ги правил ти тези линкове, не би трябвало да има проблем. Значи са натурални и Гугъл трябва да ги обича :). А и то това е от един сайт само, той Гугъл ще ги сметне като няколко или един и готово.
Скуби, за съжаление моят опит показва обратното. Независимо, че в случая може да става дума за натурално поставени линкове, щом са във футера и броят им е толкова голям, а и щом diabolic.bg поддържа комуникация с уебмастъра на сайта, аз лично бих го посъветвал да махне линка изцяло, или да остави само 1 такъв, примерно от нач. страница или някоя от вътрешните, която има добри показатели и да не е във футера. Така ще е най-сигурно, че няма да възникнат проблеми впоследствие :)
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Скуби, за съжаление моят опит показва обратното. Независимо, че в случая може да става дума за натурално поставени линкове, щом са във футера и броят им е толкова голям, а и щом diabolic.bg поддържа комуникация с уебмастъра на сайта, аз лично бих го посъветвал да махне линка изцяло, или да остави само 1 такъв, примерно от нач. страница или някоя от вътрешните, която има добри показатели и да не е във футера. Така ще е най-сигурно, че няма да възникнат проблеми впоследствие :)
ОК, може. Аз нямам опит в тия неща. Но ако другите му линкове са ок, само един футърски сайтуайд линк не вярвам да вреди ;).
 

Горе