SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Нито едно от подчертаните не ми звучи като достъп до акаунт. Че законът има пропуски, не е мой проблем. Личният ми профил е защитен с парола и явно има защо. Договор съм подписал с натискане на клвиша аццепт. Ако искат, да ми вярват, че имам договор с тях. Не че като влязат в акаунта ще разберат, че имам договор.

Има си плащания по УЮ, ако искат да ги признават като доход ;).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Съгласно договора с Гугъл нямаш право да позволяваш на някой да ти зяпа акунта. По-точно е формулирано, че можеш да съобщаваш само брутната сума, но не и брой импресии и т.н.т, което автоматично се вижда от надзъртане в акунта, ако държим да сме точни.
Освен това кулинаря е прав.
Документа за направено плащане за нас е бележката от превода с УЮ. Аз при регистрацията по ДДС май го указах някъде, защото искаха банкова сметка по която ще се превеждат парите и служителката каза,че щом са с УЮ не е нужно да се декларира сметка.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Сега ако някой чака в ДОПК да впишат текст специално за гугъл акаунта - няма да стане.
ДОПК те задължава да представиш оригинална счетоводна, данъчна и търговска информация.
Ако намериш друг оригинален документ, който да представиш, няма проблем да откажеш достъп до акаунта.
Не ми се разсъждава по въпроса какво е оригинал на електронен документ, но и това го има описано по законите.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А относн пверителността на инфрмацията - има части от акаунта в които се виждат само сумите, без никакви други подробности. Аз несъм казал, че си длъжен да и дадеш паролите и да я оставиш да си го разглежда, а само че си длъжен да предоставиш информация - например страницата с плащанията е съвсем достатъчна и на нея действително има това, което му трябва на данъчния и нищо забранен за показване от общите условия на гугъл.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А относн пверителността на инфрмацията - има части от акаунта в които се виждат само сумите, без никакви други подробности. Аз несъм казал, че си длъжен да и дадеш паролите и да я оставиш да си го разглежда, а само че си длъжен да предоставиш информация - например страницата с плащанията е съвсем достатъчна и на нея действително има това, което му трябва на данъчния и нищо забранен за показване от общите условия на гугъл.
Да де, да поискат разпечатка е едно, но да искат достъп е друго.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да де, да поискат разпечатка е едно, но да искат достъп е друго.

Сега ми се струва, че е момента да разкажа един виц.
Тука около Варна има едно село - Игнатиево - там е царствто на нелегалното призводство на алкохол - основно произвеждан от население от ромски произход. Та тишла циганката на доктор - прегледал я той, назначил лечение, правила се циганката и много доволна отишла при доктора и му казала "Браво докторе, кажи сега какво уиски пиеш та да ти направим едно кашнче!"

Та и с разпечатките е така - каквато искаш такава ще ти направя.
Съгласно ДОПК инспекторите от НАП имат право на достъп до оригиналните документи.
Ти като одитираш доверяваш ли се на копия, щото ако се доверяваш да те взема за одитор на 1-2 фирми дето са малко притеснени да си показват оригиналите?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Ти като одитираш доверяваш ли се на копия, щото ако се доверяваш да те взема за одитор на 1-2 фирми дето са малко притеснени да си показват оригиналите?

Естествено, че не. Но одиторите имат стандартна процедура - искат потвърждение от трети лица :) - в случая - Google
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не ми се разсъждава по въпроса какво е оригинал на електронен документ, но и това го има описано по законите.
Бъркаш електронен документ със сайт. Едва ли има указание как се действа с информация, която се намира на сайт, която пак повтарям, не е документ.

Та и с разпечатките е така - каквато искаш такава ще ти направя.
Има едно нещо, което се нарича отговорност. С други думи, ако излъжа, нося отговорност за действията си.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Естествено, че не. Но одиторите имат стандартна процедура - искат потвърждение от трети лица :) - в случая - Google

Те и от НАП си имат такава процедура. И ако не получат потвърждение - което в този случай е почти 100% сигурно - какво правят (и одиторите и данъчните)?

Този спор е безсмислен. Не става въпрос за начините на проверка, а за правата, които инат данъчните органи.
Аз твърдя, че НАП има право на достъп до оригиналния документ и по никакъв начин не може да му се оспори това право.

А начините за проверка на дадени факти са ми ясни. Той въпроса е принципен - имат ли право от НАП да изискат достъп до оригиналния документ или не? - Според мен имат пълно право.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Оригиналните докементи са на сървърите на гугъл. Да ходят да си ги взимат от там като имат толкова права. Пожелавам им успех. Изгледа в браузър на личен акаунт не е оригинал на нищо. Изглед е. И нямат работа да ти го искат.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Бъркаш електронен документ със сайт. Едва ли има указание как се действа с информация, която се намира на сайт, която пак повтарям, не е документ.

