SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

DHH, ледено беше просто пример. Може да е всичко друго, например две ТМ на две лица, регнати в различни класове. Не се хващайте за думите, вникнете в ситуацията.

Ясно е, че е регнал wikipedia.bg, за да извлече някакви ползи. Нито ще е първият, нито последният.

Пожелавам ви да не попадате в подобни ситуации, но ако попаднете, може би ще преосмислите позициите си.

Хау!
 
Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

:) Мислим еднакво! Поздравления

Тъкмо бях почнал да се дразня от гръмкото заглавие на темата и да се чудя защо нападате човека, който се опитва да прави бизнес.
Моето мнение е, че всеки има право да си определя сам цената на услугата. Докато в един момент стигнах до постинга на ggg007 и това промени всичко. Ако това е вярно, за мен си е чиста проба измама. Ако бях на мястото на пострадалия, само връщането на парите нямаше да ми е достатъчно и моят юрист, щеше да предприеме всички действия по спиране на тази измама.

@eclipze ако ти купуваш апартамент и направите предварителен договор. В деня на изповядване на сделката собственика казва, че е загубил важен документ, но никъде не пише, че му трябва документа след подписване на договора. Ти ще искаш ли да купиш от него?
Сигурен съм, че може да се измислят много подобни примери по-добри от моя. Обяснявам си твоите постинги само с това, че по някакъв начин си свързан с измамника.
Изречението "Последващи промени в обстоятелствата се отразяват в регистрацията само в предвидените в тези ОБЩИ УСЛОВИЯ случаи." - за мен означава, че промени в обстоятелствата се отразяват негативно на регистрацията.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Инфото за ДЗЗД-та е в Дакси

Мерси за препоръката. Взел съм всички необходими мерки !

През сайта - не може, ама явно през Дакси - може.

eclipze, четеш евангелието като дявола. От писаното до момента се вижда, че registrator.bg са използвали ДЗЗД като основание за защита на домейна. В последствие са преименували ДЗЗД, а в по-късен етап - заличили. Т.е. към момента на арбитража, не е имало основание за защита по вина на registrator.bg, a не на register.bg.

ggg007, може ли да пуснеш линк към решението на арбитража? Ако нещата са така, както пишеш, спокойно можеш да искаш компенсация. Дори бих те посъветвал да се обърнеш към КЗК.

@ktomov, колега, явно случаят не е точно такъв, какъвто го мислиш.
 
Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Здравейте,
искам да предпазя много хора от даването 200лв на вятъра за "защитени домейни" на регистратор.бг и на icn.bg.
Вижте как те защитиха моят домейн wikipedia.bg и как ще защитят вашият, ако си купите от регистратор.бг или от icn.bg
1. взеха ми 200лв за защита на домейна wikipedia.bg
2. Защитиха го като са сменили името на съществуващо дззд с ЕИК: 175828736 на Википедия
3. после това го правят с още 300 клиента на които вземат на всеки по 200лв
4. и след 2 месеца закриват ДЗЗД-то
5. за следвъщите 300 клиента правят същото, с ново ДЗЗД

При арбитраж ДЗЗД-то, което в един момент се е казвало Википедия - 1во - е закрито и 2ро- е с друго име. В случят можете да видите в прикачените файлове, дружеството Википедия, последно се е казвало ПОКЕР ОНЛИНЕ. От което сами си напрвете извод за неговата защита.

В моя случай wikipedia.bg беше загубен при арбитраж.

Това се отнася и за icn.bg Когато закупите защитен домейн от тях, те се явяват посредници а защита се извършва от регистратор.бг.

Най-добре е сами да си регистрирате ДЗЗД, което хем ще е активно по-време на арбитраж, хем ще носи името на защитеният домейн.

dzzd1.jpg

dzzd2.jpg
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

3 загубени от 21 арбитрирани. На мен Петър Минкин ми каза, че има 4 загубени, но карай + - 1 домейн. И 3 от 21 е 86 % успеваемост. Но са арбитрирани само 21 от 5000 домейна. Ами ако 5000 се арбитрират? И пренесем 86% успеваемост на 5000 домейна, това ще прави 714 загубени

"Важното е, че в повечето от случаите услугата върши работа." Цитат от : Петър Минкин
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Написах го и в Предприемач, ще го напиша и тук - домейна на какво основание беше отнет - липса на защита на регистрацията или конфликт с търговска марка? Ако се окаже воторото темата ще бъде наистина смешна и ефекта, който се опита да постигнеш с това заглавие ще се обърне срещу теб и то сериозно.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

s1y, ако имаше конфликт с търговска марка, защитата на домейна ЩЕШЕ да помогне. Повече от явно е, че в конкретния случай регистратор.бг са сгафили и то много.

ggg007, публикувай решението на арбитража, за да няма спекулации и съвет - потърси си правата по законов ред - с писане по форумите няма да стане.

