SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO Проблем ?

Re: SEO Проблем ?

Обади се на дайвинг пичовете в Албена. Във Варна има също 2 клуба. Също и на Симо Гатев да размените линкове. От години е в Созопол. Обикновено може да го намериш сутрин в кафето до БЧК-то Созопол. Има и един сайт-форум на харпунджии, на колегите ти в София може също да пишеш

Гатев го познавам лично - бяхме с него на водолазно сафари март... само си мисля че няма да е очарован от идеята - конкуренция са и незнам защо всеки вика че другия клуб нестава... по Български :)
 
Re: SEO Проблем ?

Джавицата наистина не дава много свобода на робота, енкодинга се е омазал, wwww. - забавен поддомейн.

Това за енкодинга не го разбрах, имах проблеми с това ама май накрая качих със свестен енкодинг...

А иначе да за превода зле е ... трябва пак да го преглеждам ползвал съм точно googletranslate за да преведа за PADI информацията.
 
Re: SEO Проблем ?

@gvv
Това лято няма да пропусна. Ще сме предимно на север. Малко студеничка е водата, но с едно неопренче 6,5 ще стане работата ;) Ако имаш достъп до скутери или други фенски возила казвай да си нося капитанското.

@lyubomir
Другата година сме на юг и ще се обадя :)
Бих ти предложил да акцентираш върху думата "гмуркане".
 
Re: SEO Проблем ?

Днес просто проверявах каде съм когато търся по ключови думи "водолазен център" и както biks ме посъветва "гмуркане" и неможах да повярвам. И по двете ключови думи излизам на 1-во място!!!

Много ви благодаря хора за помощта! Сега си смисля че който иска да се гмурка ще мине през моя сайт. http://poseidonbg.com. Дизаина му е доста семпъл не разбирам от такива работи ама ще го сменям ... - говорих с един приятел ще ми направи, само да не сваля SEO-то че сега ми харесва ;)

Мерси и форума ви мноог як и за други теми има какво да се научи! Мерси :)
 
Re: SEO Проблем ?

Преди да те е пуснал ентусиазма, дай Log out от Google и погледни пак къде си. :)

BTW:

<title>
водолазен център, водолазни центрове, водолазен център посейдон, дайвинг център, padi, посейдон, скуба дайвинг, водолазен център цена, приморско, черно море, маслен нос, черноморие, потънал кораб, потънали кораби, египет, хургада, българия, водолаз, водолазен курс, водолазни курсове, водолазно оборудване, отдих, почивка, ваканция, експедиция, подводен курс, подводна разходка, курс padi, обучение, акваланг, шнорхел, миди, рапан, рапани, подводен риболов, дайвинг, магазин, , водолазна дейност, гмуркане, черноморие, отдих, почивка, ваканция експедиция, подводна разходка, подводни разходки, акваланг, шнорхел, международни сертификати (padi), водолазно оборудване, подводно-техническа дейност, екстремни спортове, морски спорт, diving center, diving centers,poseidon, dive, hurghada, egypt, scuba diving, scuba dive, adventure dive, divers, underwater, black sea, dive course, sea resort, extreme sport, water sport, scuba diver, open water diver, advanced open water diver
</title>

Това се нарича keyword stuffing и не се толерира особенно от търсачките. :)
Задоволи се с едно изречение с 60-80 букви в него, като избягвай да повтаряш една и съща дума повече от два пъти. А по-важните гледай да са в началото. Успех! :)
 
Последно редактирано:
Re: SEO Проблем ?

Сега е момента да ми обясните, защо всички го виждате на първа страница, а аз не го виждам и в топ100 oO
 
Re: SEO Проблем ?

Сега е момента да ми обясните, защо всички го виждате на първа страница, а аз не го виждам и в топ100 oO

Варианти:
1. грешно запитване/региона на гугъл. Дотук резултата е топ10 в резултата http://www.google.bg/search?hl=bg&q=водолазен+център.
2. персонализиран сърч. Решение: логаут
 
Последно редактирано:
Re: SEO Проблем ?

Всичко е въпрос на конкуренция. Колкото по-уникален ти е бизнеса, толкова по-лесно влизаш в първата десятка. И както казва biks, една чудесна идея е да знаеш как аджеба обикновените потенциални клиенти биха потърсили тези услуги. Най-добрите идеи се получават от хора, които са далеч от гугъл и от компютър изобщо. Най-интуитивно подхождат. Обикновено по-напредналите в "търсенето с гугъл" са си създали определи начини на търсене, оптимизирали са се. Аз също не бих написал "водолазен център",а нещо като "гмуркане", "водолазно гмуркане", или някаква тъпотия " водолазно плуване", "подводно плуване" и т.н. :)
 
Re: SEO Проблем ?

Даже е екстра за 10 дена.

Хората, които не са запалени по дайвинга търсят по 'гмуркане' ;)

Може... въпроса е че шефа на клуба иска да излиза на 'водолазен център' и 'водолазни центрове' най-много...
 
Re: SEO Проблем ?

Може... въпроса е че шефа на клуба иска да излиза на 'водолазен център' и 'водолазни центрове' най-много...
Ами кажи му да оди да се гмурка.

Спомянм си шефът на едно частно училище много държеше да излиза в топ 10 по името на у-щето (не мислете, че е много брандирано или познато това училище).
 

Горе