SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PR Update Този път не на шега

Re: PR Update Този път не на шега

Аз да питам, че съм още начинаеща в SEO - само кампанийно ли може да се промени ПР? Т.е. на определен период? Ако междувременно направиш корекции ще се отрази ли? Или до следващото преразглеждане?
 
Re: PR Update Този път не на шега

Ау, гадост :(
Пейдж ранка е периодично обновяваща се оценка на сайта ти, това че се обновява на няколко месеца не те бърка по никакъв начин. ;)

Освен ако не искаш да се поизфукаш с пейдж ранк или да продаваш линкове. ;D
 
Re: PR Update Този път не на шега

Пейдж ранка е периодично обновяваща се оценка на сайта ти, това че се обновява на няколко месеца не те бърка по никакъв начин. ;)
Освен ако не искаш да се поизфукаш с пейдж ранк или да продаваш линкове. ;D
Не ми е до фукане. Посещенията са ми предимно от google и спаднаха рязко. Мислех, че е от празниците. Но явно е и от ПР. С поне 30% надолу буквално за ден. Ще почакам да видя в работни дни как ще е, но засега изгледите са зле.
 
Re: PR Update Този път не на шега

sami, предимно от празниците може да е ти е спада, зависи и от нишата. Ако вчера си имала същия брой посещения колкото са били на 21.03, значи е от това, ако не е от това си провери позициите по важните ти ключови думи. Самият PR ъпдейт не влияе на серпа с повече от една две позиции
 
Re: PR Update Този път не на шега

С 30% спад е от 29 на 30 март. Реших, че просто по традиция празниците почват отрано. Като позиции при търсене има 1-2 позиции, вярно е. Обаче сумарно се усеща доста. А вложих толкова четене и усилия да го оптимизирам... Чаках да се покачи... пфу... Не мога да си обясня за какво ме "наказва". Сериозен сайт е, няма простотии... толкова внимавам да не възприеме нещо като фалшификат... необяснимо ми е.
 
Re: PR Update Този път не на шега

Не ми е до фукане. Посещенията са ми предимно от google и спаднаха рязко. Мислех, че е от празниците. Но явно е и от ПР. С поне 30% надолу буквално за ден. Ще почакам да видя в работни дни как ще е, но засега изгледите са зле.

Горе долу това:
Самият PR ъпдейт не влияе на серпа с повече от една две позиции
имах в предвид...

А и пр-а е някакъв дърт снапшот на кой знае колко време, просто освен за 2-те споменати от мен по-горе дейности за друга не се сещам.

Това че един сайт стане от пр0 на пр 3-4 при ъпдейта не означава че и резултатите в серпа изведнъж ще скочат.

Всички сайтове имат постоянно някакви временни оценки, но просто на периоди се публикуват под формата на така наречения "PR ъпдейт".

Надявам се да си ме разбрал какво имам в предвид.

Иначе по темата доволен съм от този пр ъпдейт, можеше и по-добре де, но да не ставам нахален... :D

Едит: За спада, както traki's спомена още не са свършили празниците, полека и с прекомерната оптимизация, нали знаеш... Прекаленото хубаво не е на хубаво...
 
Последно редактирано:
Re: PR Update Този път не на шега

Е, не съм прекалявала с оптимизацията. URL-те ми даже не съдържат тайтъли. Много внимавам какво линквам... Сайтмапи му правех... Гледам, че по някои думи от 3-4 позиция сега съм аут ъф спейс направо. Ако някой би могъл да ми даде съвет, моля пишете ми на лични да дам линк. :confused:
 
Re: PR Update Този път не на шега

Е, не съм прекалявала с оптимизацията. URL-те ми даже не съдържат тайтъли. Много внимавам какво линквам... Сайтмапи му правех... Гледам, че по някои думи от 3-4 позиция сега съм аут ъф спейс направо. Ако някой би могъл да ми даде съвет, моля пишете ми на лични да дам линк. :confused:
 
Re: PR Update Този път не на шега

...URL-те ми даже не съдържат тайтъли.
Имаш предвид тайтъл атрибут на линка или <title> липсва?
 
Re: PR Update Този път не на шега

Имах предвид в урл в адресбара. Но и атрибут тайтъл на линка нямам. Иначе в метатаг има тайтъл. Сайтът е новинарски общо-взето. Много съм разочарована. Направо ми секна желанието да се занимавам него.
 
Re: PR Update Този път не на шега

Е, то това не е пракляване, а приоритет :)
В SEO-то има прекаляване, при голямо повторение на ключови думи в текст/url/title и като анкър на линкове, както и брой на вътрешни връзки :)
... и блекхет разбира се :)
 
Re: PR Update Този път не на шега

URL-те ми даже не съдържат тайтъли
В смисъл не са friendly url (не са съставени от ключови думи) ?
Но и атрибут тайтъл на линка нямам. Много съм разочарована. Направо ми секна желанието да се занимавам него.

Тези неща сами по себе си не знам какво влияние дават за PR, тоя PR толкова сте се захванали с него, при мен например имаше движение от -2 до +2 и съвсем справедливо отразяваше къде е имало линк билдинг и къде не :cool:
 
Re: PR Update Този път не на шега

Говорите ми на китайски :) Блекхет какво е? Аз точно за това чета къде ли не - за да видя не правя ли нещо, което гугъл не одобрява. А сайта е кастъм код и не мога да си направя френдли урл. Знам, че това влияе чувствително. А, и линк билдинг какво е?! Знам, че на страница повече от 100 линка е прекаляване, ама аз не надвишавам. Въпреки, че имах отскоро два линка към източника на новина - към индекса и към конкретната новина. Единствено това се сещам, което би могло да не се хареса на гугъл.
 
Последно редактирано:
Re: PR Update Този път не на шега

А сайта е кастъм код и не мога да си направя френдли урл. Знам, че това влияе чувствително.
Чак пък чувствително...
 
Re: PR Update Този път не на шега

При мен от неделя насам директно ме отсвири от серп-а.
Преди месец се беше случило за едно денонощие и после се вдигнаха доста посещенията.. но и до момента основните индексирани страници ги няма в резултатите.
Не знам на какво се дължи.
Единствените промени, които бях направил са 2 301 редиректа (имах 2 бъга и ми правеше дублирани страници малко), но там всичко е наред със статуса и редиректването, а и те бяха 2 седмици по-рано направени.
В деня, в който се срина, махнах един линк и сложих друг... Но не вярвам да е от тва...
Гледам, че гугълбота шари из сайта постоянно.. не знам какво се случва, но имам посещения от гугъл само от images.
Идеи?

ps - става въпрос за алабала.бг
 
Re: PR Update Този път не на шега

В деня, в който се срина, махнах един линк и сложих друг... Но не вярвам да е от тва...

А защо не вярваш да е от това?

колкото и да ми е мъчно, знаеш защо
 
Re: PR Update Този път не на шега

А защо не вярваш да е от това?

колкото и да ми е мъчно, знаеш защо

Абе замислих се... ама.
Хората махат/слагат линкове.. аз един съм променил за няколко месеца и ..
 

Горе