SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Off: За SEO в офис+Инвестор

Detritus

Elder Troll
на такива интервюта обикновено се очаква ти да кажеш колко искаш, а не те - колко ти предлагат.

Off:
Това е една от най-малоумните въпроси измислени при интервютата за работа ... И по този случай един виц.

Работодател: Каква заплата очаквате?
Кандидат за работа: Ами около 5000 лв.
Работодател: За тази работа?!?! Ние Ви прелагаме 20 000 лв.
Кандидат за работа: Не може да бъде, Вие се шегувате.
Работодател: Вие се пошегувахте пръв.
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Това е една от най-малоумните въпроси измислени при интервютата за работа ...
Защо да е малоумен? Ако ти не можеш да си оцениш труда, кой тогава? Примерно знаеш, че изкарваш примерно 2к като фрилансер. За да се разделиш с фрилансерството, явно трябва да искаш повече, тъй като ще имаш шеф, работно време и прочее. И кандидатстваш и искаш 3 баммбини чисто - това е твоята цена за тях. ако им изнася и си печен т.е. добре си се представил - взимат те. Друг е въпросът дали биха давали толкова на някой на меръководна длъжност, но това не е твой проблем.

Това да ти предложат сума става само ако: парите са много малко, а кандидатите - много или си много печен и искат да ти направят предложение, на което не можеш да устоиш. Аз поне не съм чувал в БГ някой да каже - търсим някой, дето може нещо си, даваме 5 хиляди заплата.
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Интересно, че в английските сайтове за работа, в които съм се ровил е точно обратното, рядкост е в някоя обява да не е спомената заплатата на годишна база ... Но то в България доста от нещата са на обратно :)
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

охоо и аз откога чакам оптимизация на сайтовете си в start.bg, пък нямало СЕО спец :-(
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Според мен да взимат някой начинаещ и да го пратят при Огнян да го обучи, ще им излезе по-евтино. Едва ли ще платят и половината на това което изкарват хората от този форум които наистина знаят какво правят (и го постигат с малки бюджети, с много пари за платени линкове всеки го може :) ).

Би било добре да уточнят какъв човек търсят, какво точно ще прави и т.н. Според мен просто събират оферти щом не го казват.

И Vesela, не правя реклама на Оггин, но пак казвам - той е вашия човек. Аз изгоних хора от едитнато когато дойдоха и искаха същото каквото ви трябва на вас, а той - не :)

Повечето колеги тук просто не можем да си позволим да работим само за престиж, трябват ни и пари от време на време :)


П.С. Ей сега видях че това ми е 777-ия пост :D
 
Последно редактирано:
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Аз изгоних хора от Кока кола когато дойдоха и искаха същото каквото ви трябва на вас, а той - не :)

Повечето колеги тук просто не можем да си позволим да работим само за престиж, трябват ни и пари от време на време :)


П.С. Ей сега видях че това ми е 777-ия пост :D

аре стига глупости - бил изгонил хора от кока-кола. браос, герой.
и кво сега някой като търси в нета 'кока-кола' и, бам, каца на 3двеб.
офертата е смотана по много други причини, още преди ти(за пореден път) да се изтъкнеш...
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Говориш пълни глупости, поне да знаеше какъв е случая преди да говориш. Къде в това видя изтъкване, виж да кажеш че правя реклама на някой - може да се каже :(

Аман от анонимни! Ти за мен си такъв. (без подпис)

И ще едитна поста. Щом дори и един човек си го е помислил, искам да е сигурно за всички че не целя това!
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Аз поне не съм чувал в БГ някой да каже - търсим някой, дето може нещо си, даваме 5 хиляди заплата.

Винаги когато търся нови хора знам колко предлагам и какво ще искам от тях.

И това да чакам цяла седмица да събирам кандидати е несериозно. От немалкия ми опит досега - добрите оферти са в първите 24 часа. След това са само заблудени и дори непрочели докрай обявата ентусиасти.
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

С базата и възможностите на инвестора всеки малко над начинаещ би се справил. Според мен де.
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

С базата и възможностите на инвестора всеки малко над начинаещ би се справил. Според мен де.

Ако беше така мислиш ли, че някой щеше да търси допълнително друг човек?! Доколкото ми е известно Инвестор просто инвестират в различни проекти, а общото между тях, е само Инвестор. Едва ли ще ти дадат база от 100000 сайта и ще ти кажат, давай, слагай линкове и тия страници ги искаме на първи позиции.

Както и да е, това е мое лично мнение и нямам намерение да споря, затова не се мъча да убеждавам когото и да било в това си твърдение, най-добре ще каже Весела, как стоят нещата.

