SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Национален Протест на 14.01.09

Re: Национален Протест на 14.01.09

Виждам как се възпитават.. нямам думи... не е тъжно а е плачевно. Но и за това е виновна политиката. Както казах Образованието е един от най-главните стълбове на обществото, ако не и най-главния. Е... видяхме как се отнесоха и подиграха с учителите, нали. Ще сваляме наред (надяваме се) докато няма резултат.

Едно време професията учител е била Най-Елитната !!! Да не говорим след освобождението. Сега... я зимат 300 лева я не, гледаме клипчета - учениците бият учителите. И обратното го има.

ЕТО срещу това се боря аз и съм готов и мен да бият на площада !!! Бой се забравя... ама как да забравя 20 години ме ебе правителството (което и да е) отзад. Не мога. Нека ми бият.... нека...

П.С. Спирам да пиша по темата, че ми е болна... много болна. Родолюбец съм, но съм и държавомразец !!!!
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Обезверени сме,поне аз.... защото колкото и да скачаме по площадите тая държава пак ще бъде изгнила.И пак ще дойде времето ,когато работихме за 2-3 долара на месец, и пак ще има корупция, и пак за кокошка няма да има прошка,и пак..... и пак....и пак....
аз също вярвах,че в България има бъдеще, но ако мога да върна времето назад ще избягам.И не защото не обичам България,а защото ми омръзна от калта
Аз ВЕЧЕ НЕ ВЯРВАМ.

Виждам как се възпитават.. нямам думи... не е тъжно а е плачевно. Но и за това е виновна политиката. Както казах Образованието е един от най-главните стълбове на обществото, ако не и най-главния. Е... видяхме как се отнесоха и подиграха с учителите, нали. Ще сваляме наред (надяваме се) докато няма резултат.

Едно време професията учител е била Най-Елитната !!! Да не говорим след освобождението. Сега... я зимат 300 лева я не, гледаме клипчета - учениците бият учителите. И обратното го има.

ЕТО срещу това се боря аз и съм готов и мен да бият на площада !!! Бой се забравя... ама как да забравя 20 години ме ебе правителството (което и да е) отзад. Не мога. Нека ми бият.... нека...

П.С. Спирам да пиша по темата, че ми е болна... много болна. Родолюбец съм, но съм и държавомразец !!!!
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Сцена:

Преди обяд

Малака градинка. Пясъчник, от страни пейки.
Малки деца на 3-4 години си игараят в пясъчника. Майките 21 годишни паркирали по едно фордче с форма на капчица, пушат цигари на пейките и си говорят за кока и Син Сити.
Малките в пясъчника - едното бърка в окото на другото и му сипва пясък в ушите. Това с пясъка в ушите реве и се къса. Понякое време някоя рандом майка става с досата, влиза внимателно в пясъчника и хваща за косата някое рандом дете (може да се случи и това с пясъка в ушите), влачи го наляво на дясно за косата, крещи.

После се връща на пейката, за да доразкаже в какъв джип се е ебала.


Вечер
Същите майки в елитно заведение, затъмнено, задимено, без наличие на кислород.
вариант 1: Децата седят мирно и ако буйстват се дърпат за косите, за да не им направят забележка на майките. Случайен клиент от заведението прави забележка:
- Извинявайте, не мислите ли че на това малко дете не му е тук мястото?
- Майната ти бе селянин, я не ми се меси, че ще ти начупя зъбите! - казва майката
вариант 2: Децата се паращат на бавачки, които правят свирки пред тях на гаджето си. В по добрия случай ги заключват в някои от стаите

Уикенда
Майката е нашмъркана до неознаваемост, а малкото, понеже няма никаква реакция от майка си, която е аут за 2 часа, гледа как Скалата премазва гръкляна на Гробаря. После гледа малко Джони Браво, но му е скучно.
Майката е още аут...
вратата на апартамента е отключена, патлака на татьо е на шкафчето, какъв по як завършек на следобеда от това с други малки малчугани да застреляш живо малко коте на улицата (само пример)


Докато дойде време за училище има много много време и вече малко е късно за доизграждането на характера.

