SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

windows7

ivo.apostolov

Неразбиращ
За мое щастие пропуснах работата с Windows Vista (но оправях няколко компютъра на приятели с него), но днес си взех нов ноутбук с Windows 7 и като изключим, че все още свиквам с новия интерфейс съм приятно изненадан от скороста, липсата на циклене и т.н. :)
 
Re: windows7

Ами да по-бърз от Vista, но въпреки всичко предпочитам ако е уин, да е хп, а ако не - да е Unix
 
Re: windows7

И аз аъм с Вин7 вече 2 месеца - доволен съм от него - имах само проблем с подкарването на PPPoE - но проблема е известен отдавна и бързо намерих решение.
За съжаление под Хоме версията не мога да подкарам CAPICOM компонентата за подписване на документи и си пазя стария лаптоп с XP само за онлайн банкирането.
Приятно съм изненадан и от МедияПлеар12.
 
Re: windows7

На мен Иво ми е любопитно колко памет ти заема Windows 7 след инсталация.
Чух че е доста обемист.
Отидох на изложението му но там нищо не ми казаха освен че е много ефектен (едва ли това са искал от Windows само на дизайн да го докарат).
 
Re: windows7

Не само е ефектен, а и се държи много стабилно, аз го ползвам от 2 месеца и нямам никакъв проблем (с 64 битовата версия).
 
Re: windows7

За обемист - да. Така е. Формално съдържа версии на много библиотикш от предишни ОС. Ако е 64 битовия заема и още повече.

Аз ползвам 32битов вариант на 30GB SSD и имам 19 свободни при условие че 4GB са ми само суап и хибернационните файлове. Т.е. 32 битовата ОС чисто заема към 5-6GB.

Откъм използването на паметта е далеч по добре от виста 300-400МБ по малко ползва. За всичко останало е почти същата работа.
 
Re: windows7

Уиндоуса от край време ползва рам, колкото има.
Още XP-то ми ползваше към 150мб от общо 256, после сложих една плочка и от 512, ползваше над 300... Без никаква разлика в софтуера, а само допълнително рам.
Та, 7-цата (х64) ми ползва към 800-900мб от общо 3г, с пуснато апаче, скайп, аеро и т.н.
На 1г най-вероятно ще държи към 500-600мб заети.

Ето ти тест с 512. :)
http://mintywhite.com/windows-7/7news/windows-seven-7-runs-flawlessly-on-512mb-ram/

Бих попитал w-seo защо предпочита XP пред 7-цата?
Аз не се сещам нито една причина, освен някой по-стар софтуер, който евентуално няма решение да се подкара. :)
Особено яко е, че си намери всички драйвери, като при Убунту и не съм се занимавал. А с ХР си беше шит, особено със сата контролерите...
То бяха едни магии, едно чудо.
 
Последно редактирано:
Re: windows7

Единствената причина да съм все още с XP на единия лаптоп се казва Deep freeze, не ми трябват антивирусни, spy removers и така нататък. Освен това не съм го преинсталирал от както е купен (година и половина). Иначе Windows 7 е доста по-добър от XP и като производителност и като бързина.
 
Re: windows7

Уиндоуса от край време ползва рам, колкото има.
Още XP-то ми ползваше към 150мб от общо 256, после сложих една плочка и от 512, ползваше над 300... Без никаква разлика в софтуера, а само допълнително рам.
Та, 7-цата (х64) ми ползва към 800-900мб от общо 3г, с пуснато апаче, скайп, аеро и т.н.
На 1г най-вероятно ще държи към 500-600мб заети.

Ето ти тест с 512. :)
http://mintywhite.com/windows-7/7news/windows-seven-7-runs-flawlessly-on-512mb-ram/

Бих попитал w-seo защо предпочита XP пред 7-цата?
Аз не се сещам нито една причина, освен някой по-стар софтуер, който евентуално няма решение да се подкара. :)
Особено яко е, че си намери всички драйвери, като при Убунту и не съм се занимавал. А с ХР си беше шит, особено със сата контролерите...
То бяха едни магии, едно чудо.

Благодаря за компетентния отговор. Ще си купя още 1 плочка 1гб и ще го ръгна :)
 
Re: windows7

Аз да ви питам - тези които са с 32 битовата работи ли добре на 1гб рам
при мен работи. Вкъщи имам два лаптопа и нямам грижи. Единия е със слаба видеокарта и на флашовете особено имам проблем.
 
