SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някой ползва ли електронен четец за книги

Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

От ebay.co.uk също взимаш без проблеми си митниците. Трябва да укажеш местонахождение на продавача - ЕС. amazon.co,uk върши същата работа.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

да аз от амазон.ко.ук поръчах. 110 лири. В БГ ги гледах по 340 лв.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

За А4 .pdf-и тоя от 110 лири върши ли работа? Ако нещо се прецака, трябва да го шипваме обратно на Amazon ли?
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Аз съм със Sony Reader 300 май беше от e-bay за $107. Само че трябва да се смени фърмуера с един руски че не чете кирилица. За pdf-и кратинки просто забрави, само текст но пък е лекичко (по леко от книга) и има добър контраст ( не вземай с тъчскрийн) .
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Колегата на работа взе за дъщеря си преди месец от САЩ. Донесе го в офиса да го тества. Доста приятен ми се стори, много добре се чете на него, сравнително бързо сменя страниците и скоро спомена че за месец и половина до сега го е зареждал 1 път, но си е поиграл доста с wi-fi му. Иначе няма никакви проблеми с кирилица, чете си я отма. Всякакви текстови документчета, pdf, html файлчета, че и снимки(разбира се черно бели ги вади). Не става обаче да се чете на тъмно, защото няма подсветка самия дисплей(използвано е електронно мастило). Според мен ако обичате да четете книги, доста яка джаджа. Мятате си от читанката 1000 книги и само ви остава да намерите време да ги прочетете. Това става дума за 3-тата версия на Киндъл.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Колегата на работа взе за дъщеря си преди месец от САЩ. Донесе го в офиса да го тества. Доста приятен ми се стори, много добре се чете на него, сравнително бързо сменя страниците и скоро спомена че за месец и половина до сега го е зареждал 1 път, но си е поиграл доста с wi-fi му. Иначе няма никакви проблеми с кирилица, чете си я отма. Всякакви текстови документчета, pdf, html файлчета, че и снимки(разбира се черно бели ги вади). Не става обаче да се чете на тъмно, защото няма подсветка самия дисплей(използвано е електронно мастило). Според мен ако обичате да четете книги, доста яка джаджа. Мятате си от читанката 1000 книги и само ви остава да намерите време да ги прочетете. Това става дума за 3-тата версия на Киндъл.

и аз същите неща чух от други места. до 5-6 дена трябва да го доставят. И тогава ще коментирам повече.
Понеже чета много стига да имам избор от книги (2-3/месец) това ще ми дойде супер.
Освен това тука няма книги на български от къде да се купят а и не ми се събира огромно количество хартиени книги, които като се местя някъде ще е дърво за пренос.
Друг плюс, е че има вграден тълковен речник, т.е. четенето на английски вече ще е още по-приятно и аз худ. лит. (сега и без друго чета техн. тхт само на англ)
 
Последно редактирано:
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

За А4 .pdf-и тоя от 110 лири върши ли работа? Ако нещо се прецака, трябва да го шипваме обратно на Amazon ли?

pdf се чете добре, единствено ако е на няколко колони текста излиза малък. Тогава пък може да се завърти екрана.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Здравейте,
аз имам от около месец Киндел 3 от амазона, но без 3г и си е супер. Става и за разглеждане на интернет страници. В общи линии всичко си му е така както си го пишат от Амазон. Нямам забелешки засега!
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Как се поръчва от амазон.ко.ук, става ли с пейпал или виза електрон - и шипва ли до БГ или да минавам през еконт? Защо има някаква отметка -> ако сте интернешънъл юзър да отиваш на амазон.ком?
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Киндъл-а е чудесна джаджа ако се примириш със скапаните формати, които поддържа и евентуалните проблеми с гаранцията, които ще имаш ако се развали.
Някой по-горе е писал, че става за интернет или разглеждане на картинки :) - не му вярвай, пълно мъчение е, единствено собственик, хвалещ джаджата си може да ти го препоръча за това.
За комфортно четене на PDF - само големия модел става - 9.7 инчовия 1024 пиксела Kindle DX.
Липсата на поддръжка на нормален формат за екниги от Киндъла се омаловажава от собствениците му, но според мен си е голяма пречка - не се поддържа нито един от наличните в Читанка.
Друг вариант - купуваш си от БГ с 2 години гаранция и поддръжка на fb2 и epub някой от моделите на Prestigio от Асбис.
Писах миналия месец кратки обзорчета за 2 от моделите им -има ги на сайта ми, прочети ги - единия не става защото е със SiPix дисплей, който е по-зле от Eink, но другия е не по-лош от Киндъла - направих визуално сравнение м/у него и Киндъл 3 - при четене е 1:1, Киндъла показва по-добре снимки защото е с 16 нива на сивото, но кой го интересува това...
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Ако поръчвам от амазон.ко.ук доставят ли до БГ и колко струва или да ползвам услуга на еконт. И ако може да поръчам от ко.ук що има някакви линкове "драги посетители ако се от друга страна идете на амазон.ком " или нещо от сорта
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Директно не доставят. Има редица фирми в България, които ти предлагат адрес в UK на който да поръчаш, а после ти докарват пратката. Най-известната и съответно най-скъпата е Еконт. Куп други също са надеждни и сигурни. Цената - започва от 10-15лв ако направиш добро проучване за стабилни фирми с доставки от UK.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Гледам, че никой не спомена това:

Wikipedia -> Amazon Kindle -> Remote content removal

Аз лично бих предпочел да ползвам четец, който е със свободен софтуер и чете свободни формати (има такива). За сега мониторът HP 1740 ми върши работа за четене на книги.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Липсата на поддръжка на нормален формат за екниги от Киндъла се омаловажава от собствениците му, но според мен си е голяма пречка - не се поддържа нито един от наличните в Читанка.

поддържа тхт формат и пдф, имаш ли нужда от други? За толкова години (а аз чета много) от нета никога не съм свалял друго освен пдф.
На 6.12 идва и ще пиша пак.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Ако поръчвам от амазон.ко.ук доставят ли до БГ и колко струва или да ползвам услуга на еконт. И ако може да поръчам от ко.ук що има някакви линкове "драги посетители ако се от друга страна идете на амазон.ком " или нещо от сорта

Ако поръчаш от Англия, но с български адрес ще го пратят от САЩ. През Еконт няма да има проблеми и ще платиш 34 лева с доставка за 7 работни дни. Аз съм доволен от втората опция.
 

Горе