SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Именно за това, за да няма никой проблем е най-добре да си работи директно с register.bg и да се запознае добре с условията. Всички ресейлъри си изграждат рекламни трикове с които да привличат клиенти.... както в случая гръмкия хедър на registrator.bg

И защо мислиш така? Защитата на регистрацията се прави в съотвествие с общите правила на Регистър БГ, не на Регистратор БГ. Т.е. арбитража щеше да отнеме домейна, дори и да беше регистриран директно през Регистър БГ със същото основание. Вие май изобщо не сте наясно с йерархията при управлението и регистрацията на домейн в областта .BG и на чии общи условия се подчинява тази регистрация? Казах го на един интелигентен човек, който ме разбра, но се съмнявам че масата хейтъри и сеирджии ще го проумеят - видите ли в whois-а на някой брад: Sponsoring Registrar:MarkMonitor Inc. просто си го избийте от главите да си правите експерименти с ccTLD-а
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

@s1yf0x's, това е ясно... не казвам, че ако домейнът беше регистриран директно през регистър.бг щеше да има разлика. Мисълта ми е, че автора на темата акцентира как е дал 200лв. за домейн който му е бил отнет. В случая неговия домейн струва таван 30 евро, а не 200лв.

Иначе за другото си прав... аз не споря, че не е така :)
 
За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

@s1yf0x's, това е ясно... не казвам, че ако домейнът беше регистриран директно през регистър.бг щеше да има разлика. Мисълта ми е, че автора на темата акцентира как е дал 200лв. за домейн който му е бил отнет. В случая неговия домейн струва таван 30 евро, а не 200лв.

Иначе за другото си прав... аз не споря, че не е така :)

OK, ако клиента си беше регистрирал домейна през Регистър БГ за 30 евро със същото основание (т.е. пак щеше да плати държавните такси за ДЗЗД), след арбитража, кой щеше да излезе виновен - Търговския регистър ли?
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Да даже печалбата на регистратор.бг от един домейн е към 150 лв. - 36 лв дават на регистър.бг и 10-15 за защитата и останалите са чиста печалба.

Приятели, цялата схема на регистратор.бг е пълен блъф. Преди години имах възможност да се запозная с този пич Петър Минкин и да видя как точно регистрира домейните. Реално той се явява посредник.

Схемата е следната:
1. Взима ви на вас 200лв в неговия офис който е на 1 минута пеш от офиса на register.bg.
2. Води ви в офиса на register.bg и те ви правят регистрацията, директно на ваше име. (Това можете и сами да го направите без него)
3. Той плаща там 36.00 EUR = 70.40 BGN и си прибира разликата за него.

Никога не е предлагал защитени домейни, всичко е блъф. Той реално не е регистратор. На всички предполагам им е ясно, че само и единствено register.bg има право да регистрира домейни в областа .bg
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

стига с тоя регистратор бе хора. няма какво да направят от там. да регистрираш домейн през регистратора е все едно сам да го регистрираш със своя фирма или ДЗЗД. все тая. на арбитраж пак могат да те катурнат от регистъра ако решат. понятието "защитен" за .бг домейните се различава от общоприетото понятие на думата. не значи че си БЕЗСМЪРТЕН с този домейн
от регистратора предлагат услуга, защото хората ги мързи да си регистрират ДЗЗД за всеки домейн. познавам хора, които искаха мноооого домейни да регистрират и за да не се занимават минаха през регистратора. ако някой иска да си спести някой лев си се справя сам.
печалбата е колкото толкова. колкото решил човека да спечели от услугата, толкова. какво му гледате в паничката.

за автора на темата ... еми съжалявам ама така става с тези, които искат да се възползват от световни марки. другия път регистрирай на някоя адвокатска кантора домейна, че поне после да те съдят и за вредни.

П.С. И аз имам домейни съдържащи чужди марки от времето, когато не ги разбирах нещата ама като ми ги поискат и им ги давам.
 
Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

flasher, не е все тая, защото даваш 200лв на регистратора за да смени името на вече регистрирано дззд, иначе ти излиза 25лв ако си го регистрираш сам.

