SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Пичове, чувствам се крайно тъп, но ще се повторя: :D
Kак по дяволите чекнахте "чл еди кой си" в word-а?
Тва как се маркира в Word като избрано деб@?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

триеш старото квадратче [] и слагаш един Х на неговото място
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Тъй значи, от днес съм регистриран по ЗДДС. :)
Благодаря на всички за насоките. Ето и аз да вкарам светлина как премина.
Първо, не се регистрирах лично, а извадих пълномощно, понеже нямах възможност да съм в града (Търново). Ето как всъщност мина регистрацията:
1. Подава се заявление за регистрация по ЗДДС - от тук
2. В НАП дават декларация по чл 74, която се попълва също.
3. След като приеха заявлението, в тридневен срок се искаха куп декларации, повечето включващи "нямам офис", "нямам еди кво си "... 2-те по-важни в моя случай бяха декларация за емайл за кореспонденция с НАП и писмени обяснения за дейността и че ми предстои плащане. Приложихме и общите условия от Гугъл вместо договор. А искаха ми и банка, в която ми превеждат заплатата(!?), просто банка, без сметки и т.н. Бяха наясно, че през WU стават нещата де.
.. това е.
Вчера 1 час и днес толкова за да подадем допълнителните декларации.
Сега чакам ъпдейта на темата за гущерите (евра вече.. :D ).

PS - след разговор с НАП ми обясниха, че мога да се регистрирам по чл. 100 (доброволна регистрация), като така биха ми признали някакви разходи (компютър/сървър, хостинг, домейни и т.н. пряко свързани с уебсайтовете). Ако някой би имал изгода, може да разпита как седят нещата.
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

хубавото при чл97 е че може да се регистрираш и дерегистрираш по всяко време. т.е. взимаш парите и се дерегистрираш, докато ако си по чл 100 най трябва да си с регистрацията поне 1 година. (Това е по спомени от четенето преди време) а ако не правиш 50к не си заслужава - хамалогия само
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

2 години е срока - доста време
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Имам един интересен казус с AdSense.
Т.к. все още не съм приел условията с Google Ireland (все ощe ми зарежда "I Agree" след вход) и все още всичко си ми е в $, мислите ли ще че има проблем като си затворя акаунта и ми изпратят парите (т.к. са 23$, т.е. са повече от 10$). И има ли възможност изобщо да не желая да ми изпращат пари :D
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

имаше начин да укажеш че не искаш да ти бъдат изпращани - потърси имаше такава отметка при заличаването на акунта. Трябва да въведеш импресиите от първия ден (като капча), но понякога не зацепва от пърия път
друг начин е просто да не ползваш акунта и да сложиш на чек да си стои с друго има и адрес.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Имам един интересен казус с AdSense.
Т.к. все още не съм приел условията с Google Ireland (все ощe ми зарежда "I Agree" след вход) и все още всичко си ми е в $, мислите ли ще че има проблем като си затворя акаунта и ми изпратят парите (т.к. са 23$, т.е. са повече от 10$). И има ли възможност изобщо да не желая да ми изпращат пари :D

По-добре си ги вземи!
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

За НАП, предполагам декларирането като печалба имаш предвид? :)

Да, както и спорният момент с осигуровките.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Ако се регистрирам по ЗДДС за всички приходи от google adsense до сега включително за тези в долари и евро ли ще трабва да платя данък, или само за тези в евро ?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Все пак от написаното до сега правя заключение, че данъчните те надушват ако си взел парите от уестърн юниън, а гугъл привеждаше пари през уестърн още когато се изплащаха в долари, преди да ни прехвърлят към гугъл ирландия.
Така че веднъж регистрирани по ЗДДС и платили данък за тези в евро веднага могат да ни направят ревизия и да установят, че не сме си плащали данъците и за приходите в долари. И тогава кой знае каккви глоби ще ни изплющят за това :eek:
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Хубаво ще е, ако преди да пишете, имате едно на ум, форума е публичен. Който не е плащал да му мисли.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А вие след като приехте еврото, плащането за предишният месец как дойде: в долари или в евро ?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

В долари си дойде, макар че в сметката го показваше в евро. Е, има възможност да се види и в долари.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Аха ясно, макар че и аз не зададох правилно въпроса :)
По скоро ме вълнува от Ирландия или от САЩ.
Щото сега като приема условията за еврото, да не ми дойде плащането от Ирландия, че няма време за регистриране по ДДС
 

Горе