SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO състезание

Re: SEO състезание

nikoladd каза:
bgkulinar каза:
nikoladd каза:
Също имат значение колко е стар домейна, колко ти е бърз сървъра, колко пъти ти е местен хостинга и една камара простотии.
От личен опит ли ги знаеш или си чел някъде?
личен и чел. Това си е обективен критерий доколко сериозна институция е зад този сайт. Също собствено IP например е важен критерий. Знам сайтове без нито един читав линк с PR5 само заради гореизброените неща. Това разбира се се разглежда на ниво релевантност на домейна. Относно бързината на сървъра например в гугъл-сайтмапс си пише статистики, на домейните whois историята също я има достъпна публично и гугъл си водят архив.

Пълни глупости...
 
Re: SEO състезание

hdm каза:
Баси глупостите говориш, честно :nono:
Имам дедикейтнат сървър в дата център-а на Саввис, от там по-добре здраве му кажи. Имам домейни на по една година без читави линкове. Как да станат с пр5? :shrug:
Домейна с PR5 и без линкове е от 1998г и е на дедикейтед сървър от 2000г насам намиращ се в българия. Дедикейтит IP което не е сменяно досега и домейна е купен за 5 години напред и не е местен. А сега кажи ти къде се класираш с тия глупости по горе? Относно саввис вероятно е добро място за достъп от гугълбот, обаче европейски би бил по подходящ за бг оптимизация. Тези които изказах са дългосрочни критерии тия домейни на по 1-2-3 години не се броят изобщо.

Аз участвам в състезанието с най лошия си хостинг който вероятно и ще местя, ката че няма да имам предимство... е там където го местя е с дедикейтед сървър 18gbit свързаност към backbone в европа и ще видим как ще се държи.
 
Re: SEO състезание

nikoladd каза:
hdm каза:
Баси глупостите говориш, честно :nono:
Имам дедикейтнат сървър в дата център-а на Саввис, от там по-добре здраве му кажи. Имам домейни на по една година без читави линкове. Как да станат с пр5? :shrug:
Домейна с PR5 и без линкове е от 1998г и е на дедикейтед сървър от 2000г насам намиращ се в българия. Дедикейтит IP което не е сменяно досега и домейна е купен за 5 години напред и не е местен. А сега кажи ти къде се класираш с тия глупости по горе? Относно саввис вероятно е добро място за достъп от гугълбот, обаче европейски би бил по подходящ за бг оптимизация. Тези които изказах са дългосрочни критерии тия домейни на по 1-2-3 години не се броят изобщо.

Аз участвам в състезанието с най лошия си хостинг който вероятно и ще местя, ката че няма да имам предимство... е там където го местя е с дедикейтед сървър 18gbit свързаност към backbone в европа и ще видим как ще се държи.

Аве момче, ти виждаш ли какви глупости пишеш? Имаш ли си идея от алгоритми за търсене и тн? Случайно да имаш дори и някаква идея как се формира прословутия PageRank и що е то google bot?
 
Re: SEO състезание

Вие не знаете ли че PR не зависи от линковете, а се определя по следния начин:
PR = годините_на_домейна - броя_пъти_сменян_хостинга * времето_за_зареждане_на_страница + К
където К 1 ако имаш повече от 10 линка към теб или 0 ако ако имаш по малко от 10
те и заради това гугъл имат 10 PR защото са на 9 години бърз им е хостинга не са го сменяли до сега и имат повече от 10 линка.
Само не ми е ясно ако в DNS имам сетнати повече от 1 IP за съответния домейн как гугъл разбират че не местя през 2 часа сървъра ами че това са си множество сървари с множество IP който днс-а автоматично сменя.
Освен това не ми е ясно как YouTube дето ти трябват 100 години да им се зареди страницата и са на няколко години само имат такъв PageRank.
 
