SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

seo на онлайн магазин

hatre

New member
до колкото съм разбрал 2-те основни неща за оптимизирани са много и уникално съдържание и много входящи линкове със подобна тематики. Та въпроса ми е че в онлайн магазин да кажем за перални всички перални ще имат едни и същи спецификации като килограми на прането ,обороти центрофуга и т.н. и само стойностите ще са различни. Така съдържанието не може да бъде кой знае колко по уникално от останалите сайтове, като изключим възможността за вкарване на новини, статии и др. В този случай оптимизацията само от входящи линкове ли трябва да бъде. Този сайт vimaks-klimatici.com / регистриран 2010-02-04/ е на първо място по „климатици”, а този [U]климатици.org[/U] /регистриран 2011-02-19/ на 12, как може да се толкова еднакви а втория са е на 12 позиция. Това може ли да се получи с правене на много сателити и колко горе долу трябва да са ?
 
Re: seo на онлайн магазин

Правилно си разбрал. Линкове и търсене на уникализиращи характеристики за всяка страница. - Различни title, тагове за продукта, различни характеристики в описанието, подробно категоризиране и др. подобни биха били от полза за продуктите в онлайн магазин.

Втория сайт показва първия вкаран с iframe, най-отдолу е неговото си съдържание. Климатици.org е изкаран на предни позиции с линкове и в него с фрейм се показва първенеца по климатици. Сега дали е със знанието на първия или с мълчаливото му съгласие... И до какво води цялата ситуация е отделен въпрос.
 
Последно редактирано:
Re: seo на онлайн магазин

Не че сайтовете са еднакви, просто idn.org зарежда Вимакса в iframe :D (това е някаква нова мода по сайтовете на Калин ), гледай малко кода, преди да питаш, ще ти е от полза. Ако погледнеш и на кого е домейна .org ще ти стане ясно и как е стигнал до 12 позиция.
 
Re: seo на онлайн магазин

iframe са ми казвали че са били мразени от търсачките изглежда ми много смешно това което са направли, а какво общо има домейна.org с класацията и малко инфо или блог на този Калин
 
Re: seo на онлайн магазин

Ако Калин продължава така, ще зачислят ифраме към клоукинга.

Де го тоя Калин да му кажа да ми пусне в ифреймове 2-3 сайта за мебели да видим дали ще се вдигнат :D
 
Re: seo на онлайн магазин

миналата година видях как изхвърлиха от индекса за фрейминг един сайт на колега от форума, нищо чудно и Калински да го застигне същата съдба :)

Ето и отговора на Google : (няма да кажа колко беше бърз, няма да повярвате :) )

This is a clear case of framing and we will take care of penalizing them.

Thanks again for the report.
 
Последно редактирано:
Re: seo на онлайн магазин

Ако погледнеш и на кого е домейна .org ще ти стане ясно и как е стигнал до 12 позиция.
някой ще каже ли какво значи това за домейна, какво като е org
 
Re: seo на онлайн магазин

някой ще каже ли какво значи това за домейна, какво като е org

Имах предвид, че домейна е на човек, който изнесе лекция за линкбилдинг и мрежите от сателинтни сайтове на конференцията провела се на 27 май 2011.
 
Re: seo на онлайн магазин

Използвам фреймове на сайтове, за да не се занимавам с дизайн и CMS на домейни, които са предвидени за продажба или даване под наем. Разликата си е сериозна за голямо количество домейни, а не е подходящо да се подават по директории сайтове с един гол текст.

Фреймваните сайтове се избират произволно или пък слагаме партньорски такива. Не вярвам да може да им нанесем вреда с един фрейм, това би отворило врати за лесно негативно SEO.

Ако някой не иска сайта му да бъде фреймван, просто може да ми пише и го махам за 1 минута. Според мен не вредя на абсолютно никого с тази тактика, ако мислех иначе, нямаше да го правя. Ако смятате, че има някакъв проблем да изсипвам трафик в сайтове, които са ми симпатични, просто кажете и няма да го правя :) Мир да има :)) Извинявам се, ако съм засегнал някого по този начин!

Едит: И пропуснах да кажа, че фреймовете са временни и след събмита ги махам...
 