Пацо , не съм съгласен с теб и ще се опитам да ти обясня защо... Според мен е несериозно от страна на голяма фирма като Инвестор да не определи бюджета който смята да отдели за стартова заплата ( както е прието да се нарича заплатата която получаваш преди окончателно да кажат - Да! Ти си човека! ). Надявам се Весела да не се разсърди, че коментирам нещо което сме говорили преди време, относно същата позиция, но тогава попитах за условията и парите. Момичето е много точно и разбрано и ми обясни на две на три какви са общите изисквания които се искат от мен, като работник на тази позиция и съответно аз попитах какво ще е и трудовото възнаграждение? На този въпрос не успя да ми отговори, понеже ме прекъсна с отговор "Ами първо трябва да пуснеш CV, да се явиш на интервю и евентуално ако си избран, ти казват и трудовото възнаграждение.", е ок, разбирам всичко това, но е много глупаво.

Глупаво понеже например аз както не съм от София, да речем кандидатствам, одобряват ме за интервю, блъскам 4 часа път отиване и 4 връщане и ако ми кажат ами ок, одобрен си, заплатата ще ти е 500 лв.

Мисля, че една голяма компания, би трябвало в интервютата си да поставя примерен бюджет който предлага, за да може и кандидатстващият да си направи сметката дали има смисъл да кандидатства, пък и по-този начин ще си отсеят хората които не са съгласни да работят за примерната сума и ще спестят и времето на HR специалистите в безсмислени въпроси и разговори с хора.

Отново това е мое мнение и не ангажирам никого с него. Извинявам се и на Весела, че коментирам пасаж от разговора ни преди време.
 
Re: Off: За SEO в офис+Инвестор

Щом още 1 човек го е оценил значи наистина така е прозвучало. Извинявам се, не беше такава идеята. Никога не се срамувам и винаги си признавам грешките.

Никой който не знае цялата история няма да го оцени. Проблема е обаче че в историята са замесени още поне трима колеги и се спирам дотук преди да ми се е разсърдил някой.

Толкоз от мен.
 
Re: Off: За SEO в офис+Инвестор

Ще им е по-изгодно и лесно да намерят аутсорс, отколкото кадърен оптимизатор, вързан в офиса им.
Мое мнение.
P.S.
или да вложат пари в образованието на някой младеж и си инкубират свой специалист, но това е трябвало да го направят преди 1-2 години поне.
Макар, че по-добре късно, отколкото никога.
 
Re: Off: За SEO в офис+Инвестор

Нека споделя личното си мнение за тази компания: НЕ СИ СТРУВА - Ама никак.
Във въпросната компания кандидаствах през HR агенция. Съвестна. Толкова съвестна, че след няколко разговора с нея им бе неудобно да споделят какво се случва, вероятно защото не бяха наясно. Става дума за JobTiger - за тях само добри думи. От началото до самия край.
Що се отнася до Инвестор.БГ - компания която е доста кофти в отношението си към потенциалните си служители. Дори не заслужават да виждат личните Ви данни.
Макар да имам познати, за които имам изключително високо мнение, които работят в компанията, за самата нея смея да твърдя, че има изключително неадекватно управление. Казано направо мениджмънта и е пълен ****** (да се чете с първа буква т и последни три шак).
В прав текст - кандидатствах за проджект мениджър някъде през юни - до ден днешен чакам интервю с изпълнителния директор. Това никога не се случи. Не получих и никакъв отговор. Нито положителен, нито отрицателен. Абсолютно несериозно отношение. Казано в прав текст - български мениджмънт с българско поведение. Да не казвам по-крайни неща за тях.
Нямам нищо против Инвестор.БГ, дори напротив, смятам ги за една от най-успешните компании на българския стоков пазар, но моето мнение за тях се простира до един съвет: Никога не работете за тях - защото те са боклукчава компания без политика за човешките ресурси. Казано направо - на тях не им пука за хората. Ако им пукаше, щеше да им пука заради тези, които кандидастват дори.

Имам двама познати, които работят за Инвестор.БГ, единия личен, другия не чак толкова, но това не променя мнението ми за въпросната компания като работодател: лайно. От инвестиционна гледна точка: Позитивна.

** Не е препоръка.
 
Последно редактирано:
Re: Off: За SEO в офис+Инвестор

http://www.reed.co.uk/job/details.aspx?jobid=19629986&pro=rss
е за хиляди такива обяви в ИТ говоря. Просто пример. Но българите сме смотано племе, работодателско. Не може да се каже уникалната заплата от 654 лв. Залагам 10 белгийски бири, че заплатата ще е под 800 лв.

