SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress vs Joomla

Re: Wordpress vs Joomla

Ако трябва да съм честен, започнах преди години със сайтове на Joomla...след като открих WP и неговата гъвкавост бе подобрена във всеки един аспект, то не бих го сменил за нищо. На практика става за всичко според мен и ако не си напишеш нещо по-добро специално за теб, то мисля е най-доброто. Броя хакнати Jooml-и е доста по-висок, че не всеки, който прави тея сайтове е про като Иво Апостолов. С такива тегави мазаляци клиентски съм се сблъсквал, че не е истина - аз им казвам ами дайте да ви направя сайта наново за 1 ден, че ще ми е по-лесно и ще е доста по-ефективно.
 
За: Wordpress vs Joomla

За: Wordpress vs Joomla

От направените коментари разбирам, че за разлика от 2009 година сега почти всички са се ориентирали към Wordpress с малки изключения и конкурента Joomla е по скоро със затихващи функции. Ако трябва някой сега да започва с CMS то бъдещето може би е в Wordpress.
 
За: Wordpress vs Joomla

За: Wordpress vs Joomla

Чак пък затихващи функции, много пресилено бих казал.
 
За: Wordpress vs Joomla

За: Wordpress vs Joomla

Чак пък затихващи функции, много пресилено бих казал.

Ако се започва от А и Б в разработването на сайтове може би Wordpress е за предпочитане. По перспективно ми изглежда в бъдеще.
 
За: Wordpress vs Joomla

За: Wordpress vs Joomla

Ако се започва от А и Б в разработването на сайтове може би Wordpress е за предпочитане. По перспективно ми изглежда в бъдеще.

Никой не може да каже какво ще е в бъдеще. Поня времето, когато Joomla беше най-разпространена и всички я хвалеха... но стана и най-хаквана. Тогава Wordpress очавора с простотата си на действие и стана най-използван, респективно и най-хакван в последните 2 години. Всеки работи с това, с което му е удобно... цар си ако можеш да работиш с всичко.
 
За: Wordpress vs Joomla

За: Wordpress vs Joomla

Аз си спомням времето на Yahoo и Altavista но веднъж изгубили доверие не успяха да се възстановят. Интересът ми към спора за Wordpress срещу Joomla е с цел младите прохождащи в занаята да се ориентират в обстановката с мнение от първо лице на уебмастери с опит. Аз лично използвам Joomla защото преди няколко години бе доста актуална CMS платформа.
 
Re: Wordpress vs Joomla

s1y, забравяш, че преди Джумла/Мамбо имаше phpNuke, който беше най-разпространен и съответно стана най-хакван.
 
За: Re: Wordpress vs Joomla

За: Re: Wordpress vs Joomla

s1y, забравяш, че преди Джумла/Мамбо имаше phpNuke, който беше най-разпространен и съответно стана най-хакван.

Паралелно с e107. Честно, ако трябва да развиваме темата мога да изтъкна факти против всеки един CMS. Не че съм анализатор, който търси само и единствено проблемите в кода, ами защото с това е изпълнено ежедневието ми.
 
За: Re: Wordpress vs Joomla

За: Re: Wordpress vs Joomla

Предимствата на CMS платформите са много и неоспорими. Недостатъците, основния от тях е, че оставиха много HTML програмисти да се конкурират с обикновените блогъри и художници за Уеб дизайн.
 

Горе