SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

validator.w3 VS google

dream

New member
Предполагам че всеки тук знае за чистия код HTML и колко помага за СЕО и как това се харесва на гооглето.
Обаче самия гоогъл има грешки.
Гугъл.ком - 35 Errors, 2 warning(s)
Гугъл.бг - 35 Errors, 2 warning(s)
Yahoo - 167 Errors, 34 warning(s)
facebook - 11 Errors
DMOZ - 6 Errors, 3 warning(s)
Yadex - 1 Error, 3 warning(s)

За сега това проверих и мисля че ми е ясно. Чистия код е ..... какво е това?
 
Re: validator.w3 VS google

Предполагам че всеки тук знае за чистия код HTML и колко помага за СЕО и как това се харесва на гооглето.
Аз лично не знам. Валидирал съм сайтове само за да видя как ще се отрази на СЕРП-а. Отговорът е - никак.
 
Re: validator.w3 VS google

Аз лично не знам. Валидирал съм сайтове само за да видя как ще се отрази на СЕРП-а. Отговорът е - никак.

+1
Бях чел Преди време тази статия:
http://www.hobo-web.co.uk/seo-blog/index.php/official-google-prefers-valid-html-css/

Но според мен, няма никва полза, въпреки, че е логично да има, но...
И все пак си го пиша valid.
 
Re: validator.w3 VS google

Иво сигурно си прав.
Последния дизайн, който ми правиха беше изрично уточнено да бъде съобразен с по-малко излишен хтмл и кво получих... Едно каре с 10 дива вътре заради всичките ъгълчета и простотийки. После разкарвах най-очевадните излишъци, но дизайнера си е дизайнер. :D (да не се обижда никой :p )
 
Re: validator.w3 VS google

Няколко пътми ми се случва да отворя кода, за да немря грешките, които ми показва валидатора и очудващото е, че кода е написан така както валидатора иска да е написан. Примерно показва, че има грашка в определен знак ( да кажем липсва ), а като проверя кода знака си е там и е на мястото на което трябва да е. Къде е уловката в тоя случай?
 
Re: validator.w3 VS google

Няколко пътми ми се случва да отворя кода, за да немря грешките, които ми показва валидатора и очудващото е, че кода е написан така както валидатора иска да е написан. Примерно показва, че има грашка в определен знак ( да кажем липсва ), а като проверя кода знака си е там и е на мястото на което трябва да е. Къде е уловката в тоя случай?

Уловката е, че проверяваш с Firebug а не с View Source? :D
Бях се сблъскал с подобно нещо тук.
 

Горе