SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CMS - недвижими имоти

Sergei-Cho

New member
Открих няколко теми във форума, ама са отдавна. Искам нещо актуално.
Препоръчайте нещо интересно и функционално.

Да има всичко, което трябва.

Ако е без пари - супер!
Ако платено - ще плащам :) . Ще бъда много благодарен на всички, които ще споделят и собствен опит в исползването на такива CMS.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Честно казано отдавна никой не е проявявал интерес за подобни системи, вероятно защото в България, този бизнес май залезе. От преди години бяхме правили подобни сайтове и решението тогава беше Open Reality, а ако питаш мен сега, бих разчитал на Wordpress+някоя пригодена тема ;)
 
Re: CMS - недвижими имоти

WP и на мен ми е интересно. Обаче аз не съм много по технически части, нямам представа как се преработва ВП за тези нужди - да има търсене по стаи, райони и такива неща. Дали има такива хора, които правят тези настройки срещу парични знаци.

този бизнес май залезе
Мисля, че в този бизнес като в метрото в 17-30 - колкото и да е пълен влака, ще се намери място за още един.
А в конкретния случай - просто ми се иска, нямам намерение да правя бизнес с това.
Благодаря много за мнението
 
Re: CMS - недвижими имоти

Хехехех, не казвам, че няма да се намери място за още един, просто споделям мнение ;) А и е важно по-скоро предприемаческият нюх. Дам има подобни хора, просто трябва да се поразровиш. И аз се занимавам с преработка на теми, но не съм сигурен доколко ще мога да се справя с заданието.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Тук бих подкрепил иво, за сайт за имоти Джуумла е най доброто решение :)
 
Re: CMS - недвижими имоти

Тук бих подкрепил иво, за сайт за имоти Джуумла е най доброто решение :)

А нещо по-конкретно? Правил ли си такова чудо?
Каква точно е реализация?

Примерно ако ще платя 119 $ за приложение за Джумла дали ще получа всичко, коети ми трябва? Демо от сайта не е много ДЕМО-нстриращо :confused:


Мерси на всички !
 
Re: CMS - недвижими имоти

А нещо по-конкретно? Правил ли си такова чудо?
Каква точно е реализация?

Примерно ако ще платя 119 $ за приложение за Джумла дали ще получа всичко, коети ми трябва? Демо от сайта не е много ДЕМО-нстриращо :confused:


Мерси на всички !

Има и безплатни, дал съм ти линк, можеш да ги пробваш.

Ако ми кажеш какво ти трябва, ще ти кажа дали ще го получиш ;)
 
Re: CMS - недвижими имоти

за сайт за имоти Джуумла е най доброто решение :)
Няма нищо по-добре от къстъм решение :)
Друг е въпроса, ако се търси нискобюджетно решение, но с такива трудно се постигат високи резултати.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Няма нищо по-добре от къстъм решение :)
Друг е въпроса, ако се търси нискобюджетно решение, но с такива трудно се постигат високи резултати.

Това са митове, не винаги къстъм решението е най-добро...
 
Re: CMS - недвижими имоти

Иво, много по-скъпо излиза да модваш чужд код, отколкото да напишеш нов. Не говоря само като сума, а и като време за "изучаване" на кода, функционалности и т.н.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Иво, много по-скъпо излиза да модваш чужд код, отколкото да напишеш нов. Не говоря само като сума, а и като време за "изучаване" на кода, функционалности и т.н.

За всеки проект трябва да се гледа индивидуално. Писането на собствен код отнема месеци, понякога и над една година, преправянето може да бъде за няколко седмици. Всичко е относително.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Не съм ги пробвал, но може да ги разгледаш ... изглеждат доста добре :)
Открих няколко теми във форума, ама са отдавна. Искам нещо актуално.
Препоръчайте нещо интересно и функционално.

Да има всичко, което трябва.

Ако е без пари - супер!
Ако платено - ще плащам :) . Ще бъда много благодарен на всички, които ще споделят и собствен опит в исползването на такива CMS.