Има едно нещо, което се нарича отговорност. С други думи, ако излъжа, нося отговорност за действията си.

Не бъркам въобше документа със сайта. Справките, които ти показва гугъл точно на страницата с история на плащанията са си документ от всякъде. Това, че са на някакъв сайт няма връзка с проблема.

То тази вечер съм се отворил на вицове:
Та събрали се един нашенец и трима англичнаи да играят покер.
Раздават картите, наддаване и се обявявт ръцете. Единия англичанин казва "4 аса". Другите двама англичани се съгласяват и той прибира печалбата, обаче нашето момче казва "А, не така, искам да видя картите". И тримата англичнаи в един глас: "Защо, нали сме джентълмени, няма да се лъжем я" и от тук нататък до края на вечерта на нашето момче като му тръгнали едни карти, не ти е работа.

Относно отговорността - значи работил съм известно време в НАП - преди много години - 15 да речем - за малко - колкото да разбера, че там не е за мен. Та да кажа - ако от НАП разчитаха само на отговорността на данъкоплатците щяха да я карат само на декларации, ами нали и те хората носят отговорност за действията си - откъде да знаят те ти дали си отговорен или не - длъжни са да проверят.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Оригиналните докементи са на сървърите на гугъл. Да ходят да си ги взимат от там като имат толкова права. Пожелавам им успех. Изгледа в браузър на личен акаунт не е оригинал на нищо. Изглед е. И нямат работа да ти го искат.

То и извлечението от кредитната ми карта е само изглед, ама не знам защо банката го има за документ и иска да си погася салдото по него
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

account-bg, говориш си колкото лаф да става. Все едно, ако по някакъв повод ми искат справка за движения по банкова сметка ще ми искат паролата за онлайн банкирането, а няма да да си изискат какво им трябва от банката. И какво правим ако съм си забравил паролата за акунта?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Те и от НАП си имат такава процедура. И ако не получат потвърждение - което в този случай е почти 100% сигурно - какво правят (и одиторите и данъчните)?
Одиторите знам какво правят (поне тези компании за които аз съм работил) - не издават доклад или пишат резерви
- алтернативни процедури, които обикновенно отнемат толкова време, че клиента намира начин да накара другата компания да прати писмо :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

То и извлечението от кредитната ми карта е само изглед, ама не знам защо банката го има за документ и иска да си погася салдото по него
Само че разликата е, че банката "създава" това извлечение, докато информацията за плащането се "генерира" на сървърите на Гугъл, а не на тези на НАП.

gogobg е прав. Все едно да поискат да ми надникнат в електронното банкиране, щото виждаш ли не вярват на извлечението на банката.

Колкото до отговорността, всеки е невинен до доказване на противното. С други думи, ако от НАП подхождат на обратния принцип (тоя ни е дал грешно инфо), те нарушават законите. Виж, ако съм излъгал, може и в затвора да лежа. Но не е мой проблем, че на НАП им е трудно да го докажат (не че имат какво да доказват :)).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

И ако обобщите, какво точно трябва да направи едно физическо лице издател на дадена медия което публикува рекламите в сайта си, не фирма стъпка по-стъпка сте златни.
Например:
1 регистрира се тук,
2 регистрира се там ,
3 на толко приход приблизително толко разход,
4 има смисъл / няма смисъл :confused:.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Писано е, ама трябва малко сърч.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да разбирам ли че щом скоро няма да получа плащане нямам проблем.
С моите темпове от по 10 долара на година е по-скоро хоби, а чак когаро искарам 100 лв да се регистрирам по ддс и да ми ги вземат :).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да разбирам ли че щом скоро няма да получа плащане нямам проблем.
С моите темпове от по 10 долара на година е по-скоро хоби, а чак когаро искарам 100 лв да се регистрирам по ддс и да ми ги вземат :).
Всъщност регистрацията е задължителна ако има поне 10 долара (евро?!?) в сметката. СПОРЕД МЕН. Това е защото най-малката изплатима сума от Google е 10 долара (и то при закриване на акаунт).
Казано направо съгласието с общите условия само по себе си не е данъчно събитие и не може да бъде. Това е нещо, което съм виждал 3 пъти да пада в съд (макар и при различни казуси). Данъчни глобяват поради наличие на договор, изпълнението по който обаче не е започнало.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Значи в голям филм се вкарах, още сега свалям всички реклами на адсенс и се отказвам от тях, а когато постигна голяма аудитория ще си помисля пак. То без туй рекламите са супер евтини по 0.01 евро цент на клик най-често.
Значи България е страната на ограничените възможности.
 

Горе