Re: SEO състезание

vha каза:
Вие не знаете ли че PR не зависи от линковете, а се определя по следния начин:
PR = годините_на_домейна - броя_пъти_сменян_хостинга * времето_за_зареждане_на_страница + К
където К 1 ако имаш повече от 10 линка към теб или 0 ако ако имаш по малко от 10
те и заради това гугъл имат 10 PR защото са на 9 години бърз им е хостинга не са го сменяли до сега и имат повече от 10 линка.

Към nbsp : отваряй златен архив!
Към останалите : така се прави link baiting
 
Re: SEO състезание

nikoladd каза:
Домейна с PR5 и без линкове е от 1998г и е на дедикейтед сървър от 2000г насам намиращ се в българия.
Дай да го видим този домейн.

vha каза:
Освен това не ми е ясно как YouTube дето ти трябват 100 години да им се зареди страницата и са на няколко години само имат такъв PageRank.
Щото са протеже на Гугъл ;).
 
Re: SEO състезание

YouTube са ръчно едитнати от Г. за да може да прекратят практиката да се ривърсва алгоритъма :evil
 
Re: SEO състезание

Re: SEO състезание

Не съм искал, да отварям полемика по въпроса, просто отговорих на питащия с това което знам.

П****те ще си ги мерим на състезанието. За скоростта на сървъра има индикатор в сайтмапс на гугъл и се отразява пряко на честотата на посещаване на страницата от гугълбот. Който иска да попрочете по въпроса има достатъчно източници например:
http://forums.searchenginewatch.com/
http://www.seochat.com/
http://www.google.com/support/webmasters/?hl=en

Историята на домейна и хоста можете да си видите тук:
http://www.domaintools.com/

На открилите колелото: ЧЕСТИТО!

Домейна не мога да цитирам защото би било конфликт на интереси за мен, попаднах случайно (на този случай,не на домейна) и го проучих защото засягаше пряки мои интереси. Т.е. възможно е да бъде прочетен тук от наподходящи хора което не желая.

MacTeP каза:
Аве момче, ти виждаш ли какви глупости пишеш? Имаш ли си идея от алгоритми за търсене и тн? Случайно да имаш дори и някаква идея как се формира прословутия PageRank и що е то google bot?
накратко изписал съм 2000000+ реда код на 15+ езика и съм писал и паяци, също съм писал и маркъп парсери с линейна сложност(ако вдяваш от алгоритми може и да разбереш какво всъщност казах). Така че думата "момче" вероятно е по подходяща в обратна посока. Това което съм написал е базирано на конкретни документи и факти които съм срещал. Съжалявам ако съм засегнал някой местен "авторитет".

EDIT: Да вкарам едно уточнение че под домейн се разбира някакво съдържание в този домейн(домейн означава област все пак) на което се дава предимство. На по слабите в абстракциите - страници с по лош relevance и връзки им се дава по висок PR за това че са набори с гугъл.
 
Re: SEO състезание

Добре батко. А случайно да си чел патента на PageRank? Да имаш поне някаква идея как се формира? Защото не оставам с такива впечатление. Лично аз от писане на алгоритми за търсене не разбирам нищо, но нека vha си каже мнението. Той е писал нашите crawler-и
 
Re: SEO състезание

Ти може и 100 crawler-а да си писал, но ако не си участвал в разработката на гугълския, не виждам какво отношение има това с темата? :evil
 
Re: SEO състезание

Хмз 2 000 000, хмз... В последния ми проект май мойте са само толкова...
15 езика ли? Аз знам 2 - C и PHP(то в тва не съм много сигурен дали го знам ама айде...:))
Относно crawler-ите и аз съм писал - for more info: http://www.nolimitdir.com/bot.php
Markup parser ? WTF тва сложно ли трябва да бъде?
Пробвай с interpretator в embedded система.