Помниш ли като си бил 1 клас, или айде ако не, поне 2-3-ти..
Аз помня. Учителите нямаха пръст много.
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Как ще коментирате това http://zazz.bg/play:4cf0f299... полицаите седят и гледат как размазват момчето от бой... за охраната не мога да коментирам... абе като цяло проблем има навсякъде и в правителството, и в учениците, и в родителите... но най големия проблем - ТОВА СМЕ НИЕ!!! Знаем само как да протестираме, как да се оплакваме, как да недоволстваме, как да прехвърляме вината на другия и т.н. Наскоро по психология учихме/да ученик съм и си уча уроците, колкото и невероятно да звучи/ за защитите на "Аз-образа", там имаше един термин "проекция", това означа несъзнателно прехвърляне на качества (в случая с българите е прехвърляне на проблема върху другия). Изглежда при всички българи я има тази проекция, така че мога да кажа само едно - проблема е в нас, а не в другите!!!
 
Последно редактирано:
Re: Национален Протест на 14.01.09

Първо да кажа накратко, че смятам, че протести трябва да има, постоянно и по конкретни въпроси, но всеки трябва да е наясно защо той лично е там! Стадните изпълнения са по скоро вредни в много от случаите. Гражданите правят обществото, а не лумпените по протестите. Не мога да кажа, че съм видял протест(или каквото и де е организироно масово мероприяте) в България, което да не е движено от стаден рефлекс.

Та да си дойдем на думата... нещата ще се оправят, когато всеки почне да поема отговорност за себе си, като част от обществото. Докато се разсъждава на принципа - "аз искам да е справедливо ама моята далаверка не я пипайте" или "мога да се скатавам от работа постаянно и неограничено" и се бяга от ангажименти и отговорност, няма да се стигне никъде. Правата са свързани с отговорностите, без тях не ги заслужавате.

В България има достатъчна законова основа нещата да могат да се движат. Като почнат "гражданите" да си защитават правата в ежедневието, реално а не с псувни сред познати след това, след като са платили подкуп, за да не платят глоба, за нарушение, което напълно умишлено са извършили.

Отучи двама простаци да си хвърлят фасовете на улицата или да превишават скороста и ще си направил повече отколкото ще постигне този протест... защото стой та гледай колко боклук ще направят там...
 
Последно редактирано:
Re: Национален Протест на 14.01.09

nikoladd : "В България има достатъчна законова основа" ... да не ни подслушват безконтролно, но вече има и "достатъчна законова основа" да го правят ... и сега ние к'во правим ? Всъщност ... ти го написа вече ... правим боклук :)

Баси, примиренческите настроения сред млади хора :-( Помислете си добре ! Това ли е държавата в която искате да живеете ? Трите неща които искате са хигиена, липса на кретени по пътищата и удоволствието да си плащате данъците ?

момчета, дайте да направим така - тези които искат да протестират да протестират. тези които искат да превъзпитават обществото да го превъзпитават :) важното е само да не си пречим едни на други :)
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

nikoladd : "В България има достатъчна законова основа" ... да не ни подслушват безконтролно, но вече има и "достатъчна законова основа" да го правят ... и сега ние к'во правим ? Всъщност ... ти го написа вече ... правим боклук :)

Баси, примиренческите настроения сред млади хора :-( Помислете си добре ! Това ли е държавата в която искате да живеете ? Трите неща които искате са хигиена, липса на кретени по пътищата и удоволствието да си плащате данъците ?

момчета, дайте да направим така - тези които искат да протестират да протестират. тези които искат да превъзпитават обществото да го превъзпитават :) важното е само да не си пречим едни на други :)

thumbs up ;D
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

За много от Вас може да изглежда зле да се намесвам аз в спора (понеже живея в чужбина) , но следя всичко и съм достатъчно често в България за да изразя мнение като горд българин нежелаещ немски или друг паспорт. Много се надявам на този протест да промени нещо във фалиралата ни държавица, поне да покажат на тия в парламента, че не са нещо божествено а едни слуги на народа. Много обаче се съмнявам вече в успех на протеста, защото:

- за да има успех протеста, то трябва да има свалено правителство/президент

-ще се намесят партийки и партизани и какво ли не да водят така наречено стадо ще излезе Сидеров или Герб или сдс или някой подобен и ще се получи разделение на т.н. гражданско общество (в зародиш)

-без бой и клане няма да падне правителство (мое виждане)

-ще има много вандали и разни подстрекаващи към насилие, при което много от мирните ще решат, че по-добре да си ходят и от вкъщи да видят развоя на събитията.

