SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Paypal работи с България

Re: Paypal работи с България

Няма да получаваме, за сега само ще плащаме, но и това е добре :)
 
Re: Paypal работи с България

Хубава новина, регистрирам се и чакам потвърждението.

Сега нещо, което не ми е ясно.... мога ли а получавам пари в акаунта си, които да изтегля някога в бъдещето, когато тегленето на пари от България стане възможно. Искам да подкарам един сайт, на който да се плаща с ПейПал, като мога да изчакам за парите.. ако ще и след година да е. Въпроса е да има къде да се трупат...
 
Re: Paypal работи с България

Re: Paypal работи с България

peter каза:
ilieff, не може.

Код:
Send Money to Anyone in the Growing PayPal Network

Пише също "..more than 190 countries...", че те вече са включили почти всички държави от целия свят
 
Re: Paypal работи с България

Да, засега явно не може. В един друг форум ми отговориха това:

Не, не можеш, защото получването на пари не е разрешено на този етап.

Има 4 основни неща, които можеш по принцип да правиш:

Send Money - да пращаш пари на други Paypal акаунти, като твоя акаунт ги взема или автоматично от банковата ти сметка/кредитна карта или от баланса в paypal акаунта.
Receive Money - Да получаваш пари от други PayPal акаунти или от кредитни карти. Получените пари стават баланс на PayPal акаунта ти.
Withdraw Money - Да преместиш вече получени пари от PayPal баланса ти към дебитната ти сметка.
Add Funds - да захраниш PayPal акаунта ти от дебитна сметка/кредитна карта.

Засега БГ акаунти могат да правят само първото. А ти имаш желание да можеш да правиш първото, второто и третото.
 
Re: Paypal работи с България

Кой форум, URI към поста който цитираш?
 
Re: Paypal работи с България

Как да не ти дам малко карма за такава прекрасна новина :)

Че ми омръзна да занимавам приятели извън БГ, да влизам през анонимайзери и т.н.
 
Re: Paypal работи с България

И плащането става само единствено с карта. Неможеш да захраниш акаунта чрез банкова сметка.
Аз редовно им пиша да им се оплаквам. Причината за която не ни дават да теглим е хакерите заради който ни изтриха от списака си преди години.А мен ме лъжат, че е заради bank issues. имаме си IBAN и 'сичко.


Поне да дават да получаваш до акаунта си без да ги теглиш, пак е нещо аз затова ползвам едни тяхна конкуренция дето е хем по ефтина хем работи и с България.


П.П И аз си направих акаунт, ако някъде ми потрябва все пак. Работи и с Дебитни карти Visa/Mastercard.
 
Re: Paypal работи с България

само www.moneybookers.com стават за нещо. С paypal ако трябва да получите 0.40 EUR ще платите 0.37 и ще ви останат 0.03. С moneybookers получавате всичките 0.40, като плаща този който праща парите ... не че ще го заболи - таксата е 1% (от 0.40 EUR е 0.01 и ще плати общо 0.41). Е това се казва такса. Ето ви задачка: ако изпратите 1000 EUR с moneybookers колко ще е таксата - 10 EUR? грешен отговор. Таксата не може да бъде повече от 0.50 EUR. С paypal таксата е най-малко 1.9% - 19 EUR около 36 пъти повече от moneybookers.
Така че ако мислите да получавате пари ползвайте предимно moneybookers щот paypal са кожодери. тях ги забутайте някъде из FAQ-тата.
 
Re: Paypal работи с България

С PayPal май почти никой не иска да работи... ама за жалост са най-наложилите се на пазара а понякога се налага да се съобразяваш с това. Аз лично също съм пред дилемата коя система да ползвам за онлайн разплащания защото скоро ще ми се наложи за един проект.
 
Re: Paypal работи с България

MacTeP каза:
С PayPal май почти никой не иска да работи... ама за жалост са най-наложилите се на пазара а понякога се налага да се съобразяваш с това. Аз лично също съм пред дилемата коя система да ползвам за онлайн разплащания защото скоро ще ми се наложи за един проект.

Ако питаш мен е добре да поддържаш всички които нямат месечна такса или друга такса на определен период от време. Не ми се иска да го призная но си прав. Ако поддържаш moneybookers и paypal едновременно ще имаш пъти повече плащания от paypal. Живота е тежък, съдбата несправедлива :)
 

Горе