SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Yordan_Petrov

New member
Смятате ли че Nofollow линковете имат някаква тежест в СЕРП?
Ако да, колко % от линковете препопръчвате да са Dofollow и колко Nofollow?

Линковете които минават през редирект имат ли значение за СЕРП или нямат никаква тежест?

Въпросите са за СЕРП в Гугъл.
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Ако редиректа е с 301 permanent е ок

Иначе nofollow имат значение доколкото че ако ги нямаш изглежда малко подозрително за Г
Не прекалявай с тях, но трябва да имаш и такива.

Много хора твърдят, че няма значение дали е фолоу или не - линка си е линк, но няма много доказателства за тези твърдения.

Моят съвет е - всеки линк от авторитетен сайт (фолоу, нофолу, редирект) си е от значение.

Не забравяй линковете и от картинки - и от тях трябва да имаш в опеделено количество.
 
Re: За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Re: За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Значи не е толкова важно дали е фолоу, нофолоу или редирект, а по-скоро да е от авторитетен сайт?
А какъв е критерия за авторитетен сайт - популярен или с висок ПР?
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Висок PR, Добро класиране в SERP-a, Стар домейн (индексиран от самото му начало в Г), Много беклинкове към домейна и към подстраниците му, много индексирани страници в Г ...
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

На сайт с 1700 нофолоу и 20 дофолоу линка след последната актуализация на ПР му сложиха ПР 3.
 
Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Можете ли да ми препоръчате някаква безплатна програма или добавка към браузър, които да показват в един сайт кои линкове са nofollow, кои са redirekt и dofollow?
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Висок PR, Добро класиране в SERP-a, Стар домейн (индексиран от самото му начало в Г), Много беклинкове към домейна и към подстраниците му, много индексирани страници в Г ...

Тези дни попаднах на "специалист" който ми даде за пример негов сайт- домейн co.uk от 2009г. с 547 000 индексирани страници , 9,488 backlinks, PR 1 - 0.
Страниците му са с по 20метра тагове и др. такива "трикове"...
Твърди, че e залят с обаждания и поръчки .
Как гледате на това?
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

На сайт с 1700 нофолоу и 20 дофолоу линка след последната актуализация на ПР му сложиха ПР 3.

сайт на 2 месеца .com 50 качествени backlinks смесени do/no follow, 100 fb like , добра on page optimization - PR3
 
Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Имам си една любима теория, че nofollow и redirect прехвърлят доста тежест особено, ако по линка се клика често. Разбира се е само теория, макар че неколкократно се е доказвала :)
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За nofollow виж тук: Малък Nofollow експеримент :) (освен теста на първата страница, после ivo.apostolov прави и един друг тест и към края казва и резултата).
За 301 редирект си е почти същото като нормален линк, за другите редиректи не знам.
 
За: Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Можете ли да ми препоръчате някаква безплатна програма или добавка към браузър, които да показват в един сайт кои линкове са nofollow, кои са redirekt и dofollow?

За nofollow линкове ползвам добавката на Cloxy за Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/strike-out-nofollow-links/fkolbdohecbecliihaobiiamdmhhnaei
 
За: Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Можете ли да ми препоръчате някаква безплатна програма или добавка към браузър, които да показват в един сайт кои линкове са nofollow, кои са redirekt и dofollow?

SEOquake - има опция да си включиш да ти показва като зачертани всички линкове на страницата, които са nofollow.
 
За: Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Имам си една любима теория, че nofollow и redirect прехвърлят доста тежест особено, ако по линка се клика често. Разбира се е само теория, макар че неколкократно се е доказвала :)

И аз поддържам тази теза от много време. Особено в часта, че ако се клика много, дори да е nofollow линка е много ценен.
Предпочитам да имам линк в сайт, койот се преглежда от 10 000 човека дневно (особено ако е релевантен на моя) и линка да е nofollow, отколкото dofollow линк от сайт, който няма да ми докара и 1 посетител.
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

В този ред на мисли искам да питам - Google как разбира колко често се клика по даден линк, дали през него минават реални хора? Смисъл, знам че е възможно и че може би го прави, но не знам как точно.
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

Нали и в GWT имаш опция да си видиш трафика от препратки. Авно отчита колко трафик си получил от дадената препратка и вероятно колко време е траял престоя, степен на отпаданее и дали е имало разходки по други страници от сайта ти. Предполага се, че ако е бот той ще има само посещението и отпадане. На дали някой е правил бот, който като влезе в сайт през линк да се разхожда в него. Аможе и да е, но аз не знам за такъв. :D
 
За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

За: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

В този ред на мисли искам да питам - Google как разбира колко често се клика по даден линк, дали през него минават реални хора? Смисъл, знам че е възможно и че може би го прави, но не знам как точно.
През кода на аналитикс. Така ти строи и онези In-page analytics репорти. Много им помага и техния браузър. Това за тях е и изключително важно де. И за алгоритмите им, и за рекламното таргетиране - да те проследят точно какво предизвиква интереса ти дотолкова, че да го натиснеш.
Според мен точно аналитикса е това, което дърпа толкова напред гугъл като търсачка.
 
Re: Nofollow/Dofollow и редирект линкове

... (индексиран от самото му начало в Г)

Досещам се как може да проверя възраста на домейн, но какъв е начина за проверка на датата му на индексиране в Гугъл?
 

Горе