SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да използвах неправилен термин. Пак да кажа примерно дохода от Адсенс например не е о"доход от източник в чужбина", както не са "доходи от източник в чужбина" и разните доходи от афилейт програми или други програми подобни на адсенс. Аз лично си ги попълвам в нормалната декларация за доходи от страната.
Значи да поясня - "доходи от източник в чужбина" според закона е нещо малко по-различно, от общоприетото понятие "източник" в разговорния език. Има си доста текстове в ЗДДФЛ, които поясняват как се определя "изтоника" на дохода и кои доходи са с "източник от страната" и кои от "източник в чужбина".

Ако ти се чете, прочети чл. 8 от ЗДДФЛ.
Та понеже не казваш какви са ти точно доходите, няма как да ти кажа каква декларация да попълниш. Сам прецени дали са от източик в страната или чужбина.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Здравните са задължителни, нали? 8% ли бяха?

Не винаги са задължителни. Само в случаите, когато през годината си се осигурявал здравно като безработен, тогава дължиш годишна изравнителна вноста за ЗО, ако дохода ти превишава 210 лв. Х 12.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да използвах неправилен термин. Пак да кажа примерно дохода от Адсенс например не е о"доход от източник в чужбина", както не са "доходи от източник в чужбина" и разните доходи от афилейт програми или други програми подобни на адсенс. Аз лично си ги попълвам в нормалната декларация за доходи от страната.
Значи да поясня - "доходи от източник в чужбина" според закона е нещо малко по-различно, от общоприетото понятие "източник" в разговорния език. Има си доста текстове в ЗДДФЛ, които поясняват как се определя "изтоника" на дохода и кои доходи са с "източник от страната" и кои от "източник в чужбина".

Ако ти се чете, прочети чл. 8 от ЗДДФЛ.
Та понеже не казваш какви са ти точно доходите, няма как да ти кажа каква декларация да попълниш. Сам прецени дали са от източик в страната или чужбина.

То според закона всички сме равни, ама на практика гледам, че някои са по-равни :) Ще го погледна.

Доходите са ми само от адсенс. Имам малко от САЩ, за които не съм подавал ДДС и Vies декларация и другите са от Ирландия, за тях съм си подавал ДДС и Vies, както си му е реда. Та как предлагаш да ги декларирам ако не с 2001а?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Ясно, благодаря за съветите. :)

Притесних се за здравните, като погледнах какви са глобите.

А доходите са от Адсенс, като май няма голямо значение дали попълваш 2001 или 2001а. Данъка е еднакъв.

Както писах, миналата година съм попълнил 2001. При пълната проверка, която ми направиха, когато се регистрирах по ДДС, нямаше проблеми, но все пак искам документите да са изрядни.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Попълваш си образец 2001 - за доходи от източник в страната. И заедно с това приложение 6 - образец - 2041 от приложенията към ГДД - това при условие, че нямаш регистрация като лице упражняващо свободна професия.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Попълваш си образец 2001 - за доходи от източник в страната. И заедно с това приложение 6 - образец - 2041 от приложенията към ГДД - това при условие, че нямаш регистрация като лице упражняващо свободна професия.

Нямам регистрация като свободна професия.
Изглежда има някакво разминаване в числата на приложенията и образците!?

приложение 4 (образец 2041) - Доходи от наем или от друго прехвърляне на...
или
приложение 6 (образец 2061) - Доходи от други източници.

Приложение 4 ме притеснява с тези 10% разходи за дейността, която аз така или иначе не извършвам. Някой да не се заинтересува какви са аджеба тези разходи :)

едит: Погледнах го чл.8 от ЗДДФЛ, мисля че няма да е проблем ако се декларират и с 2001а. Регистрацията по ДДС е по 97а (услуги с място на изпълнение в друга страна членка, не в страната)
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

приложение 6 (образец 2061) е образеца - нещо ми се спи май и да ходя да си лягам, че започвам да пиша глупости.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

приложение 6 (образец 2061) е образеца - нещо ми се спи май и да ходя да си лягам, че започвам да пиша глупости.

Аха, благодаря за информацията. Ще взема да я пусна утре.

Рано е още за лягане, но ако решиш.. Лека вечер от мен!
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Чак проблем едва ли. Просто е неправилно.
И всъщност каква е разликата между 2001 и 2001а - таблиците са едни и същи и се попълват по един и същи начин, само надписите отгоре са други.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

2001a e за доходи от чужбина и БГ. Днес подадох такава.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Копие от Western Union качи ли към документите?
И в pdf формат или може и снимка? (png)
Благодаря предварително. :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

И аз подадох вече 2001а. Утре сутринта ще пусна и данъка, понеже вечер ел. банкирането на ДСК почива. :)

Справките от Google - в png формат, на български.
Служебна/и бележка/и по чл. 45, ал. 1 от ЗДДФЛ (за доходи от трудови правоотношения) - jpg формат
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Справките от Google - в png формат, на български.

Снапшот от Адсенс профила (подробности за плащането) или скан на WU документа?

И аз попълних, остана само да кача файловете.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Утре сутринта ще пусна и данъка, понеже вечер ел. банкирането на ДСК почива. :)
Това много весело - сайтът няма да работи събота, неделя и в извънработно време ;).

Справките от Google - в png формат, на български.
Копие от Western Union качи ли към документите?
И в pdf формат или може и снимка? (png)
Не мисля, че има нужда да качваш справки за WU. Това е декларация - просто записваш дохода, който си получил. По същия начин процедирах и със сумите от ПП.

Аз имах едно дарение, и съм качил само копие от него (jpg снимка). Служебната бележка за трудовия доход е задължителна, но за който работи по трудов :).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Това много весело - сайтът няма да работи събота, неделя и в извънработно време ;).

Весело е :) Особено вечер, когато се сетя, че трябва да правя преводи и след 22.00 банкирането умира.

Аз причкачих скрийншотове от Адсенс плащанията. Има всичката необходима информация и едва ли е необходимо сканиране на WU документите.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

A, с ПП плащанията какво правиш :) ?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Offtopic: след 22:00 до 03:00 от дск директ правят профилактика... всеки ден по думите на high level tech support им
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

A, с ПП плащанията какво правиш :) ?

За тях бях направил разпечатка от банковата сметка и от ПейПал профила.

Но... накрая посъветвах съвета на двама счетоводители. ;)
 

Горе