Последно редактирано:
Re: seo на онлайн магазин

Това от където и да го погледнеш си е спамерска тактика. Аз лично, не одобрявам такова нещо за мои сайтове или пък сайт с който си вадя хляба по някакъв начин. Ако стане нещо такова, не пиша, а действам :) Нищо лично, но не ми харесва накъде си тръгнал :)
 
Re: seo на онлайн магазин

ДО fridge

че никой не е казал нищо против теб, но сега се досещам май теб трябва да питам по въпроса това има ли смисъл: http://климатициямбол.blogspot.com/ - видях че има много такива блогове, при които информацията изглежда е копирана /като че ли от новини/ и някои думи сменени с 'климатици', та не е ли по-лесно да се пишат статии в разни сайтове, които ги има поне от 6 месеца от колкото да се правят блогове. А сайта http://zaya.org не се обновява а се класира добре по "климатици" - възможно ли е даден сайт да си запазва позицията ако не е обновява, но се обновяват страниците на сайтовете от които има линкове към дадения сайт ?
 
Последно редактирано:
Re: seo на онлайн магазин

Аз лично съм за създаването на собствена мрежа от сателити, отколкото писането на статии в сайтове с линк. Причината е, че имаш пълен контрол върху линковете и ключовите думи, не само в момента на пускането на сателита, а и след това.
 
Re: seo на онлайн магазин

ДО fridge

че никой не е казал нищо против теб, но сега се досещам май теб трябва да питам по въпроса това има ли смисъл: http://климатициямбол.blogspot.com/ - видях че има много такива блогове, при които информацията изглежда е копирана /като че ли от новини/ и някои думи сменени с 'климатици', та не е ли по-лесно да се пишат статии в разни сайтове, които ги има поне от 6 месеца от колкото да се правят блогове. А сайта http://zaya.org не се обновява а се класира добре по "климатици" - възможно ли е даден сайт да си запазва позицията ако не е обновява, но се обновяват страниците на сайтовете от които има линкове към дадения сайт ?

Някои хора нямат нищо против да бъдат фреймвани така, дори имам и хора, които си плащат за такъв трафик. Някои други пък не искат, нормално е да има различни мнения :) Ще се съобразявам....

С другите сайтове за климатици нямам нищо общо. Не разбрах целия въпрос, но честото обновяване на един сайт не е от най-важните фактори за класирането.
 
Re: seo на онлайн магазин

Честно казано не мисля, че ще създадаеш пролем на някой. Още повече, че както каза фрейма е временен и след събмита го махаш. Аз лично нямам нищо против една такава бърза инжекция на трафика. :p
 
Re: seo на онлайн магазин

Когато се създават сателити името на домейна от голямо значение ли е за seo-то? За хората които ще влизат в сайта предполагам е от значение, за да изглежда по смилено
името със съдържанието му
 
За: seo на онлайн магазин

За: seo на онлайн магазин

От голямо значение е, да. Exact match домейните се класират много добре ;)
 
За: seo на онлайн магазин

За: seo на онлайн магазин

От голямо значение е, да. Exact match домейните се класират много добре ;)
Да поправя сам себе си като видях какво съм написал някога: След пингвина вече не се класират толкова добре :D ... а и климатици орг вече са по-нагоре откак се заеха сериозно с тях.
 
За: Re: seo на онлайн магазин

За: Re: seo на онлайн магазин

миналата година видях как изхвърлиха от индекса за фрейминг един сайт на колега от форума, нищо чудно и Калински да го застигне същата съдба :)

Ето и отговора на Google : (няма да кажа колко беше бърз, няма да повярвате :) )

This is a clear case of framing and we will take care of penalizing them.

Thanks again for the report.

@oggin, мислиш ли, че може да ме наказват, защото имам на хоум страницата си изведен фрейм с други страници от моя си сайт, където текат новините? Според мен звучи доста тъпо едно такова възможно наказание. Аз не трупам капитал на гърба на друг, а показвам собствения си труд, който при това е подаден на Гугъл в сайтмапа като отделна информация, а не трябва да го четат от фрейма. Всъщност този фрейм е чиста козметика на дизайна.
 
За: Re: seo на онлайн магазин

За: Re: seo на онлайн магазин

Втория сайт показва първия вкаран с iframe, най-отдолу е неговото си съдържание. Климатици.org е изкаран на предни позиции с линкове и в него с фрейм се показва първенеца по климатици. Сега дали е със знанието на първия или с мълчаливото му съгласие... И до какво води цялата ситуация е отделен въпрос.

Стана ми интересно... някой ще обяснили какво по точно е направено на човек който не разбира много много от СЕО. ;)
 

Горе