SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO състезание

Re: SEO състезание

ебаси скръндзалъка едно линкче не са ми сложили
 
Re: SEO състезание

Ще навия Благо от pomagalo.com да се включи (ако не е късно разбира се). И там може да стане интересно :)
 
Re: SEO състезание

MacTeP каза:
Всеки си решава неговия си подход
Не, бре, човекът си рекламира сайта за аукциони. Не участва.
 
Re: SEO състезание

bgkulinar каза:
MacTeP каза:
Всеки си решава неговия си подход
Не, бре, човекът си рекламира сайта за аукциони. Не участва.

Да де, подход на реклама. Мен ако ме питат е дръпнал доста напред с посещенията, щото сичките идиоти дето следиме какво става сме цъкнали ;)
 
Re: SEO състезание

Мисля, че къде хостваш няма значение. За регионален сърч има значение езика и ТЛД, но всичко е относително. Моят реал естате е .ком, но 1/3 от трафика е УК, а 1/4 от Австралия. Ако шефът сподели как е с ко.ук ще сме благодарни.
 
Re: SEO състезание

Мисля, че ТЛД няма значение, ако има е пренебрежително малко. Най-вече зависи от линковете, които получава. Ако повече сайтове хостнати на български IP-та линкват към теб, google го смята за по-релевантен за българския дейтацентър. По същия начин значение има и къде е хостнат и твоят сайт и към кои държави линква.
 
Re: SEO състезание

vlnt каза:
По същия начин значение има и къде е хостнат и твоят сайт и към кои държави линква.

Не съм обеден, че къде е хостнат има значение. Аз сайт в .бг хостнат сайт нямам, ама в гугъл.бг излизт по напред от .ком примерно
 
Re: SEO състезание

killerch0 каза:
vlnt каза:
По същия начин значение има и къде е хостнат и твоят сайт и към кои държави линква.

Не съм обеден, че къде е хостнат има значение. Аз сайт в .бг хостнат сайт нямам, ама в гугъл.бг излизт по напред от .ком примерно
Има значение за свързаността с темата(relevancy). Също имат значение колко е стар домейна, колко ти е бърз сървъра, колко пъти ти е местен хостинга и една камара простотии.

Аз чак днес се включвам, така че не приемам никакви оправдания при 1 месец преднина.
 
Re: SEO състезание

nikoladd каза:
Също имат значение колко е стар домейна, колко ти е бърз сървъра, колко пъти ти е местен хостинга и една камара простотии.
От личен опит ли ги знаеш или си чел някъде?
 
Re: SEO състезание

bgkulinar каза:
nikoladd каза:
Също имат значение колко е стар домейна, колко ти е бърз сървъра, колко пъти ти е местен хостинга и една камара простотии.
От личен опит ли ги знаеш или си чел някъде?
личен и чел. Това си е обективен критерий доколко сериозна институция е зад този сайт. Също собствено IP например е важен критерий. Знам сайтове без нито един читав линк с PR5 само заради гореизброените неща. Това разбира се се разглежда на ниво релевантност на домейна. Относно бързината на сървъра например в гугъл-сайтмапс си пише статистики, на домейните whois историята също я има достъпна публично и гугъл си водят архив.
 
Re: SEO състезание

Баси глупостите говориш, честно :nono:
Имам дедикейтнат сървър в дата център-а на Саввис, от там по-добре здраве му кажи. Имам домейни на по една година без читави линкове. Как да станат с пр5? :shrug:
 

Горе