SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Сигурен ли си че не може да се самоосигурява здравно по чл.40 ал.5 от ЗЗО (безработен) да не се е регистрирал като самоосигуряващо се лице (защото официално е безработен) и доходите да се декларират като доходи от чужбина с декларация образец 2001а?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Сигурен ли си че не може да се самоосигурява здравно по чл.40 ал.5 от ЗЗО (безработен) да не се е регистрирал като самоосигуряващо се лице (защото официално е безработен) и доходите да се декларират като доходи от чужбина с декларация образец 2001а?

Аз питах за БГ мрежите и по специално за etarget - там как ще стане да е доход от чужбина ?!
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Аз питах за БГ мрежите и по специално за etarget - там как ще стане да е доход от чужбина ?!
Темата е как да работим с Гугъл Ирландия без проблем, не с еТаргет.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

да попитам, ако имам възможност да се регистррам като ЕТ в англия, това били помогнало? Или ако приятел се регне като ЕТ в УК, плаща там данък и после ми дава парите.
Това като варянт как е?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

да попитам, ако имам възможност да се регистррам като ЕТ в англия, това били помогнало? Или ако приятел се регне като ЕТ в УК, плаща там данък и после ми дава парите.
Това като варянт как е?
Няма никаква разлика, UK не е Ирландия, а и в UK също би трябвало да има член 97а, защото той е на база ЕС директива.
Да не говорим, че като разбереш какви са данъците там и ще ти се доприиска да си плащаш на НАП :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

ако приятел се регне като ЕТ в УК, плаща там данък и после ми дава парите.

Там данъка няма да ти хареса
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Добре, много се обърках! Чета тук таме и стана една каша.. Първото ми плащане от Адсенс е януари 2009 година. За да почна да декларирам парите си от гугъл, от сега на татък, какво трябва да направя, без да ми сложат някаква глоба? Какво трябва да направя?
Благодаря предвърително :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Това значи, че още с първият ви изплатен чек или превод чрез Western Union българската приходна администрация (НАП) ще бъде информирана за вашите приходи и е въпрос на време да се задвижи държавната машина по събиране на данъците.

Аз дадох hold payment преди да са тръгнали насам.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Там данъка няма да ти хареса

в УК има необлагаем минимум, около 6000 лири на година. Сега това е за физически лица.
Честно не знам дали за УК граждани реда от Гугл ирл. е същия като в бг.
И дали има начин да си физ лице в УК и да декларираш печалбите си от Г и да си плащаш данъка (над 6000 лири/год).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Като регистрирам ЕТ какъв предмет на дейност да пиша
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Ами за Испания как стоеше въпроса...
Някой спомена, че се декларират и данъка бил за суми над 24 000 евра годишно, така ли?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Хлопци, подадохте ли си вече ДДС и VIES декларациите? Сами ли си ги попълнихте или ползвахте услуги на счетоводител. Моят приятел account-bg да ме извинява, ама коснултацията за таква декларация (говорим за конкретения случай - уебмастер с опредлено количество кинти от адсенс) едва ли струва и 20 лева. Като събера малко работаспособност, ще постна как става (то, без това, срокът изтече на 14-ти).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Хлопци, подадохте ли си вече ДДС и VIES декларациите? Сами ли си ги попълнихте или ползвахте услуги на счетоводител. Моят приятел account-bg да ме извинява, ама коснултацията за таква декларация (говорим за конкретения случай - уебмастер с опредлено количество кинти от адсенс) едва ли струва и 20 лева. Като събера малко работаспособност, ще постна как става (то, без това, срокът изтече на 14-ти).

Още нищо не съм подал. Говорих със счетоводител и чакам да ми даде отговор как е най-правилно да се действа с тея данъци/осигуровки и куп други неща, за които се спори по форумите.

Някой все пак, има ли яснота (но не чрез догадки) какво се дължи, 10% или и някакви други щуротии?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Няма спор - получаваш ли евро от адсенс - длъжен си да се регистрираш. Осигуровките - спорен момент. ДДС НЕ дължиш! Само декларираш сдеклата. Ако вече си получил евро - кофти за теб и за счетито.

Данъкът от 10% е ясен, той си е по ЗДДФЛ.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Няма спор - получаваш ли евро от адсенс - длъжен си да се регистрираш. Осигуровките - спорен момент. ДДС НЕ дължиш! Само декларираш сдеклата. Ако вече си получил евро - кофти за теб и за счетито.

Данъкът от 10% е ясен, той си е по ЗДДФЛ.

От както съм в Евро, не съм теглил - трупат се. :D
Чаках да видя как да постъпя най-правилно. Иначе 10-те процента са си в рамките на нормалното, ама осигуровки някакви... Някак прекалено ми се вижда, предвид сега колко ме дерат. :)
Значи ще изчакам още малко да видя какво ще ме посъветват.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Аз миналата седмица подадох декларациите и дневниците за покупките и продажбите. Ползвах софтуера от сайта на НАП. Попълних си данните. Принтнах си ги, записах си ги на дискета, постоях 20-на минути в НАП докато ми дойде реда и си ги подадох. Сега мисля да изкарам електронен подпис, че да спестя и 20-те минути :))
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

От както съм в Евро, не съм теглил - трупат се. :D
Чаках да видя как да постъпя най-правилно. Иначе 10-те процента са си в рамките на нормалното, ама осигуровки някакви... Някак прекалено ми се вижда, предвид сега колко ме дерат. :)
Значи ще изчакам още малко да видя какво ще ме посъветват.
Ясни становища за социланите осигуровки няма. Според данъчните си длъжен да си плащаш здравни и социални. Според моето тълкувание на закона, само здравни. Тук в дискусията сме ги дъвкали тия неща. Ако си по-ербап, може да ги минеш и за отдаване под наем, там дори ползваш 10% необходимо присъщи разходи (НПР). Разбира се, като самоосигуряващ се, ползваш 25% НПР, но си 115 лв назад всеки месец за осигуровки.