Ти ли ще публикуваш или хората ще публикуват?
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Обосновал съм се, но ето и още:
- Къстъм решението може да бъде много скъпо и бавно
- Автора на къстъм решението може да не е достатъчно добър и да произведе боза
- Ако се избере къстъм решение се връзваш до голяма степен с този, който го е правил. Ако утре го блъсне кола, увисваш. А може и да реши да ти извива ръцете в определен момент.
- Ако се ползва готов софтуер, шанса пробойни в сигурността да се открият от други хора и да се поправят о време е по-голям, отколкото ако е калпаво написан къстъм скрипт.
----------------------
Това са някой от причините поради които не винаги е удачно да се ползва къстъм решение. Това не означава, че трябва да се ползват винаги готови приложения. Въпроса е, че според мен зависи от всеки проект.
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Обосновал съм се, но ето и още:
- Къстъм решението може да бъде много скъпо и бавно
- Автора на къстъм решението може да не е достатъчно добър и да произведе боза
- Ако се избере къстъм решение се връзваш до голяма степен с този, който го е правил. Ако утре го блъсне кола, увисваш. А може и да реши да ти извива ръцете в определен момент.
- Ако се ползва готов софтуер, шанса пробойни в сигурността да се открият от други хора и да се поправят о време е по-голям, отколкото ако е калпаво написан къстъм скрипт.
----------------------
Това са някой от причините поради които не винаги е удачно да се ползва къстъм решение. Това не означава, че трябва да се ползват винаги готови приложения. Въпроса е, че според мен зависи от всеки проект.
Доводите ти са адски несериозни. Дупка в къстъм скрипт е много трудно да се открие след като никой няма достъп до кода. В случая не говорим само за фирма занимаваща се с това, може и сам да си го напишеш, а относно фирмата - опичаш си работата с договор. А това ако го блъсне - еми много лесно ще се разучи кода от някой друг ... не е сложно :)
Несериозно е за голям проект да се използва готово решение, освен в следните случаи:
блог
форум
В общи линии това е :)
Ти май си мислиш да правиш нов гугъл ... за какви месеци и години става въпрос?
Кажи ми за какъв проект би използват готово решение и е по-добро от писано такова? Освен блог и форум?
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Доводите ти са адски несериозни.
Защото не ти е звънял някой пропищял от къстъм решения и да ти казва: "Искам сайта ми да е на система, за която има поне 50 човека в България, които да разбират от нея"

Дупка в къстъм скрипт е много трудно да се открие след като никой няма достъп до кода.
Ооо моля ти се, да не давам пример за сериозни къстъм сайтове, които си заминаха хакнати. А професионалните къстъм девове, са толкова самоуверени, че дори и бекъп не бяха направили.

В случая не говорим само за фирма занимаваща се с това, може и сам да си го напишеш, а относно фирмата - опичаш си работата с договор. А това ако го блъсне - еми много лесно ще се разучи кода от някой друг ... не е сложно :)
Супер лесно се разучава ей така чужд код, който в 99% от случаите не е и документиран. И това разучаване е безплатно сигурно ;)

Несериозно е за голям проект да се използва готово решение, освен в следните случаи:
блог
форум
Кажи го на Барак Обама, MTV и Порше. Ти със сигурност разбираш повече от техните екипи.

В общи линии това е :)
Ти май си мислиш да правиш нов гугъл ... за какви месеци и години става въпрос?
Според теб колко време трябва за да се напише например интернет магазин с множество функции? един месец сигурно.

Кажи ми за какъв проект би използват готово решение и е по-добро от писано такова? Освен блог и форум?
Точно за сайт за недвижими имоти, портални сайтове (тип портал на моето село), корпоративни сайтове (където няма някаква кой знае каква функционалност, но се налага честа промяна на съдържанието), електронен магазин и какво ли още не.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Защото не ти е звънял някой пропищял от къстъм решения и да ти казва: "Искам сайта ми да е на система, за която има поне 50 човека в България, които да разбират от нея"


Ооо моля ти се, да не давам пример за сериозни къстъм сайтове, които си заминаха хакнати. А професионалните къстъм девове, са толкова самоуверени, че дори и бекъп не бяха направили.


Супер лесно се разучава ей така чужд код, който в 99% от случаите не е и документиран. И това разучаване е безплатно сигурно ;)


Кажи го на Барак Обама, MTV и Порше. Ти със сигурност разбираш повече от техните екипи.


Според теб колко време трябва за да се напише например интернет магазин с множество функции? един месец сигурно.


Точно за сайт за недвижими имоти, портални сайтове (тип портал на моето село), корпоративни сайтове (където няма някаква кой знае каква функционалност, но се налага честа промяна на съдържанието), електронен магазин и какво ли още не.
Какво да им кажа на обама и порше? Все едно си виждал кода на сайтовете им и знаеш колко моднати са?
Всичките ти доводи са несериозни, както и използването на готови решения за важни проекти ... Дай всички с един CMS и с един дизайн, че да е по-лесно за последващи промени. Наскоро купих 2 сайта, писани и се наложи да направя промени - еми направих ги без големи проблеми ... като се има в предвид, че съм самоук и не разбирам кой знае колко от PHP, ама явно разбирам достатъчно ...
Никога не можеш да ме обедиш...
А един интернет магазин какви функции има за бога? За една седмица ще ти напиша един, който го е страх от мечки не ходи в гората ...
Направо ми е жал за теб и хората които ти вярват, че джумлата е на всяка манджа мерудия. При повечето сайтове идва един момент когато готовите решения се изчерпват и идва нуждата от големите модове.
Смешните сте с вашите готови решения, че чак ми се плаче. Хората използват WP и джумла заради многото шаблони, но къстъм дизайн за такъв cms е адски голяма играчка. Скоро мисля да си направя един собствен блог и да го зарежа тоя WP ...
 

Горе