има много подобни усещания, но искам много този протест наистина да е началото на това гражданско общество, което ще наказва правителството и тия депутати при всяка изява тип Камен Влахов и още подобни много важни депутати и министри.

Бгкулинар : това което казваш е точно това, заради което повечето няма да излязат и накрая ще са там фенове рецидивисти и малка част от по-младите осъзнати студенти и млади предприемчиви българи решили да се борят тук.
Омраза помежду ни е толкова голяма, че не виждам освен 94 световното какво друго ни обединява (макар че и тях оплюхме и т.н.)

Някой има полза от тия омрази. София мрази провинцията - провинцията мрази софия, варненци мразят добричлии добричлии варненци и т.н. съседните села се мразят, дори кварталите в София си имат отделни бабаити, бандити и всички са разделени на квартали!? Само като гледам тук 20 човека в тоя форум и сме на 2-3 мнения как ще се развият нещата при 100 к 200к на площад с 50-100 политика и 50-100 подстрекатели за насилие.
Много съжалявам за дългия пост :) Протестирайте или поне се помолете на комшията да не си хвърля боклука от терасата. Няма награда без усилие.
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Аз предлагам да използваме модерния на последък протест с Обувка (подобно на анти-Буш протеста)

Ще донеса едни старти маратонки. Да направим една купчинка обувки пред парламента. Какво мислите. Тих протест :)
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

И аз имам 15 чифта, които са за изхвърляне по конкретни хора! Аз съм ЗА! :D но предлагам да ги хвърляме не с обувки - а с гранати - щото нашите са нагли няма се усетят! Просто са за трепане :)
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Нямам гранати... :( Но ще зема 2 обувки (ако някой не си носи да споделя с него 2рата) хехехе.. дайте които иска, да понамерим каде е писано за този протест, да пуснем 1 инфо за обувките... Кой ще помогне.. аз постнах на няколко места...
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Пуснах в антирекламата, а я кажете сравнително колко хора ще се съберат, да не се оказа че ще дойдат няколко големи форума в бг ... Аз ще се опитам да събера малко хора от немската и откъдето мога :)
п.п. bedio дай скайп ако искаш :)
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Ми сами, скайпа ми е grobishta. А никой не знае кой ще дойде или колко хора ше са там. Надявам се да не сме малко... Щото иначе не знам...
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

В bgmamma нали имаше пост някакъв. Каде е. някой знае ли че аз не го намерих...
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Протестни действия ще има освен в София и в БУРГАС. Ето малко инфо, писано като за статия за сайт, който има желание нека го постави (ако не е свързан с Бургас сайта му, нека пак пусне статия, но променена :) )

Може би доста от вас вече са попадали на информацията в интернет за националния протест/стачка тази сряда. Основното събитие е предвидено пред сградата на НС в София. Самата дума "национално" обаче, предполага че протеста трябва да е във всички градове - големи и малки. Датата е избрана, защото тя щеше да бъде първият работен ден на господата депутати в парламента.
Защо обаче да оставяме само софиянци да вършат работата на целия народ? Има вече няколко инициативи протестите да се проведат във всички градове. Нека да покажем, че бургазлии са граждани на България и ще протестират в знак на недоволство от това правителство, подчинено на корупционни схеми и далавери. Да покажем, че протеста е надпартиен, над клубните пристрастия, над всичко, така както България стои над всичко. На 14-ти излизаме пред общината и заявяваме гражданската си позиция - искаме промени, не искаме турци и комунисти да ни оправляват доживот, не искаме цял живот да се чудим как да свържем двата края. Искаме България - равноправна членка в ЕС, с качествено усвояване на фондове ЗА НАРОДА и неговото благо. Призоваваме всички - студенти, лекари, учители, земеделци, футболни запалянковци... всеки който се чувства българин и иска да покаже негативното си отношение към корумпираната ни власт. Сряда в 11 да се съберем пред сградата на общината, въпреки, че не протестираме срещу кмет или общински съветници - тя е символа на държавната власт в града ни. Да покажем на отрепките, че няма да ги търпим вечно и че България има буден народ.
Ще се видим на площада - сряда в 11:00


http://www.vbox7.com/play:9ea5b21e
 
Re: Национален Протест на 14.01.09

Малко гласност трябва да се даде и от телевизията...
Много ще сме! Яки ще сме! :D
 

Горе