Защо според мен НЕ можеш и НЕ трябва да плащаш социални осигуровки, ако нямаш фирма или ЕТ. За да плащаш като физическо лице социални осигуровки, трябва да си регнат като самоосигуряващо се лице. Но според закона ограничен кръг от професии могат да се регистрират и ТРЯБВА задължително да имат документ за правоспособност за дадената професия или лиценз за извършването й. T.e. не можеш да се регнеш като самоосигуряващ се, значи няма как да те задължат да плащаш социални осигуровки.

Аз миналата седмица подадох декларациите и дневниците за покупките и продажбите.
Това е някаква излишна дейност, трябва само ДДС И ВИЕС декларации, нищо друго.

Принтнах си ги,
Ти да не си с матричен принтер? Щото не знам как под ДОС промпт си успял да принтнеш

.... записах си ги на дискета, постоях 20-на минути в НАП докато ми дойде реда и си ги подадох. Сега мисля да изкарам електронен подпис, че да спестя и 20-те минути :)).
С УЕП спестяваш флопито, 20-те минути чакане (повярвай в София са 200 минути чакане), контакта със служителите, разходката до данъчното и всичко, което се сетиш.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Скромно да добавя, въпреки че обещах да не се обаждам - технически, това което данъчните пропускат е как точно се "излъчват" рекламите,белите поленца и социалните послания, които Г. намира за уместно да показва в броузера на потребителя - ти слагаш в квадратчето, което си дал под наем на Г, линк към един js скрипт който се намира на сървера на Г. На твоят сайт не се "излъчват" реклами, както умниците от НАП твърдят, а това става ЧАК в броузера на потребителя който тегли съдържание от твоя сайт и съдържанието на дадените под наем карета от Г. Ако имат И някакви претенции да събират ДДС от обикновените потребители щото гледат реклами - нямам нищо против.
Същото е и с Etarget примерно - слагаш код за IFRAME.

Всяка техническа експертиза в съда ще докаже (въпреки че и така си е ясно), че твоят сайт не излъчва реклами и ти просто даваш под наем каре.

Остава висящ и въпроса с даването под наем на части от сайт или сайт, и че това не можело да става - и за това има достатъчно аргументи, годни за спечелване на дело.
1. аргументи и доказателства за тава, че има достатъчно аналози и случаи да даване на нематериални дълготрайни активи (или части от тях) под наем в БГ и Европа.
2. аргументи и доказателства, че тълкуването на НАП, противоречи на редица закони - на кратко - нямат право да ограничават вида и начина на придобиване на проходи, стига той да не влиза с противоречие със законите (а даване на част от сайт или сайт под наем не влиза).

Та така - който иска да се възползва, ако някой данъчен му натресе глоба че е декларирал прихода от адсенс като доход от наем в чужбина.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Това е някаква излишна дейност, трябва само ДДС И ВИЕС декларации, нищо друго.

Софтуера в XP-то си върви под Command prompt без никакви забележки. ДДС декларацията и VIES декларацията се генерират и се попълват въз основа на информацията от тези дневници. Tози за покупките е празен, но в дневника за продажбите си попълних сумата от адсенс. В правилника за прилагане на ЗДДС пише че трябва да си подаваме и тях, дори и празния. Ако не са попълнени дневниците, тогава мисля че и в декларацията няма да има сума. Тя самата програмка си има функция за проверка и си казва ако нещо липсва.

Ти да не си с матричен принтер? Щото не знам как под ДОС промпт си успял да принтнеш

Програмката си има експорт в текстови файлове и принтирах тях под уиндоус през word. Освен това самата програмка си експортва и файловете на дискетата. Много е опростена и лесно се работи с нея. Само забелязах че не помни промените както трябва и е добре да се проверява дали ги е отчело ако са правени последващи промени в попълнените данни.

С УЕП спестяваш флопито, 20-те минути чакане (повярвай в София са 200 минути чакане), контакта със служителите, разходката до данъчното и всичко, което се сетиш.

С уеп и аз си мисля, че ще е по-добре. Нямам антипатия към данъчните, но щом може, защо да се разкарвам до там. Ще изкарам, тъкмо ще го ползвам и за други неща. Отидох първия път на място, да се убедя че всичко по декларациите е ок ;)


vha777 супер ценно инфо, мерси
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Едно разумно предложение:

ДСБ поиска намаляване на осигуровките за хората със свободни професии

Последна промяна в 15:28 на 17 май 2010

Минималният осигурителен праг за самоосигуряващите се да бъде намален до разумни граници и да бъде диференциран в зависимост от доходите им. Това са част от мерките за насърчаване на заетостта в малкия и средния бизнес от антикризисната програма на ДСБ. От началото на 2010 г. минималната сума, върху която практикуващите свободни професии трябва да се осигуряват, беше повишена от 260 лв. на 420 лв.

Новината:

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010...ka_namaliavane_na_osigurovkite_za_horata_sus/
 

Горе