Re: windows7

Единствената причина да съм все още с XP на единия лаптоп се казва Deep freeze, не ми трябват антивирусни, spy removers и така нататък. Освен това не съм го преинсталирал от както е купен (година и половина). Иначе Windows 7 е доста по-добър от XP и като производителност и като бързина.

кажи повече за този Deep freeze. каква е цената?
 
Re: windows7

@WattSonn - Да работи доста прилично на 1GB за офис приложения и по лек интернет. Имах един нетбук HP Mini 2133 и от 1GB md;ej mf.pldte 64MB за видео и бях сложил 100MB ramdrive и пак си вървеше доста прилично. Дотолкова, че този пробен рамдрайв (целта беше да сложа там swap-a като сложа повече RAM, че съм с SSD) си стоя с месеци преди да го разкарам без да ми пречи.

Относно паметта win XP(w2003) я използва много некадърно. Формално ако имаш 2GB или повече и товариш сериозно машината е по добре да ползваш виста. Win7 е идентчен с виста в това отношение и е много по добре от win XP. Особено ако си на многоядрен процесор е крайно желателно да си на виста или по нова ОС.

Ползвам win7 от повече от година основно за тестове и един нетбук. Под VM win7 е по-лек от winXP, което е съществен плюс.

Основен дразнещ момент за мен в win7 е също толкова бездарния UAC както и във виста. А ProcessGuard не бачка, а ReplaceUAC е бъгаво.

Относно оптимизацията на ОС и някои други поддържащи функции горещо ви препоръчвам Advanced SystemCare много е полезно за почистване на регистратура и настройка на сървисите на всички уиндоуси. Ръчно постигам по добри резултати, защото знам как, ама това пести много време и го прави доста добре при това. За повечето потребители си е перфектно. А да и е БЕЗПЛАТНО ;D Само трябва да го спрете да не се стартира автоматично, че това е безполезно.
 
Re: windows7

Бях с win 7 3-4 дни и се върнах на XP, щото товареше компа. Мисля че 7-цата е за компютри с поне двуядрен проц. и 2ГБ рам.
Друго нещо което много ме подразни, е че като клонирам екрана с ТВ няма фул мод на ТВ т.е когато не съм на цял екран на плеъра, на ТВ е по същия начин, докато на XP дори плеъра да минимизиран, на ТВ се гледа. Така единия като бачка на компа , другия може да си гледа филми на ТВ.
 
Re: windows7

Друго нещо което много ме подразни, е че като клонирам екрана с ТВ няма фул мод на ТВ т.е когато не съм на цял екран на плеъра, на ТВ е по същия начин, докато на XP дори плеъра да минимизиран, на ТВ се гледа. Така единия като бачка на компа , другия може да си гледа филми на ТВ.

Тука нещо си в грешка, или не си сложил драйвера на видеото.
Пускам си филм на ТВ-то, а на лаптопа си бачкам.
Това през VGA и nVidia карта.
 
Re: windows7

@WattSonn - Да работи доста прилично на 1GB за офис приложения и по лек интернет. Имах един нетбук HP Mini 2133 и от 1GB md;ej mf.pldte 64MB за видео и бях сложил 100MB ramdrive и пак си вървеше доста прилично. Дотолкова, че този пробен рамдрайв (целта беше да сложа там swap-a като сложа повече RAM, че съм с SSD) си стоя с месеци преди да го разкарам без да ми пречи.

Компа ми е :
CPU - Amd Athlon 4600+ x2
ram 1gb
hard 250gb
video 9500 256mb 256 bita
Става ли за портабъл фотошоп и нетец?
 
Re: windows7

Ако считаш, че става с XP ще става и с 7. По принцип обаче имаш неадкватно малко рам за тази машина, а паметта доскоро беше много евтина. Също Adobe * и машина с малко рам не е добра комбинация.

@irgnet грешиш за всичко изброено според мен. Не си си настроил машината и ти липсват драйвъри вероятно. За сведение нетбука който цитирах горе е с 1.2GHz VIA C7 процесор, 1GB памет и вградено видео, така че изискванията които си писал изобщо не са в час.
 
Последно редактирано:
Re: windows7

@irgnet
Преди 2 седмици слагах Win 7 на един приятел на доста слаба машинка - Celeron 2.66 MHz, 1 GB DDR1 (400), Radeon 9600 PRO 256 RAM, 64 bit. След инсталацията си хвана всичко и вървеше перфектно (по-добре от XP). Най-вероятно нещо си омазал или не ти е хванало някой драйвери.
 

Горе