SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Благодарим на всички записали се до момента. По една или друга причина, част от участниците нямат линк към спонсора, с което нарушават правилата на състезанието. Даваме им срок до 24 часа на 15 декември, да поставят линк или ще бъдат изтрити от списъка с участници.

Искаме да напомним, че ако се постави линк само на началната страница от даден домейн, а по търсенето се класира вътрешна страница от домейна, тя НЕ МОЖЕ да участва, тъй като на нея няма линк към спонсора. За да избегнете подобни ситуации, съветваме да се слага сайтуайд линк.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Съмнявам се, че това може да е причината за наказанието. Сайт на 3 месеца с 40 000 линка и само един платен да го кътурне, хмм. Не е нужно да скролваш дълго в siteexplorer, за да забележиш шаблон за входящите линковете.

Чудя се само как Avtorentacar Bulgaria е все още #1, но явно Оги ги умее тези неща. :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

И кой е въпросния сайт, да накупя линкове към всичките ми конкуренти :D
Този сайт ще се окаже златна мина :D
Това параноята е лошо нещо, а също така обвиняването на други за собствените ни грешки
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Купих си акции на G от скъпите и сега се извиняват, че са паднали и ни държат на позиции за компенсация :)

... а и честно казано, Марти не те виждам да се напрягаш особено на тоя етап :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Ами, аз не се и напрягам. Как да ме видиш? :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Имах предвид, че ми е странно как успяваш да избягваш филтрите за нови сайтове... А не, че аз съм направил кой знае какво.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Само линкове от авторитетни сайтове в началото, а после всякакви кретении минават лесно :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Недей писа :) Скоро книгата ми излиза от печат :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Е, добре де. Както някой каза по-горе не вярвам това да е реално.
Все пак това е елементарен начин да направиш мръсно на конкуренцията.
Не би трябвало гугъл да допуска подобно нещо.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

bgkulinar : вече не помня какво имам. Въпросът е принципен. Ние сме една ужасно малка общност и поне за мен подобно поведение от който и да е от нас е недопустимо - без значение на цената или целите.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

И аз като повечето мисля, че не става въпрос за банване заради един купен линк.
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

Искам да задам такъв въпрос към организаторите :)
В условията в т.1 е написано
1. Всички участници трябва да се съобразяват с Google Webmaster Guidelines
т.е. ако някой ползва методи в нарушение на правилата на Гугъл, то ще бъде дисквалифициран или как? :)))
И кой ще реши това? :)
Всички знаем, че Гугъл много често сам не може да определи нечестните методи и даже с пръст да ги покажеш, пак не обръща внимание :)
Още повече, че с кризата е уволнил около 30% от персонала (над 30.000 сътрудника) именно от сектора "ръчна проверка" :)
А това означава че нарушенията ще са още повече и безнаказани.
Или организаторите или някой друг ще регистрира нарушетелите и ще ги санкционира? :)
Та някой може ли да форумулира т.1 от условията за конкурса :)
Просто ми стана интересно, а и наблюдавам различни тенденции :)
 
Re: Второ БГ SEO състезание с награден фонд

т.е. ако някой ползва методи в нарушение на правилата на Гугъл, то ще бъде дисквалифициран или как? :)))
И кой ще реши това? :)
Аз и Илиян сме тези, които решаваме.
 

Горе