SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някой ползва ли електронен четец за книги

Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

А защо изобщо ползвате Еконт? Нямаше ли директна доставка до БГ?
щото май за доставка до бг амазон доставят от САЩ, а там става терсеняк с ДДС/мито и 100 други лай.на по митници.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

До пича с еконт.
Поръчах в понеделник от амазон и днес дойде киндъла. Само за 2-3 дни. Това до адрес в ЮК.
Виж с амазон/еконт къде ти е.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Явно на RM тракинг системата им не работи както трябва. Вчера ми писаха от еконт, че пратката е пристигнала в Русе и днеска ми го доставиха. Сега го разучавам ;)
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Някой странности с машинката:

1. Ако ползвам оригиналния файл (тхт в UTF8) 99% от книгата е ОК, но понякога има по 1-2 страници, излизащи на маймуни - празни квадратчете и китайски символи. След 1-2 страници всичко си е ОК. Това става напълно на случаен принцип като колко пъти и къде в книгата.

2. Ако конвертирам тхт файла от UTF8 > ANSI няма подобен проблем. Всички страници са си ОК. Но има друго странно - номера на локацийте е по малък и някак си като прелистваш не следва една след друга. Напр:
в UTF8 - общ брой локации 8000. И почва 1-20, 20-30, 30-40 ....
в ANSI - общ брой локации 5500. И почва 1-20, 20-30, 24-34, 28-40, 40-52, 48-55 Т.е. някак си се азстъпват. Това не е особен проблем. Проблема е че понякога нещо става и от напр. 234-45, става 1-5500 и се губи малко текст (1-2 изречения). После пак си става 245-55.

Някой има ли подобно поведение?
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

На кирилица го тествах как работи ама не съм се задълбочавал. Иначе на англ. не съм забелязал да има проблеми. Най-често го използвам да ми чете нещата докато правя нещо друго. Справя се много добре с четенето.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

На кирилица го тествах как работи ама не съм се задълбочавал. Иначе на англ. не съм забелязал да има проблеми. Най-често го използвам да ми чете нещата докато правя нещо друго. Справя се много добре с четенето.

на кирилица си работи с изкл. на горната странност. за лат. е ясно.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Амазон има не само в щатите. Има и английска, френска и немска версии, така че си поръчвайте от там и няма да имате проблеми с митниците :)
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Амазон има не само в щатите. Има и английска, френска и немска версии, така че си поръчвайте от там и няма да имате проблеми с митниците :)

Да, само дето не доставят директно от UK - предполагам, че и немския не доставя до БГ. Съответно за UK както казаха май по-горе ти трябва Еконт.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Еконт е доста скъпа алтернатива за доставак от ЮК. http://easy2buy.bg/ работят за 70 пенса на кг.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Да, само дето не доставят директно от UK - предполагам, че и немския не доставя до БГ. Съответно за UK както казаха май по-горе ти трябва Еконт.

Да бе не доставят, те за това майките изкупиха английския и немския, темите им за пазаруване от там са по 1000 страници ;)

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=524836
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Да бе не доставят, те за това майките изкупиха английския и немския, темите им за пазаруване от там са по 1000 страници ;)

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=524836

Човек, опитай първо да си вземеш Kindle от amazon uk и тогава говори!

Доставят много неща - и аз си поръчвам но Kindle - тц...
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Човек, опитай първо да си вземеш Kindle от amazon uk и тогава говори!

Доставят много неща - и аз си поръчвам но Kindle - тц...

И Kindle доставят, но го обмитяват.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Еконт е доста скъпа алтернатива за доставак от ЮК. http://easy2buy.bg/ работят за 70 пенса на кг.
След като четох доста негативни отзиви за въпросните пичове, се насочих към Габко, за които пък има предимно положителни отзиви. И не съжалявам. 7 кг за 15,40 лв доставени за малко повече от седмица след пристигането им в ЮК офиса. Определено съм доволен. Чао, Еконт!
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Пламене, тези полу-легитимни фирми не ти гарантират много неща включително и доставката. Така щях да изгоря с една подобна, а други хора още си чакат нещата, междувременно сайтът и телефонът им вече не работи.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

А кой ми гарантира нещо? Именно поради тази причина избрах фирма, която се ползва с доверие от потребителите.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Аз като ви предлгах да ви ги купя изгодно и вие не и не :)
 

Горе