SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SMS разплащания

Re: SMS разплащания

Може би защото, другия вариант е да те пишат само-осигуряващ се и накрая на годината пускайки си данъчната декларация да се окаже че си взел 300 лв от тях а дължиш по над 300 месечно на държавата за осигоровки?
А другата причина да те питат е че ако получаваш над 2000лв не се дължат за сумите над тези здравни, пенсионни и т.н. удръжки.
На мен лично варианта те да ми внасят данъците ми се вижда много приятен и удобен (мразя да се занимавам с държавата)

Няколкото неща които се чудя при тази практика е:
- Какъв договор се подписва в този случай като ми внасят те осигуровките? Не трябва ли да бъде трудов, и дали е необходимо да се уведомява и иска разрешение от първия работодател (както е според закона)
- Какво се случва в случай че не посоча правилната сума на осигурителния доход? По ми е интересно ако посоча по-малко от действителния и се надвнесат повече данъци от необходимото.

П.П. Disclaimer: Не познавам законите отлично и не бих могъл да твърдя че горното което съм написал трябва да се приеме за чиста истина. Също така нямам нищо общо с мобио и/или друга организация предоставящи подобни услуги.

Общо взето питаме едно и също нещо - като получател на тези доходи, аз си нося административната и наказателната отговорност, както и финансовите задължения към държавата, а не те. Ако аз съм фирма и искам да работя с тях....? Както ти каза, ако съм физ. лице и вече се осигурявам на максимума? Ами ако съм физ. лице с чуждо гражданство и имам сайт на български, но е хостнат в САЩ?

Има законова причина за да го правят и ме интересуваше каква, ако някой знае.

EDIT: Да не се обръща внимание на въпроса ми, прочетох каквото трябва. Моя грешка, че питам без да чета предварително.
 
Последно редактирано:
Re: SMS разплащания

Ама си личи че и двамата сте си счетоводители :)
Никой ли не знае отговора на моя въпрос - някой знае ли популярни чуждестранни доставчици на услуги подобни на мобио?

Може и на ЛС ако не искате да ги напишете тук.
 
Re: SMS разплащания

Ама си личи че и двамата сте си счетоводители :)
Никой ли не знае отговора на моя въпрос - някой знае ли популярни чуждестранни доставчици на услуги подобни на мобио?

Може и на ЛС ако не искате да ги напишете тук.

PayPal MObile, smscoin.net , daopay.com, дори Google разработваха по едно време подобна услуга - Gpay май се казваше, но не видя бял свят. Но имай предивд, че всичко зависи от местополжението, ползвания оператор на мобилни услуги, от този, който желае да плати чрез SMS и т.н. съмнявам се да има универсално решение, което да е world wide - може би само това на PayPal
 
Re: SMS разплащания

smscoin са руснаци, нали така? Нещо в PayPal MObile не виждам подобно нещо, всъщност н мога да видя каквото и да е - при кликане веднага изписва: услугата не е налична за вашия телефон :)
 
Re: SMS разплащания

3dweb, мисля че съм срещал плъгин или пък беше вградено в тема за WordPress. Можеше да се избира през кой оператор ще правиш плащене и имаше около 10-тина такива програми, някои от тях работеха в няколко държави.
 
Re: SMS разплащания

smscoin са руснаци, нали така? Нещо в PayPal MObile не виждам подобно нещо, всъщност н мога да видя каквото и да е - при кликане веднага изписва: услугата не е налична за вашия телефон :)

Не е въпроса да е налична за твоя телефон, едва ли PP рабтоят с Мтел. Налична е за други оператори, ти питаше за нещо извън България, но едва ли ще намериш нещо, което е вързано към всички световни и локални оператори. Назови таргет за да започне по-подробно търсене. Реално в сайта на PP има с инфо с кои оператори работят. Като нарпавиш плъгин и го пуснеш world wide ще опишеш в описанието, че поради условията за ползване на системата за разплащания Pay pal този плъгин може да работи със следните оператори в следните региони. Всичко опира до договорни отношения между разплащателната система и доставчиците на мобилни услуги.
 
Re: SMS разплащания

EDIT: Да не се обръща внимание на въпроса ми, прочетох каквото трябва. Моя грешка, че питам без да чета предварително.

