SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Ясно!
А сега съм в процес на регистрация на ЕООД на което аз ще съм управител. Сега ако си извадя Електронен подпис после може ли да го ползвам и за ЕООД-то, или тогава трябва да си правя нов Електронен подпис
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не съм 100% сигурен как стоят нещата при ЕООД, но според мен няма да можеш. Сертификатите за физически лица и за дружества са различни. Ако пък имаш счетоводител, мисля че с пълномощно регистрирано в НАП, декларациите могат да се подават с универсалния електронен подпис на счетоводителя.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не съм много в час, но до колкото знам електронния подпис е от полза дори още при самата регистрация на фирмата,
като електронния подпис на управителя(ФЛ) в едно ЕООД, мисля че си вършеше работа?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

В ПИБ и НАП ще можеш да го ползваш, като за НАП се попълва една молба за УЕП.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Как се осчетоводява плащане от адсенс на фирма ?
Знам ще кажете да си намеря счетоводител, намерил съм, ама и на него не му е много ясно.
Ако може някой с опит да сподели.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

дебитира съответната сметка от група 50 и кредитира от група 70, (приходи от продажба на услуги, или приходи от друга дейност) - това е най-елементарното, което може да направи. Какво точно ще дебитира зависи дали получаваш сумата с WU, или чек.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Щом е фирма, засега само с чек.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

дебитира съответната сметка от група 50 и кредитира от група 70, (приходи от продажба на услуги, или приходи от друга дейност) - това е най-елементарното, което може да направи. Какво точно ще дебитира зависи дали получаваш сумата с WU, или чек.

Горе долу е така, но не съвсем. Първо след като имаш насрочено плащане се издава фактура. Малко е тъпо защото няма на кой да я пратиш, но такъв е реда. После фактурата се осчетоводява като всеки друг приход от услуга. Нещо от рода Дт разчетна сметка клиенти/Кт сметка за приоходи
Като пристигне плащането съответно Дт сметка банка/ Кт разчетна сметка за приходи.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

а тази новина nap.bg/news?id=1271 има ли отношение към адсенс и ддс
изменя се Регламент (ЕО) № 1777/2005 на Съвета от 17 октомври 2005 г. за установяване на мерки за прилагане на Директива 77/388/ЕИО относно общата система на данъка върху добавената стойност, т. нар. Шеста Директива.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Има да. Към адсенс няма никакво отношение, но към ДДС има много сериозно отношение. Това е основният нормативен документ, който регламентира нормативната основа на облагане на сделките с ДДС в целия европейски съюз.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

надявам се да не се изменя това, че издателите на адсенс да не плащат ддс
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А фактурата от коя дата се пуска?
Според БГ законодателството - до 5 дни от получаване на плащането.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да, но коя е датата на получаване на плащането.
Когато ми преведат парите по банковата сметка ли ?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Голяма каша с тоя адсенс. В моя случай са изтеглени 70.99 евро на 24.11.2010. Акаунта и името на бенефициента не е мое, но адресът е мой. Не са попълвани никакви данъчни декларации, общо взето не е правено нищо от посочените по горе неща. Как да процедирам.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да, но коя е датата на получаване на плащането.
Когато ми преведат парите по банковата сметка ли ?
Виж тук http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=8211&page=47#post90580 но това е за физически лица.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

когато е чек нали има детайли за плащането там има дата и всичко останало, за уестърн юниън е същото
тези дати не са ли точно за това
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не знам, нека някой компетентен да каже.
Едно време преди плащанията да ставаха през WU бяха с чек и тогава отиваш с чека в банката, те го взимат и го пращат обратно и когато там се обработи ти превеждат парите по сметката и това отнема около месец.
Логично е като пристигнат парите по сметката тогава да се издаде фактурата, но в БГ администрацията логиката е рядкост.

Та моля някой по-опитен да сподели
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не знам доколко съм опитен или пък квалифициран, но аз си осчетоводявам чековете, според датата, в която са инкасирани в банковата ми сметка.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Голяма каша с тоя адсенс. В моя случай са изтеглени 70.99 евро на 24.11.2010. Акаунта и името на бенефициента не е мое, но адресът е мой. Не са попълвани никакви данъчни декларации, общо взето не е правено нищо от посочените по горе неща. Как да процедирам.

Някакви идеи ?
 

Горе