3дв, добре си си помислил. Имаш браво. Просто го давай малко по-скромно. Може да си много добър (и не ти го отричам) но отношението ти към ПОТЕНЦИАЛНИ клиенти е лайняно а изтъкването ти отблъсква. Без да се засягаш. Това от мен.

Апостол, от всичко което каза = мутри са. Е това е.
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Защо да е малоумен? Ако ти не можеш да си оцениш труда, кой тогава? Примерно знаеш, че изкарваш примерно 2к като фрилансер. За да се разделиш с фрилансерството, явно трябва да искаш повече, тъй като ще имаш шеф, работно време и прочее. И кандидатстваш и искаш 3 баммбини чисто - това е твоята цена за тях. ако им изнася и си печен т.е. добре си се представил - взимат те. Друг е въпросът дали биха давали толкова на някой на меръководна длъжност, но това не е твой проблем.

Това да ти предложат сума става само ако: парите са много малко, а кандидатите - много или си много печен и искат да ти направят предложение, на което не можеш да устоиш. Аз поне не съм чувал в БГ някой да каже - търсим някой, дето може нещо си, даваме 5 хиляди заплата.

Описаният от теб случай е частен. Аз имах предвид масовата практика на българските работодатели, където те избират не по това колко си квалифициран, а по това колко си поискал. Така или иначе работодателят преди да тръгне да набира персонал си е определил каква заплата ще дава (от-до), какво пречи да го напише в обявата?
 
Re: Търсим SEO специалист

Re: Търсим SEO специалист

Защо да е малоумен? Ако ти не можеш да си оцениш труда, кой тогава? Примерно знаеш, че изкарваш примерно 2к като фрилансер. За да се разделиш с фрилансерството, явно трябва да искаш повече, тъй като ще имаш шеф, работно време и прочее. И кандидатстваш и искаш 3 баммбини чисто - това е твоята цена за тях. ако им изнася и си печен т.е. добре си се представил - взимат те. Друг е въпросът дали биха давали толкова на някой на меръководна длъжност, но това не е твой проблем.

Това, което казваш обикновено важи, когато те хънтват. Т.е. като дойдат и ти кажат:
Пацо, ти си ебахти големия пич, гений и професионалист и ние не си представяме нашата фирма без теб!!!
е нормално ти да кажеш
Еми супер ама аз струвам 5 бона
и те решават дали си заслужава. В дадения случай, обикновено отиваш на интервю говорите си разни работи и ако те харесат ти казват:
Ние предлагаме 260 лв. основна заплата и ваучери за храна от Била на стойност 50 лв. на месец
и ти трябва да решиш дали става или не става - пак зависи и търпи някакъв пазарлък, ама ако са приготвили въпросните 260 лв. за тази длъжност трудно ще им искаш да ти дадат 5К. Дали изискванията са им завишение спрямо това, което предлагат си е техен проблем и би трябвало да са проучили пазара - нали за това са HR агенциите.

http://www.reed.co.uk/job/details.aspx?jobid=19629986&pro=rss
е за хиляди такива обяви в ИТ говоря. Просто пример. Но българите сме смотано племе, работодателско. Не може да се каже уникалната заплата от 654 лв. Залагам 10 белгийски бири, че заплатата ще е под 800 лв.

3дв, добре си си помислил. Имаш браво. Просто го давай малко по-скромно. Може да си много добър (и не ти го отричам) но отношението ти към ПОТЕНЦИАЛНИ клиенти е лайняно а изтъкването ти отблъсква. Без да се засягаш. Това от мен.

Апостол, от всичко което каза = мутри са. Е това е.

А тебе не мога да те разбера защо на теб ти е (както ти се изразяваш) л...но мнението по всеки въпрос. Само да ти кажа, че Инвестор са единствената публична компания в БГ уеб (поне доколкото аз знам), а собствениците им са голяма чуждестранна компания и проблемите, за които говори Иво са по-скоро заради голямата бюрокрация а не затова, че са мутри или нещо подобно.
 
Re: Off: За SEO в офис+Инвестор

azsym :D

За разлика от теб аз не мога да кажа нищо за теб -просто не знам кой си, написах вече какво ми е мнението за всички анонимни по форумите.

Аз всеки ден съм си различен, но ако случайно се видим някъде ми напомни да черпя по едно за да ти оправя кофти впечатленията.


По темата: Какво му е лошото на сео-то в офис? По цял ден това правя :D
 
Re: Off: За SEO в офис+Инвестор

Detritus: зависи къде и колко ти плащат. Ние тук по цял ден се мотаме, слушаме си музика и взимаме заплати :)
 

Горе