SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Максимална сума от AdSense

Re: Максимална сума от AdSense

С месец закъснение идват на всички. Сега, около 25-27 ноември ще се получат плащанията за сумите натрупани в рамките на 01-31.октомври. Ако ги е спрял няма да получи, но ако махне запора преди 15-ти ще ги получи до края на месеца.

Има и уловка, че дори и гугъл не могат да кажат със сигурност. Ако махнеш запора на 20-ти, кога ще получиш парите - този или следващия месец
 
Последно редактирано:
Re: Максимална сума от AdSense

аз искам да ги получа края на декември, значи направо към края на този месец или началото на деквмври да махам задържането
 
Re: Максимална сума от AdSense

аз искам да ги получа края на декември, значи направо към края на този месец или началото на декември да махам задържането

Да, точно така Ако искаш да получиш в края на декември, най-добре в началото на декември да махнеш запора. Има известен риск ако го махнеш преди да са изпратили парите получавани сега, ноември месец.

Сметни и дали ще може да мине плащането, че по празниците нали струпват няколко почивни дни. Да не стане така, че да се почива 6 последователни дни и банките и бюрата да не работят и да не могат да се вземат преди 31.12.2010

едит: Погледнах календара, според мен ще има прекъсване между коледните и новогодишните почивки, но не знам кои дати са обявени за официалните почивни дни.
 
Последно редактирано:
Re: Максимална сума от AdSense

благодаря, разясненията.

На мен не ми е толкова да ги получа веднага колкото да влязат в тази данъчна година, не че ще ми дойдат зле преди празниците де :)
 
Re: Максимална сума от AdSense

аз искам да ги получа края на декември, значи направо към края на този месец или началото на деквмври да махам задържането
http://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?hl=bg&answer=15926
Моля, имайте предвид, че ако извършвате промяна в предпочитанието си за задържане след 15-о число на месеца, тя може да не влезе в сила до следващия платежен цикъл. За да избегнете това забавяне, опитайте се да актуализирате настройките си преди 15-о число на месеца.
С други думи, за да получиш задържаните пари в края на декември, трябва да ги освободиш до 15-ти ноември, за да "хванеш" следващия платежен цикъл. В този случай, ще получиш парите си до месец ноември включително. Аз не бих се притеснявал за рега по ДДС, защото дори изпратени, докато не вземеш парите, няма място за тревоги. Е, поне не до 24-ти декември, ако е вярно, това, което е постнал Иво.
 
Re: Максимална сума от AdSense

ех тъкмо се бях убедил, че е добре в края на месеца ( но има различни мнения по въпроса)

Платежния цикъл, не ли към 20-25 число на месеца, преди имаше едни хубави снимки в профила за плащане как е точно но сега не ги намирам
 
Последно редактирано:
Re: Максимална сума от AdSense

go6o78, за да си сигурен, дали този или следващия месец ще получиш парите можеш да влезеш в профила си, да махнеш задържането и според информация в раздел Плащане ще се ориентираш дали ще е в рамките на този или следващия месец.

на мен ми в Плащания ми пише:
......
Неизплатени финализирани приходи до 01 ноември 2010
Сума: някаква €
Начин: Western Union Quick Cash
Име на бенефициента: моето
Моля, направете всички промени, засягащи това плащане, до 15 ноември в настройките за плащане.
.......
Натрупаната сума е натрупвана в рамките на 01-31.10 и ще я получа през WU до края на ноември
 
Последно редактирано:
Re: Максимална сума от AdSense

точно и аз така го разбирам,

ако е преди 15 е за текущия месец

"Възможно е промените, направени по тези настройки след 15-то число на месеца, да се отнесат към текущия или към следващия платежен цикъл."

Има възможност да ги пратят и по - рано отколкото искам, ако освободя сега

Пуснах и запитване в техния форум, дано отговорят по - рано
 
Re: Максимална сума от AdSense

Бе някой да каже как да се регистрираш по ЗДДС така, че да се избегнат осигуровките върху сумата. Във блога на Кулинаря един от коментарите беше написал, че се е регистрирал с дейтност отдаване под наем (без на рекламни площи) и съответно върху приходите от такава дейност не се плащат осигуровки а само данъци. Което е доста голям плюс.

Та ако някой го е правил да сподели :)
 
Re: Максимална сума от AdSense

Проблемът с отдаването на площи под наем, имаше някакво становище на НАП в обратната насока нещо от сорта, че това, което отдаваш под наем, трябва да е физически налично.

По принцип, ако те осигуряват на друго място, не би трябва да внасяш осигуровки върху сумите от адсенс. Поне така си мисля.
 
Re: Максимална сума от AdSense

Проблемът с отдаването на площи под наем, имаше някакво становище на НАП в обратната насока нещо от сорта, че това, което отдаваш под наем, трябва да е физически налично.

По принцип, ако те осигуряват на друго място, не би трябва да внасяш осигуровки върху сумите от адсенс. Поне така си мисля.
Зависи на колко те осигуряват :)
 
Re: Максимална сума от AdSense

Сега се сетих, ако ги декларираш като доходи от чужбина (както правя аз), няма как да внесеш осигуровки върху сумата от адсенс дори да имаш огромното желание. Ще трябва да знесеш само здравните, ама не е като да внесеш всички осигуровки.
 
Re: Максимална сума от AdSense

Вече се обърках, а 2-ма счетоводители не могат да ми дадат точни отговори... (цялостно погледнато) :(

===
За момента работя и ме осигуряват (под максималния праг).
Ако плащам здравни, не би ли следвало да е върху сума, която покрива максималния праг спрямо текущите ми осигуровки, а не върху всичките приходи от адсенс?
Иначе полезна статия за доходите от чужбина.
 
Последно редактирано:
Re: Максимална сума от AdSense

Осигурен на 1400лв, сумата, дето ще идва от Адсенс да кажем е 3000лв.
Декларирам ги като доходи от чужбина (например.. :D ).

Лично мнение на база входящите данни (на прима виста): върху 600 лева от AdSense дължиш здравни. Върху
(3000-здравните върху 600) дължиш 10% данък върху доходите на физически лица.

Редакция: Не дължиш здравни осигуровки, ако се осигуряваш по друг параграф (при теб трудов договор). Некоректната част е сложена в италик и болд.
Здравни осигуровки при други доходи се дължат само ако не се осигуряваш на база друго основание.
Това в случай, че доходите минават като "доход от чужбина". С Кулинаря имаме различие по тази теза. Но ако приемем, че той е прав, в твоя случай дължиш само 10%.
 
Последно редактирано:
Re: Максимална сума от AdSense

Тоест здравните върху сумата, която допълва до макс. осигурителен (600лв в дадения пример), а 10% данък върх цялата сума(3 бона), независимо от всичко.
Принципно и аз така знам, но .. :)
 
Re: Максимална сума от AdSense

Тоест здравните върху сумата, която допълва до макс. осигурителен (600лв в дадения пример), а 10% данък върх цялата сума(3 бона), независимо от всичко.
Принципно и аз така знам, но .. :)

Редактирах мнението. Имаше член, който казваше, че здравни осигуровки при други доходи не се дължат, ако се осигуряваш здравно на база друго основание.
 
Re: Максимална сума от AdSense

Полезно.
Всъщност, ако някой има познат счетоводител в Търново, моля да препоръча да движи нещата (виес, данъчни декларации, разни подробности да знае, както примера със здравните) ако се навие разбира се, че тая част не е за мен...
Иначе сам ще си търся. :)
 

Горе