SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Аз и Илиян сме тези, които решаваме.
И какво сте решили? :)))
Аз лично до сега не съм чул за нито една санкция :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

А, има ли основание за такава?

Интересен въпрос :)
Ами проверявайте, гледайте :)
За да го напиша това, значи има.
За да не го виждате, значи не ви отърва :)
Или не гледате където и както трябва.
Никого няма да топя, но нарушения има и то не едни.
За мен въпроса е изчерпан :)
Това което ме интересуваше, го научих :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

В знак на протест към отношението на организаторите и тяхното явно нежелание по една или друга причина да си изпълняват взетите на себе си ангажименти, а именно следене за провеждането на състезанието по правилата които (забележете) самите те са създали, налисали и обявили, аз излизам от надпреварата и свалям линка към спонсора.
Призовавам, ако има и други които споделят моето мнение да направят същото.
В по-горните постове, организаторите показаха своето отоншение по въпроса.
На всички други пожелавам успех :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Може би да беше писал по едно лично с нарушителя нямаше да да бъде такъв отговора. И в предното състезание имаше протести против Бого, но имаше хора, които останаха докрая и получиха уважение и пари. Много от хората участващи в тия състезание го правят за удоволствие и са свикнали да има някой и други нелоялни конкуренти. Ако толкова ти пукаше за състезанието можеше да ни кажеш нещо конкретно. Ако пък те е страх да не се излагаш, че не си в първите 20 то имаш право да се откажеш. Сигурен съм, че руските сео състезания минават без 1 милиард спам коментара, постинга и какво ли още не.
Поздрави Илиян Христов
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Може би да беше писал по едно лично с нарушителя нямаше да да бъде такъв отговора. И в предното състезание имаше протести против Бого, но имаше хора, които останаха докрая и получиха уважение и пари. Много от хората участващи в тия състезание го правят за удоволствие и са свикнали да има някой и други нелоялни конкуренти. Ако толкова ти пукаше за състезанието можеше да ни кажеш нещо конкретно. Ако пък те е страх да не се излагаш, че не си в първите 20 то имаш право да се откажеш. Сигурен съм, че руските сео състезания минават без 1 милиард спам коментара, постинга и какво ли още не.
Поздрави Илиян Христов
Вие сте хората които тябва да гледат, а не аз.
Ако си забелязал, страха е последното нещо, което имам като качество.
За това какво умея, аз съм го доказал, така че на мен не ми пука.
Просто в пародии и комедии се отказвам да участвам.
А на всички други късмет желая.
P.S.
До колкото темата лично вече не ме засяга и за мен е закрита, то и нямам намерение да я следя и отговарям.
Ако има въпроси, то моля на ЛС или всички други контакти които съм дал в профила :)
 
Последно редактирано:
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Еееее, не се карайте.
Всички знаем, че по условие всеки участник нарушава правилата.

Някой да не е купил линк?

Не очаквайте чудеса от организаторите.

Те пък да не се държат като ощипани бабички :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Почваме проверка на всички сайтове добре, но какво мога да кажа някой, че си сложил ифрейм и вътре някакъв друг сайт? А може и някой да е хакнат има достатъчно сайтове хакнати и т.н. тече проверка от мен и ще информирам всички тук какво точно съм намерил. Не съм ощипан обсъждам само.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Сео-пич, моля те, върни се в надпреварата. Така ми липсва твоя професионализъм и невероятни идеи. Без теб състезанието няма да е същото.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

По едно сепуко да си направим, а ? Ще е красиво, нехигеенично, но затова пък красиво :)

Seo-pi4 : нали разбираш, че ако няма купени линкове SEO ще е само теория :) Преди година треперихме над този проблем, нека сега не се случва отново :)

SEO, както и рекламата са въпрос на бюджети. Колкото ти е по-голям бюджетът, колкото по-разумно го използваш - толкова повече печелиш. Разбира се, може и да не се спечели едно SEO състезание, но при всички случаи по-големият (бюджет) печели.

btw учудвам се, че точно професионалист като теб повдига този въпрос. Ще ми е интересно да узная и защо ?
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

На всички ни е ясно че SEO без купуване на линкове не става, но правилата са си правила.
В Webmaster Guidelines пише така:
Don't participate in link schemes designed to increase your site's ranking or PageRank. In particular, avoid links to web spammers or "bad neighborhoods" on the web, as your own ranking may be affected adversely by those links.

Е нека сега си признае тоя които не го спазва.
Кои има линк от : http://www.blogchews.com
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

bonobg : нека се похвали този който го спазва :) Линкът е ясно чий е ! Като не ти харесва отиваш и казваш на Г, че това е купен линк и толкова. Или пък се оплакваш на организаторите : http://www.webmasterbg.org/showpost.php?p=32736&postcount=100

btw не ми е ясно защо за един пост трябва да си правиш нов профил ??? Толкова ли нямаш смелост да напишеш нещата от свое име ?
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Аз не съм длъжен да се оплаквам за каквото и да е било, ако SEO състезанието се прави професионално,
то би следвало организаторите да следят за спазване на правилата а не някой да ги подсеща, не е казано да следят всички, поне парвите 10.
Искрено се надявам да не си затварят организаторите очите пред приятели или приближени хора(защото бг е малка и всички се познаваме), или да са нагласени нещата(както е в бг) и да сте се разбрали предварително а будалите да участват ако искат :).
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

щях да кажа само ОХ :)

Но нека ти обясня моето виждане по въпроса. Целта на едно SEO състезание е да се провежда в обстановка и правила поне близки до реалните. Смятам, че това се случва в настоящото състезание и всеки от участниците показва каквото може. За толериране на когото и да било не може да става и дума, защото все пак съдникът е Google.

Що се отнася до организаторите, те са отдавна доказани професионалисти и ми е трудно да предположа, че предварително са избрали кой да спечели. Не вярвам и да са се наговорили с Google срещу будалите.

Ако пък са подкрепили с нещо някой от участниците (определено не сме ние) ... нормално е всеки да си има симпатии и да дава по някой линк на проекти които той лично харесва

btw сред първите 10 в момента виждам точно двама участника, които има вероятност да не са купили нито един линк. Наистина ще е интересно, ако дисквалифицират останалите и рестартират състезанието. Обаче ... така ли става в реалното SEO ? Нали все пак това е целта - да се състезаваме при реални условия.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Да когато някой търси справедливост почвате да охкате :).
Никой не оспорва професионализма на организаторите , а как се провежда SEO състезанието.Ако организаторите не покажат отношение по този проблем , аз мога вече да обявя победителя.
Въпроса не е дали да се купуват линкове или не, а дали се спазват правилата, за да има равнопоставеност.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Мисля, че ще улесниш всички - особено организаторите - ако посочиш и кои правила са нарушени.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Ех ... свобода, равенство, братство + мир по целият свят, без гладни и бедни :) Твърде хубаво звучи, за да не е утопия :) Всички имаха равен старт. Това е равнопоставеност, каквато няма в реалния свят.

И за да не продължавам да размазвам темата те моля да ми дадеш един пример за равнопоставеност в реалния живот , а ако искаш конкретно в бизнеса.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Какво толкова се правите на луди,купуване на линкове от спамерски сайтове, по-горе сам дал пример.
Старта си е старт то и мачовете почват при 0:0 , но ако по-средата на мача съдията си затвори очите и не даде явна дузпа :) за каква равнопоставеност говорим.
Или и тук както в бг съдийството ще има ясен шампион и игри под масата :)
А ти с последното си изречение сам доказа че няма равнопоставеност.
 

Горе