SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някой ползва ли електронен четец за книги

Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Получих киндъла сега.Имам го от 1 час и вече си мисля, че това е една от най-яките джаджи правена някога.
Накратко.
Изработката е без забележки, супер добра сглобка, не скърца и тн.
Батерията се зареди за 1 час. Дават й 30 дни. Ще видим.
Екрана - брилиантен, не съм виждал друг път такова нещо - изглежда точно като хартия, и напечатано на хартия. Няма отблясъци и тн. Супер е.
Кирилица - чете .тхт от читанка без проблеми. Кирилицата е показана ОК.
ПДФ - показва го ОК. Тук зависи от пдф-а. Текста може да се скалира (различно е от размерите на текста по принцип). Четим е лесно. Ако се конвертрира към амазон формат може да е още по-добре, но и така няма никакъв проблем.
Размер на флаш паметта - дава ми че имам 3 ГБ свободни.
Има английски тълковен речник и работи супер.
Единствен минус - няма бутони с цифрите. въвеждат се от екрана. Малко по-бавно става.

Като цяло: Невероятна машина. Най-добрия подарък, който съм си правил. Препоръчвам я за всеки, който чете.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Връзка с Линукс прави ли?

виж, това не знам. ама в вин е все едно ползваш флашка, няма драйвери и тн. вижда се като друг диск. просто копираш книгите в една папка и си готов. може да подкарам едно ливе дц по-късно да видя.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

да ви попитам. малко идея за мой бизнес.
през средата на януари си идвам до софия. Има ли тук желаещи да си купят киндели от УК и да им ги донеса?
Колко излиза най-евтината доставка (еконт и тн.) до БГ за да ви дам по-добра оферта за комисионна? Имам си праг под който няма да падна.
Мога да донеса 5 киндела. Идеята е вие си го купувате от амазон, пращате го на мой адрес в УК, аз ви го нося в софия. Плащате ми комисионна и всеки доволен.
Не засягайте темата за сигурността, нямам за цел да пържа никой, но ще говоря лично с всеки желаещ.
 
Последно редактирано:
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

http://cgi.ebay.co.uk/Amazon-Kindle-3-Wireless-eBook-Reader-WiFi-3G-/120657569820?pt=UK_Gadgets&hash=item1c17c0681c този е с 8 паунда доставка до БГ, а този http://cgi.ebay.co.uk/AMAZON-KINDLE-3-WI-FI-LATEST-WIRELESS-EBOOK-READER-/270651836644?pt=UK_AudioElectronicsVideo_Video_TelevisionSetTopBoxes&hash=item3f041b48e4 е с 15 паунда доставка с обратна разписка. Имаше и доставки по 40 паунда, но не ми се струват реални.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

http://cgi.ebay.co.uk/Amazon-Kindle-3-Wireless-eBook-Reader-WiFi-3G-/120657569820?pt=UK_Gadgets&hash=item1c17c0681c този е с 8 паунда доставка до БГ, а този http://cgi.ebay.co.uk/AMAZON-KINDLE...deo_TelevisionSetTopBoxes&hash=item3f041b48e4 е с 15 паунда доставка с обратна разписка. Имаше и доставки по 40 паунда, но не ми се струват реални.

Знам си аз, че има и по-изгодни от 36 лв с еконт. Тоя за 8 лири има още 6 дни до края. Ако остане под 109 ще е оферта. Иначе си губи смисъла.

Аз ви давам следната оферта. 25 лв комисионна за доставка.
Цената на киндъла е 109 лири от амазон.
Който иска да ми пише на лични да се разберем.

ЕДИТ: Втория ти ебей линк е на цена 170 лири за киндъла. :) Баси, и има купени. Кой си го е купил от там при положение, че е 109 в амазон. Хахаха
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

109 e без 3Г, с 3Г е 149, а тоя с 8-те паунда доставка е от втория вид.

прав си, ама пак си е 170 лири. :) + доставка.
Има ентусиасти и в БГ са по 330 лв.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Order Placed: 2 Dec 2010
Dispatched : 10 Dec 2010
Delivery Estimate: 13 Dec 2010
Delivery Option: First Class
Delivery Address:
Econt UK Ltd
Impulse Worldwide
4 Colndale Road, Colnbrook
SLOUGH, Berks SL3 0HQ
United Kingdom

Имам тракинг номер и при проверка в http://track.royalmail.com ми изписва: "Item XXXXXXXXXX was posted at MARSTON GATE FUL MK43 0ZA on 10/12/10 and is being progressed through our network for delivery."

Нещо се бавят много или аз нещо бъркам?
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

wbg

За получател е трябвало да напишеш:

Econt UK Ltd (твоето име)
Impulse Worldwide
4 Colndale Road, Colnbrook
SLOUGH, Berks SL3 0HQ
United Kingdom

Иначе Еконт ще се затруднят с идентифицирането на пратката. На твое място бих се свързал с тях по имейл/телефон.

Също така имай предвид че в момента заради снега има забавяния в цяла Европа. За последните 2-3 седмици съм ползвал 3 международни транспортни компании и трите имаха забавяне.
 
Последно редактирано:
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

@shangren писаха ми, че всичко е било точно. Бях им дал и Order # от Amazon.
Дали присъства някъде по пратката Order # на Amazon?
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

Order Placed: 2 Dec 2010
Dispatched : 10 Dec 2010
Delivery Estimate: 13 Dec 2010
Delivery Option: First Class
Delivery Address:
Econt UK Ltd
Impulse Worldwide
4 Colndale Road, Colnbrook
SLOUGH, Berks SL3 0HQ
United Kingdom

Имам тракинг номер и при проверка в http://track.royalmail.com ми изписва: "Item XXXXXXXXXX was posted at MARSTON GATE FUL MK43 0ZA on 10/12/10 and is being progressed through our network for delivery."

Нещо се бавят много или аз нещо бъркам?

13 дек е доставката от амазон ук до адреса на еконт в УК. От ук до БГ е още поне 7 раб. дни. Чакай го някъде около 25.
Нали това си избрал обикновенна еконт доставка за 36 лв, някъде?
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

@azsym мен ме притеснява статуса в royalmail, а то е още същото: "...on 10/12/10 and is being progressed through our network for delivery". Немогат да го доставят за 11 дена в УК?
А и от Econt UK не са потвърдили, че са получили пратката.
 
Re: Някой ползва ли електронен четец за книги

@azsym мен ме притеснява статуса в royalmail, а то е още същото: "...on 10/12/10 and is being progressed through our network for delivery". Немогат да го доставят за 11 дена в УК?
А и от Econt UK не са потвърдили, че са получили пратката.
е това е много странно, да.
Обади се на амазон още днес. Аз не съм убеден, че амазон праща с РМ още повече пък киндел.
Днес ще поръчвам още един тоя път от ЮК и ще кажа как е.
:) Целата рода иска киндели, побъркаха се, трети купувам. :)
 

Горе