Според вас как се нарича човек който: ?
- взема 200лв за защита на домейна wikipedia.bg
- сменя името на вече регистрирано от него дззд на википедия
- после това прави с още 300 клиента на които взема на всеки по 200лв
- и след 2 месеца закрива ДЗЗД-то
- при арбитраж ДЗЗД-то, което в един момент се е казвало википедия - 1во - е с друго име и 2ро- е закрито. От което сами си напрвете извод за неговата защита
Това е което прави собственикът на регистратор.бг

Прикачил съм и извадки от дакси.
dzzd1.jpg

dzzd2.jpg
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Аз се консултирах със счетоводители ми точно за дружествата ДЗЗД и се чудих, как му излиза сметката да поддържа години наред ДЗЗД-то като трябва да им се подава поне годишен отчет и то подписани от "собствениците им" :) при само едни еднократни 200лв .... а то каква била работата :))) Вероятно при арбитраж връща необходимото име :)) и така подава само една декларация :)) Истински предприемаЧ :))

Мисля, че дззд не може да го видиш през търговския регистър, но не съм сигурен.
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Абе някак си странно се гледа на нещата. Дайте да плюем кока-кола защото суровините им са 15 ст. а продават бутилката за 2 лева. Човека е намерил ниша, доста рискова при това, предвид политиката на register.bg да си променят общите условия както и когато им хрумне и предлага услуга в нея.

От там нататък, ако искаш да я ползваш я ползваш, ако не искаш здраве, прихода му от услугата не може да бъде причина да бъде определян като измамник или не.

А самите обвинения са малко странни, ако някой заколи някого с нож, трябва ли да обвинява производителя или търговеца за това му е дал възможността да държи нож? Дори и последните да не са посочили изрично, че има възможност ако заколиш някого да те осъдят?
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

trion каза:
Мисля, че дззд не може да го видиш през търговския регистър, но не съм сигурен.
През сайта - не може, ама явно през Дакси - може.

eclipze, четеш евангелието като дявола. От писаното до момента се вижда, че registrator.bg са използвали ДЗЗД като основание за защита на домейна. В последствие са преименували ДЗЗД, а в по-късен етап - заличили. Т.е. към момента на арбитража, не е имало основание за защита по вина на registrator.bg, a не на register.bg.

ggg007, може ли да пуснеш линк към решението на арбитража? Ако нещата са така, както пишеш, спокойно можеш да искаш компенсация. Дори бих те посъветвал да се обърнеш към КЗК.

@ktomov, колега, явно случаят не е точно такъв, какъвто го мислиш.
 
Последно редактирано:
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

2.3.4.1. Да предостави на РЕГИСТЪРА документи удостоверяващи основанието за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО. Основанието трябва да е налице към момента на регистрацията на ДОМЕЙНА. Последващи промени в обстоятелствата се отразяват в регистрацията само в предвидените в тези ОБЩИ УСЛОВИЯ случаи. В този случай ДОМЕЙНЪТ се регистрира като ЗАЩИТЕН.

Ами явно не чета, защото не виждам изискване в общите условия основанието да продължава да съществува след регистрацията. Хубаво е да се четат правилните текстове преди да се изказва становище;))
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Тъкмо бях почнал да се дразня от гръмкото заглавие на темата и да се чудя защо нападате човека, който се опитва да прави бизнес.
Моето мнение е, че всеки има право да си определя сам цената на услугата. Докато в един момент стигнах до постинга на ggg007 и това промени всичко. Ако това е вярно, за мен си е чиста проба измама. Ако бях на мястото на пострадалия, само връщането на парите нямаше да ми е достатъчно и моят юрист, щеше да предприеме всички действия по спиране на тази измама.

@eclipze ако ти купуваш апартамент и направите предварителен договор. В деня на изповядване на сделката собственика казва, че е загубил важен документ, но никъде не пише, че му трябва документа след подписване на договора. Ти ще искаш ли да купиш от него?
Сигурен съм, че може да се измислят много подобни примери по-добри от моя. Обяснявам си твоите постинги само с това, че по някакъв начин си свързан с измамника.
Изречението "Последващи промени в обстоятелствата се отразяват в регистрацията само в предвидените в тези ОБЩИ УСЛОВИЯ случаи." - за мен означава, че промени в обстоятелствата се отразяват негативно на регистрацията.
 
Последно редактирано:
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Това са общите условия на register.bg, a човека дори и не го познавам и до преди тази тема си мислех, че услугата е някаква извратена далавета на Цифрови Системи.