Пак ще повторя, че абстрахирайки се от самия домейн, в таква ситуация могат да изпаднат други лица, разчитайки на защита.
 
За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

...ако имаше конфликт с търговска марка, защитата на домейна ЩЕШЕ да помогне

а ако не е помогнало явно регистър БГ са сгафили :)
 
Re: За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

а ако не е помогнало явно регистър БГ са сгафили :)
Няма как да не помогне, има си основания, но няма основание с приоритет. Т.е. дали е ТМ или е име на фирма (ДЗЗД), основанията са равноважащи за защитата. В случая Уикито са предоставили ТМ, а пичът не е имал основание, защото Регистратор.бг са го подменили.

Друг е въпросът, че в съда, Уикито евентуално можеха да наложат забрана за ползване на домейна (ако на wikipedia.bg имаше сайт подобен на wikipedia.com), но това не е в контекста на темата.
 
За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

5.4. Неподходящи ИНТЕРНЕТ ИМЕНА

5.4.1. РЕГИСТРАНТИТЕ не трябва да избират ИНТЕРНЕТ ИМЕНА, представляващи нецензурни и/или обидни думи или словосъчетания, противоречащи на обществения интерес и добрите нрави.

5.4.2. Когато желаното ИНТЕРНЕТ ИМЕ може да доведе до объркване, РЕГИСТРАНТЪТ трябва да избере друго име.

Защо никой не коментира тези две точки или обективността е без значение за контекста на темата?

Залагам 5 лв., че по някоя от тях е изгубен;)))
 
Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

5.4. Неподходящи ИНТЕРНЕТ ИМЕНА

5.4.1. РЕГИСТРАНТИТЕ не трябва да избират ИНТЕРНЕТ ИМЕНА, представляващи нецензурни и/или обидни думи или словосъчетания, противоречащи на обществения интерес и добрите нрави.

5.4.2. Когато желаното ИНТЕРНЕТ ИМЕ може да доведе до объркване, РЕГИСТРАНТЪТ трябва да избере друго име.

Защо никой не коментира тези две точки или обективността е без значение за контекста на темата?

Залагам 5 лв., че по някоя от тях е изгубен;)))

Изкоментирано е ето тук ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!! - Страница 2 . s1y на втора страница е дал линк към темата. Интересен факт е, че никой не пожела да изкоментира въпросните точки както тук, така и в другия форум.

Също така, вече стана безинтересно от страна на Автора да дрънка и да хвърля обвинения, а все още не подава абсолютно никаква информация - решението на REGISTER.BG (не REGISTRATOR.BG), за отнемането на домейна.

Освен това и там, както тук отвори нова тема с клевети - Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават! и все още не е подал никаква информация, която да подкрепя обвиненията му.

@бгкулинар - според общите условия на регистъра, след като веднъж си регистрирал домейна с ОСНОВАНИЕ, промяната в последствие е без значение. Дори да се закрие ДЗЗД, ти вече си го взел с основание.
 
Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

ktomov каза:
Изкоментирано е ето тук ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!! - Страница 2 . s1y на втора страница е дал линк към темата. Интересен факт е, че никой не пожела да изкоментира въпросните точки както тук, така и в другия форум.
Toва няма нищо общо със случая, става дума за арбитраж, а не за отказ за регистарция.

ktomov каза:
@бгкулинар - според общите условия на регистъра, след като веднъж си регистрирал домейна с ОСНОВАНИЕ, промяната в последствие е без значение. Дори да се закрие ДЗЗД, ти вече си го взел с основание.
Да, така са написали регистър.бг, но арбитражът е независим орган и явно тяхното тълкувание е, че липсата на основание лишава от защита. От регистратор.бг ЯВНО са наясно, че това е така, тъй като са имали 3 прецедента преди този, за който коментираме.
 
Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Toва няма нищо общо със случая, става дума за арбитраж, а не за отказ за регистарция.

Регистер.бг могат и да не ти откажат да регистрираш домейна, който си избрал, но могат да го ползват същото нещо при евентуалния бъдещ арбитраж, а дори и при случаи в които имаш основание за ползване на домейна. Прочети внимателно мнението ми в предприемача, както и ОУ на регистър.бг. Не искам да се нахвърлям върху тях, но в общи линии, спрямо техните условия, и по-точно арбитража на регистрираните домейни с основание (прочети отново точка 11), могат да изземат всеки един домейн.

Да, така са написали регистър.бг, но арбитражът е независим орган и явно тяхното тълкувание е, че липсата на основание лишава от защита. От регистратор.бг ЯВНО са наясно, че това е така, тъй като са имали 3 прецедента преди този, за който коментираме.