И все пак относно PageRank-a гугъл, както каза MacTep, си имат патент - READ IT!
Каза че разбираш от алгоритми значи ще го разбереш. Ако ти е много трудно ето ти линкче където е описано по-просто:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pagerank
И още по интересно никъде нищо не пише за скорости, възрасти и т.н. Само и единствено входящи линкове.
 
Re: SEO състезание

Re: SEO състезание

vha каза:
Хмз 2 000 000, хмз... В последния ми проект май мойте са само толкова...
15 езика ли? Аз знам 2 - C и PHP(то в тва не съм много сигурен дали го знам ама айде...:))
не говоря за copy-paste а за собствен код. равнява се на ~20г активна работа. Ама явно не си на нивото та да схванеш. Трябват ти поне 25% от упоменатото. Т.е. ~20 + това което твърдиш горе.

vha каза:
Относно crawler-ите и аз съм писал - for more info: http://www.nolimitdir.com/bot.php
Markup parser ? WTF тва сложно ли трябва да бъде?
Явно не си напред с алгоритмите щом не знаеш какво е сложност от което директно следва
че това което цитираш си го copy-paste-нал от някъде.

vha каза:
Пробвай с interpretator в embedded система.
Това го пишат студенти като курсов проект доста често. горното също(жена ми например :p). сещай се колко ме впечатли.


vha каза:
И все пак относно PageRank-a гугъл, както каза MacTep, си имат патент - READ IT!
Чел съм го. Също така ми е известно, че патента ограничава всички други освен гугъл в разбирането на процеса. Явно за теб върши работа. ;D

ето ти патент в който пише за възраст и история:
http://appft1.uspto.gov/netacgi/nph...&s1=20050071741&OS=20050071741&RS=20050071741

ако ти трябва по прост вариант питай някой да ти го напише в уикипедиа. между другото PR е доста стар като патент и не отгваря на това което прави гугъл от доста години насам. Имаше и подготовки за PR2 което така и не се състоя като един единствен патент.

MacTeP каза:
Добре батко. А случайно да си чел патента на PageRank? Да имаш поне някаква идея как се формира? Защото не оставам с такива впечатление. Лично аз от писане на алгоритми за търсене не разбирам нищо, но нека vha си каже мнението. Той е писал нашите crawler-и
Алгоритмите за търсене нямат нищо общо с crawler-ите там (ако изобщо сте стигнали дотам, което е малко вероятно, защото щяхте да сте пред гугъл) важи лексикален, синтактичен и т.н. анализ самия crawler работи с опашки(гугълбот например). Т.е. всеки студент второкурсник би трябвало да го може да напише такъв. Относно горните анализи - засега са само в прототип в няколко лаборатории по света и не са използваеми в реално време. Гугъл също имат такива разработки и си признават, че не са стигнали далеч.
 
Последно редактирано:
Re: SEO състезание

oggin каза:
Към nbsp : отваряй златен архив!
Към останалите : така се прави link baiting

Хахаха направо на the wall of fame да се закачат.

MacTeP каза:
Добре батко. А случайно да си чел патента на PageRank? Да имаш поне някаква идея как се формира?

То това не е просто PageRank, като се замислиш на това се базира целия www
 
Re: SEO състезание

Мисля че говорите за две различни неща. Тулбар пейджранк - до момента не съм видял доказателство че друго освен линкове оказва влияние върху стойностите показвани в тулбара.
И алгоритми за класиране - естествено факторите са повече...
 
Re: SEO състезание

Не говорят за различни неща защото
nikoladd каза:
Знам сайтове без нито един читав линк с PR5 само заради гореизброените неща.
А гореизброените неща са: колко ти е бърз сървъра, колко пъти ти е местен хостинга.
 
Re: SEO състезание

nbsp каза:
И алгоритми за класиране - естествено факторите са повече...

За алгоритни за класиране, мисля че всички налучкваме и си правим изводите според опита си или спред това което сме чели. Не мисля че някой тук е запознат с алгоритъма на google
 

Горе