Просто преди да се изказвам гръмко по форуми и да плюя за спорта преглеждам обективните източници на информация, а в случая дали злоупотребява и е измамник човека зависи от това дали услугата му изпълнява това което рекламира и предвид, че е просто посредник - дали изпълнява изискванията на страната пред която посредничи. Както се вижда от общите условия на register.bg явно не е проблем да се сменя след това името на фирмата. Ще е луд ако не го прави след като може.... Изречението казва, че промени в регистрацията се отразяват само ако са изброените в общите условия и те не включват промяната на името което е дало основание за регистрация. Което когато са го писали предполагам са имали предвид, че основанието с времето може да се промени но това не означава, че ще изгубиш домейна си - пример една фирма се е казвала Пенчо ЕООД ама след това се е сляла с Генчо и е станала Пенчо и Генчо АД, логично е да не се изгуби правото върху домейна pencho.bg, което явно е дало възможност на пича да си направи бизнес модела. Друг въпрос е както казах, че това е рисков бизнес, защото една точка да добавят в тази посока register.bg и човека си остава без бизнеса.

Примера с апартамента не е релевантен, по правилен би бил, сключвате договор, отивате в банката да внесе пари по сметката ти и в банката казват, че парите са фалшиви и не искат да ги приемат, ти длъжен ли си тогава да му дадеш апартамента и измамник ли си, затова че не го даваш защото третата страна го е уличила в злоупотреба и е отказала услугата?
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Този цитат има препратка, т.е. ти цитираш "евангелието" като "дявола".

Пределно ясно е, че ако няма основание, няма и защита! и това лесно пада при добре подготвени документи за арбитраж, ако не в Ц.С. или там както са в едно нормално дело и нормален съдия.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Според мен се пропуска един много важен момент в цялата ситуация, който за мен ggg007 умишлено пропуска. Това е "Кой е повдигнал арбитражната процедура и на какво основание".
След оповестяването му, ще станат ясни много неща около този казус, в това съм сигурен.
 
За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Защо изобщо се занимавате с .bg при тези рискови условия. С това разширение можещ да загубиш не само домейн но и целия бизнес.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Ma57eR , изобщо няма значение "кой е повдигнал процедурата и на какво основание". Ясно е, че става дума за wikipedia.bg, но ситуацията може да се клонира и в подобен случай без същата конкретика. Напр. имам фирма Ледено студени парчета ООД и си искам да купя домейна ledeno.bg. Името на фирмата ми, обаче, не дава основание за защита и се обръщам към регистратор.бг, които ми взимат дебел комисион и "защитават" домейна, след което сменят името на ДЗЗД-то. Дотук добре, но има предаване по ТВ, което се казва Ледено и се излъчва още преди да купя аз домейна. Та продуцентите на Ледено, решават, че искат домейна ledeno.bg и насрочват арбитраж. По време на арбитража се оказва, че уж защитен, домейнът няма защита, защото регистратор.бг са променили името на ДЗЗД-то.

Регването на ново ДЗЗД струва 36 лв + 15 лв такси в Агенция по вписванията. Е, да - изисква пускнането на празни декларации всяка година и задължително осигуряване на съдружниците, но има още 15 вида основания, които можеш да получиш за по-малко пари, например получаване на ISSN или ISBN от Националната библиотека.
 
За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Bgkulinar, "ледено" e "generic", описателно име. "Wikipedia" не е. Не можеш да имаш абсолютното право върху "ледено", но в/у "wikipedia" - да. Сравняваш ябълки и круши, де вика немеца, че и не само той.
Дори и с основание, пак щяха да му го вземат този домейн по линията на по-доброто право за ползване, къдетo известността е основен фактор. Разгледай/те решения на WIPO и UDRP, щото Регистър.бг е долна дупка на кавала с арбитражите. Пък ако му "льоснат" и едно дело за уронване на престижа, ще се събуди и длъжник за цял живот. Щото не може Уикито едва да преживява, но заради принципа да не пуска реклами, а тоя елемент да пренасочва трафика от wikipedia.bg към паркинг и да се бие в гъдите, че е як бизнесмен.

Ако и "адвокатите" на "Nova TV" поразгледат нещата по-обстойно, може и да му вземат и другите "пиленца" на на тоз' интернет каубой, с които се бие нон-стоп в гърдите.

Аз намирам за крайно уместен въпроса на потребителя "Ma57eR". Но искам да добавя и още един банален такъв:
- К'во си е мислил тоя пич като го е регистрирал този домейн?

Поздрави,
DHH
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

- К'во си е мислил тоя пич като го е регистрирал този домейн?

Да този въпрос казва всичко :wink:
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Да този въпрос казва всичко :wink:

Не за първи път му задават тези въпроси, мислите ли, че ще си признае? Досега не го е направил, не е отговорил на тях. Интересно, дали сега ще се направи, че не вижда тези въпроси и ще ги подмине както и преди?
 

Горе