Арбитража не се ли извършва именно от тях? Кое в цялото нещо е независимо? Високопоставени служители на даден организация се изказват кое е правилно и кое не.

За да бъдем честни, не ги защитавам, но от регистратор.бг са извършили своята част от сделката. Това, че регистър.бг си извъртат условията по изгоден за тях начин е съвсем различна тема.
 
Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

ktomov каза:
Регистер.бг могат и да не ти откажат да регистрираш домейна, който си избрал, но могат да го ползват същото нещо при евентуалния бъдещ арбитраж, а дори и при случаи в които имаш основание за ползване на домейна. Прочети внимателно мнението ми в предприемача, както и ОУ на регистър.бг. Не искам да се нахвърлям върху тях, но в общи линии, спрямо техните условия, и по-точно арбитража на регистрираните домейни с основание (прочети отново точка 11), могат да изземат всеки един домейн.
Това е така, както ти си представяш нещата. В условията ясно се говори за бъдещи действия относно избора на домейн. Но тъй като и двамата не сме юристи, всеки ще си тълкува нещата, както ги разбира.

ktomov каза:
Арбитража не се ли извършва именно от тях? Кое в цялото нещо е независимо? Високопоставени служители на даден организация се изказват кое е правилно и кое не.
Не, не се извършва от тях, тъй като са заинтересована страна.

Относно темата за ТМ, мога да ти покажа изказване на Демби (един от собствениците на register.bg), който обяснява как световни ТМ са регнати при тях без проблем. С други думи искам да кажа, че не ТМ е проблемът, ама явно ти не искаш да разбереш. И още малко от Демби и спирам:
Това което не искате да проумеете, че Регистър.БГ не решава кой има право над определено име и кой не. Това е функция на законодателството.
 
За: Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

За: Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Колеги,
гадаем :) докато не видим решението на арбитражната комисия нищо не може да се каже със сигурност.
Имам приятел (клиент) който беше взел бг домейн с името на световна търговска марка. Има регистрирано (Е)ООД със същото име. Арбитряжа му го отне.
Сигурен съм, че чете форума ако има желание ще сподели повече информация.
Арбитряжната комисия поне за мене е пълна мъгла. Ако някой знае кои са нейните членове и на какъв принцип се избират нека сподели.
И още едно питане wikipedia.bg ТМ ли е?
Поздрави,
Константин.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

В сайта на ICN пише: Хостинг и домейни, VPS, наети сървъри и колокация | ICN.Bg
"Само с ICN.bg имате възможността да регистрирате домейни със статус "защитен" в областта .bg без необходимост от основание (регистрация на фирма, търговска марка и др.). По този начин компанията ни пази интелектуалната собственост и дава гаранции на своите клиенти, че домейните, които ще регистрират ще останат тяхна собственост, дори след време трети лица да предявят претенции към името, което са регистрирали."

Домейна wikipedia.bg, беше закупен през ICN.bg за 200лв със статус "защитен". ICN дава гаранци, че домейна ще остане мой, след претенции на трети лица. Трети лица предивиха претенции, и домейна ми беше отнет. След като съм загубил домейна, значи услугата ви не отговаря на това което пише в сайта ви. Тоест вие сте излъгали клиента в случая, и трябва да поемете отговорност!

За всички бъдещи клиенти: питайте ICN какво означава думата "гаранция" за тях!
 
Re: За: Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Re: За: Re: За: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

imagination каза:
Колеги,
гадаем :) докато не видим решението на арбитражната комисия нищо не може да се каже със сигурност.
Напълно съгласен, ама не знам защо автора на темата не пуска линк към решението на арбитража.

imagination каза:
Имам приятел (клиент) който беше взел бг домейн с името на световна търговска марка. Има регистрирано (Е)ООД със същото име. Арбитряжа му го отне.
А, беше ли защитен домейна? Защото много хора мислят, че само основанието е достатъчно за защита. Освен основание трябва да заявиш, че искаш защита.

ggg007, след толкова постове в твоя защита наистина е редно да пуснеш линк към решението (може да затриеш лични данни като твоите имена, ЕГН, адрес).

Докато не представиш документа, заключвам темата за по-нататъшни дискусии. Прати ми линк на ЛС и ще я отключим отново. И моля те, не стартирай нови теми относно същия казус.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Ето и становище на другата страна в спора с домейна. Защо чак 3 години след това писмо е минал арбитражът, все още е загадка.
 
Re: REGISTRATOR.BG ИЗМАМНИЦИ!

Хайде малко радост за "ужилените":
Считано от 26 юни 2013 г. Регистратор.БГ прекрати дейността си. В срок от 30 дни ще бъде публикувана информация какъв ще бъде реда за подновяване на закупените домейни и хостинг услуги, а също така и информация за това как ще бъдат уредени имуществените претенции от трети лица, ако има такива.
 

Горе