SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Payment in progress

Re: Payment in progress

Е, 6 нули... ако са във формат 0.00х.ххх.хх ... ;)

Сега идвам от ОББ... Малко ме смути депозита им от 50 валутни единици, но пък тези пари не се губят така или иначе... Увериха ме, че до 20 работни дни чека ще е при мен. Заявката за Онлайн Банкиране също е доста лека - стана през сайта им, за буквално 30 секунди...

Искам по банков превод и за България :(
Зли хора :)
 
Re: Payment in progress

Здравейте момчета,

Радвам се, че чековете достигат въобще до България. Мен все ме беше страх да не се загуби писмото, или да не го изядат пощальоните. Както и да е, моят ПИН генериран на 28 Февруари все още пътува. :)

Може би ли споделил колко време е на писмото да дойде и от къде е било изпратено ?

Благодаря!
 
Re: Payment in progress

AssassiN, PIP-а ми пристигна за около месец, точно направих заявка да ми пратят нов и моят дойде на другия ден.
А второто писмо дойде буквално за 8-9 дни, след като го поръчах наново :)

Доста е относително, но не би трябвало да се забави повече от месец :)
 
Re: Payment in progress

Колко точно е добре да се изчака преди да се иска преиздаване на чек ?
25-те дни дадени от гугъл минаха, а чека подозрително го няма...

Вчера прочетох, че на Хеброс банк им отенама 1 седмица осребряването на чека, което ако е вярно би било екстра
 
Re: Payment in progress

ViChiX каза:
Колко точно е добре да се изчака преди да се иска преиздаване на чек ?
25-те дни дадени от гугъл минаха, а чека подозрително го няма...

Изчакай до края на месеца и им пиши писмо. Принципно от пощите много рядко може да ти загубят чек но се случва.
За три години са ми губили само веднъж, а всеки месец получавам по няколко. Но се е случвало да ги пуснат в кутията на съседите, да го метнат на пода под входната врата на кооперацията, да го намеря в кашона дето се изхвърля всичкия спам, да го е отворил някой съсед, който чака писмо от чужбина... За адсенс, ако си плащаш $24 за DHL нямаш такива проблеми.

ViChiX каза:
Вчера прочетох, че на Хеброс банк им отенама 1 седмица осребряването на чека, което ако е вярно би било екстра

Можеш ли да кажеш къде си го прочел? Една седмица ми звучи супер, мега. Съмнявам се да има бг банка която го прави? А на мен ми е ключово да си взимам парите възможно най-рано...
 
Re: Payment in progress

nbsp каза:
Можеш ли да кажеш къде си го прочел? Една седмица ми звучи супер, мега. Съмнявам се да има бг банка която го прави? А на мен ми е ключово да си взимам парите възможно най-рано...

Форума на бгдев - http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=18349

То е днес, но и аз вече не знам какво и къде чета :)
 
Re: Payment in progress

nbsp каза:
Абе, някой да знае банка дето осребрява за по-малко от месец и като отидеш там, да не те питат "какво е това чек"?
Знае. То ще излезне малко като реклама, но си е вярно. В Пощенска съм осребрявал няколко пъти. Срокът винаги е бил под 30 дни, а таксата е 0.2%, минимум 5$.

В един от клоновете на П. ми подсказаха, че ако осребрявам в клона им в Бизнес парк Младост, където се обработват чековете, срокът за осребряване е 20 дни. Следващия чек (трябва да пристигне тези дни) ще го пробвам там и като имам резултат, ще свирна дали е вярно.
 
Re: Payment in progress

bgkulinar каза:
В Пощенска съм осребрявал няколко пъти. Срокът винаги е бил под 30 дни, а таксата е 0.2%, минимум 5$.
Лоша новина. Току що видях, че са ми осребрили последния чек и наистина е преди 30-тия ден, но вече таксата е минимум 10 евро, независимо от валутата на сметката. Вероятно пак е най-изгодно от всички банки, ама с доставката на чека (24$) удръжките вече си стават сериозна сума.
 
Re: Payment in progress

Онзи ден получих вторият си чек, откакто ползвам АдСенс. Не е кой знае какво, и за да не нарушавам правилата на АдСенс, ще кажа че стига за няколко дневен запой. ;) Първият чек беше пак подобен.

Чековете пристигат за около 2 седмици. Осребрявам ги в ДСК, където имам сметка. Осребряването става за около 40 КАЛЕНДАРНИ дни, като директно ми вкарват левовата равностойност на чека в сметката и няма нужда да ходя втори път. Цената за осребряване... да не ви излъжа, но на 100 лева излиза около 8 лв., респективно за 200 около 15-16 и т.н.

С първият чек имах проблем, докато в местния клон на ДСК разберат какво е това чек и как се процедира. Явно им бях първият чеков клиент, което е странно. Опитаха се да ме препратят в други банки, но след оплакването ми до централният офис, станаха много любезни, обслужиха ме адски бързо, а служителката даже използва ЛИЧНИЯТ си телефон за да се консултира със своя колежка от друг град.... та такива работи. Ще се оправят нещата, но става МНОГО бавно. Дано доживеем момента да ни осребряват чек за 2-3 дена :)

BTW, като видяха че чека е от Гугъл започнаха да ме гледат с респект. Все едно самият Лари Пейдж беше дошъл и беше поискал да изтегли няколко милиона. ;D

Това е моят опит до сега с осребряването. Пожелавам ви успех в адсенс и другите програми и по-малко проблеми с осребряването.
 
Re: Payment in progress

ТОС-ът не забранява да кажеш колко си изкарал за месец (това си е съксес стори, което пък си е безплатна реклама за тях). Забранява се публикуването на детайли: CTR, цена за клик, брой кликове месечно и т.н.

Засега най-тънката цена за осребряване на чк ми дадоха Експресбанк 10 кинта, осребряване за 30 дни. Като към разплащателната сметка може да се изкара дебитна MasterCard (да, правилно сте прочели - дебитна!) която си е с атрибутите на кредитната й посестрима, единствената разлика, е че харчите собствените си парички. Има годишна такса за обслужване 9,95 USD и месечна такса от 1,20 лв. Видя ми се раумна оферта. За новия чек, ще си открия такава сметка и ще кажа как е.
 
Re: Payment in progress

На мен ми пристигна първия чек от Фефруари с 2 месеца закъснение :)
Леко кофти, че поисках преиздаване, но поне ще знам за напред, че чековете не ми се губят :)
Инак имам два тук и още се чудя в коя банка да ги занеса ;D
 
Re: Payment in progress

На мен ми пристигна първия чек от Фефруари с 2 месеца закъснение
Поръчвай с dhl, на 2-3 число на месеца чека е в България :)
 
Re: Payment in progress

Пробвай в Сосиете Женерал (Експресбанк), таман ще кажеш как са. Определено забрави ПИБ и Пощенска, за други нямам наблюдения.
 
Re: Payment in progress

На Гергьов ден получих първия си чек ;)

Плика странно защо беше с печат от SWEDEN и първоначално си помислих, че някой роднина скандинавец ме е открил и ми пише писмо. Но емоцията си струваше - беше чек. Даже се колебая дали да го осребря или да го бодна на стената.
 
Re: Payment in progress

Моят първият беше от Ню Йорк, вторият от Швеция, както при теб.

Иначе те съветвам да го осребриш :) На стената може да сложиш копие. Аз моя си го снимах, имам и едно копие, което ми извадиха от банката.
 
Re: Payment in progress

Тия от dhl-a много ме кефят, 29 e - а чека за април вече е доставен :1244:
 

Горе