SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

nbsp

New member
Някой осчетоводявал ли е разходи на фирма направени към гол деди? Интересува ме освен рецепта дали и издават и нормална фактура? И понеже не са си написани никакви данни на фирмата на самата рецепта, освен името, имате ли идея дали имат регистрация в Евроейския съюз или са просто фирма от Щатите?
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Някой осчетоводявал ли е разходи на фирма направени към гол деди? Интересува ме освен рецепта дали и издават и нормална фактура? И понеже не са си написани никакви данни на фирмата на самата рецепта, освен името, имате ли идея дали имат регистрация в Евроейския съюз или са просто фирма от Щатите?

За домейните не. Там издават всичко от USA, тъй като (доколкото помня) считат, че става дума за активи които са по щатска юрисдикция.
A рецептата би трябвало да върши работа, особено ако е подплатена с извлечение от картата.
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Интересното е, че начисляват ДДС според държавата в която се намираш, но това по никакъв начин не се отразява като ДДС номер и други атрибути в техните рецепти, както ги наричаш. Защо не им пишеш на съпорта?
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

За домейните не. Там издават всичко от USA, тъй като (доколкото помня) считат, че става дума за активи които са по щатска юрисдикция.
A рецептата би трябвало да върши работа, особено ако е подплатена с извлечение от картата.

Подплатена е. Проблемът ми е, че на самта рецепта пише само "GoDaddy.com, Inc". Без адрес, без нищо.
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Аз си пуснах към фирмената ми сметка да издадат карта Visa Business Electron. Смятам като е готова тази карта да я закача към един фирмен PayPal, с който да си плащам домейни и такива неща.

До колкото съм чел, ако приложа бележката, която ми дават Godaddy + разпечатка от PayPal + от банката извлечение, няма да имам проблем. Така или иначе като са дръпнати парите направо от фирмата са си разход.
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Според ЗДДС, ако ясно може да се идентифицира отсрещната страна е ОК. Според мен е доста ясно.

Тук е необходимо да самоначисля ДДС и да го платя, нали?
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Да!


(2) Мястото на изпълнение при доставка на услуга, когато получателят е данъчно задължено лице, е мястото, където получателят е установил независимата си икономическа дейност. Когато тези услуги се предоставят на постоянен обект, който се намира на място, различно от мястото, където получателят е установил независимата си икономическа дейност, то мястото на изпълнение е мястото, където се намира този обект. Когато няма място на установяване на независима икономическа дейност или постоянен обект, мястото на изпълнение на доставката е мястото на постоянния адрес или обичайното пребиваване на получателя.


Чл. 82. (1) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Данъкът е изискуем от регистрирано по този закон лице - доставчик по облагаема доставка, с изключение на случаите по ал. 4 и 5.
..........

3. доставка на услуги - когато получателят е данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6.
 
Последно редактирано:
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

И един малко тъп въпрос, как да разбера дали дедито не са начислили вече ДДС. :)
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

ако не е показано в рецептата не е. а и доколкото помня щатските данъци не начисляват ддс ма софтуер и права при продажби извън сащ (последното е по спомени)

Да де, ама това е гол деди. Те се опитват да ти го сложат по всякакъв начин и не бих приел нищо излизащо от тях на доверие. :)
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Да де, ама това е гол деди. Те се опитват да ти го сложат по всякакъв начин и не бих приел нищо излизащо от тях на доверие. :)
Хахаха. Да но тая рецепта е документ в който няма ДДС, данъчните гледат документите. Пешо да каже тука като купуват от Еном каква им е политиката.
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

ако не е показано в рецептата не е. а и доколкото помня щатските данъци не начисляват ддс ма софтуер и права при продажби извън сащ (последното е по спомени)
Иво, дедитата начисляват ДДС на всичко без домейните.
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Във всичко влиза ли софтуер или права? :)
Според мен Шефа пита за домейни и хостинг, не за софтуер и права ;). Аз лично съм купувал домейни (няма ДДС), домейни от аукцион (ДДС върху парите над таксата за подновяване) и хостинг и статично IP (сщо начисляват ДДС).
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Според мен Шефа пита за домейни и хостинг, не за софтуер и права ;). Аз лично съм купувал домейни (няма ДДС), домейни от аукцион (ДДС върху парите над таксата за подновяване) и хостинг и статично IP (сщо начисляват ДДС).

Аз мислех, че е само за домейни?!?
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Питам за домейни от аукциона. Иначе всичко махам вече от тез.
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Аз понеже освен домейни друго не ползвам, при мен не излиза. Но ако има EUVAT, тогава минаваме на общо основание за вътрешнообщностни услуги (разбирай както се осчетоводява AdWords).
Обаче при домейните при мен няма VAT ID
 
Re: Осчетоводявана на разходи към GoDaddy

Аз понеже освен домейни друго не ползвам, при мен не излиза. Но ако има EUVAT, тогава минаваме на общо основание за вътрешнообщностни услуги (разбирай както се осчетоводява AdWords).
Искаш да ка'иш че и ДДС и ВИЕС декларациони трябват?
 

Горе