Къде? ;)

Щото и аз правя същата грешка, първо питам после чета, ама само ако ми кажат от къде. ;)
 
Re: SMS разплащания

Здравейте, насочете ме моля към посредник, който дава номер, но не за сайт ами за обяви. Сеща те се , всички сме ги виждали -> изпрати СМС на номер **** примерно с текст ***** и в отговор ще получиш ******.
Т.Е. без да разполагам със сайт.
Благодаря ви предварително .
 
Re: SMS разплащания

Ето - SMSer.eu - услугата е Автоматичен отговор.
Дават 40% ако поискаш парите веднага, 45% в края на месеца и 50% след 1 месец
 
Re: SMS разплащания

deolineos, Говоря за чуждестранни сайтове и питам кои са най-големите или най-ползваните от потребителите, от българските никой освен Мобио не ме интересува :)
 
Re: SMS разплащания

За да се отвори един такъв подобен сайт за СМС разплащания какво е нужно? Договори с мобилните оператори за да ти осигурят номера и т.н?
Да, само че договор с българските оператори само ако си папата:))
 
Re: SMS разплащания

Въпрос на обороти. / на сериозни обороти / Принципно този пазар се държи от няколко фирми които "гарантират" определени обеми. Директно с операторите ще ти е доста трудничко - просто ще те препратят към някой от партньорите им. А номер отделен няма да ти дадат. Само текст/код . Обикновенно един номер агрегира серия кодове.
 
Re: SMS разплащания

Да, само че договор с българските оператори само ако си папата:))

Можеш да направи договор с БГ операторите срещу съответните предварително закупени пакети от десетки хиляди СМС-и, обаче интересното е, да имаш такива услуги в много страни поне от Европа, както са mobio например, тогава можеш да генерираш големи печалби. Иначе сайтовете като mobio и wisdom правят около 5% печалба от СМС-ите, така че не се оглеждайте чак толкова - не е такава голяма далавера. Те печелят от големите обеми най-вече от международни сайтове. Същевременно предлагат готова софтуерна платформа за обсулжване на услугата, както и човешки съпорт.

На практика се получава, че ако правиш по 100 000 СМС-а на месец можеш да се договориш с операторите да речем, но ще изкараш едни 10 000 лв. повече, срещу които трябва сам да си направиш системата и да си я обслужваш, да следиш за неполучени СМС-и от хората да следиш за бъгове да не прецакват системата (имаше такъв случай с Империя оналйн ако не се лъжа) и още една камара глупости.
 
Re: SMS разплащания

Аз друго не мога да разбера.

Защо ти одържат 50%. От мобилните оператори казват - такса обработка. Ама баси да обработиш един СМС от 50 ст и да вземеш такса 25 ст е ОК.

Ама защо СМС от 2.00 удържат такса 1 лв.


Отделно мобилните кожодери имат такса фрауд - ако някои не си плати сметката, допълнително одържат.
 
Re: SMS разплащания

ICN.bg предлагат до 60% от стойността на SMS-а.
Не съм ползвал услугата и не мога да изкажа впечатления, но като хостинг провайдър са №1 за мен, което, предполагам, влияе и върху качеството на конкретната услуга.
 
sms

sms

Като гледам, ползват услугите на SMS Pay, които дават също интерсни цени.
Интересни цени са дали, 50% гарантирана печалба. Само че от опит знам, че има разни врътки с ДДС и спокойно може да се окаже, че ти дават 1лв без начислено ДДС, т.е. 0.80лв крайна цена, което е абсолютно същото като МОбио например.
Някой има ли наблюдения?
 
Re: SMS разплащания

За да се отвори един такъв подобен сайт за СМС разплащания какво е нужно? Договори с мобилните оператори за да ти осигурят номера и т.н?

Питал съм операторите за този вид услуга.
Отговора е че самите не предлагат номера с добавена стойност.
Предлагат го други фирми (явно който купуват от тях).
Казаха ми че месечната такса е около 200-300 лв.
Това си спомням, чесно казано си е ходене по мъките.
Но определено от цялата работа печелят фирмите около тях и то скромо, само около 50 %.
 

Горе