SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Получихте ли първия си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

VAT Number: EU372000041

хм тая тъпня сякаш е нещо ново

явно твърдо са решили да накарат всички да минат в евро

Не, просто всеки който извършва търговска дейност на територията на ЕС над някакви обороти е длъжен да се регистрира по ДДС. Независимо дали е щатско, руско или друго дружество.

Това ги прави постоянен обект в ЕС по смисъла на ЗДДС.
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

сега да нямате предвид, че и доларовите без подписан нов договор отиват в графата по ДДС?
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Този VAT Number:
къде го пише в адсенс панела в информацията за превода ли
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

абе в интерес на истината и аз не виждам тоя ВАТ. Този месец обаче преводите в долари се забавиха с няколко дни. Простата истина е, че рано или късно всички ще трябва да минем към Ирландия - просто ще трябва да си калкулираме разходите, който не му излиза математиката има и други източници на приход (които също в някакъв светъл ден ще трябва да излязат на светло)
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Аз си мисля (мечтая) сметката в AdSense да стане разплащателна.
Време е Google да направят едно "магазинче" Ще са на далавера! :D
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Този VAT Number:
къде го пише в адсенс панела в информацията за превода ли

абе в интерес на истината и аз не виждам тоя ВАТ. Този месец обаче преводите в долари се забавиха с няколко дни. Простата истина е, че рано или късно всички ще трябва да минем към Ирландия - просто ще трябва да си калкулираме разходите, който не му излиза математиката има и други източници на приход (които също в някакъв светъл ден ще трябва да излязат на светло)

като дадете на информация за трансфера и има един линк Statement of Earnings
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Това ги прави постоянен обект в ЕС по смисъла на ЗДДС.
Иво, според Гугъл не си прав:
Ако юридическото лице е Google Inc. или SGX, в съответствие с условията на споразумението Ви с Google не е необходимо да ни начислявате ДДС.
https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?hl=bg&answer=64176
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Никой не пише в тази тема вече , деа :(
Мдам, пак забавих, да си взема парите, а плащането е направено на 24-ти.
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

На 24-ти към 16:30 сложиха: "плащане в процес", на 25-ти, някъде към 17:00 го смениха на: "24.06 направено плащане", а моята банка затваря в 16:30, иначе и аз им се каних :)
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Направо им се чудя как винаги успяват да нацелят петък следобед. Не че не може и в чейнджбюро да ги вземеш, ама...
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Да, вече няколко пъти за тази година нацелват петъка :). Може и от другаде да се вземат, мисля че освен бюрата има и банки с WU който работят в събота, нo аз заради документацията започнах само от една банка да си ги взимам.
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Петък, Петък...важното е че пристигат. При мен в четвъртък в акуанта ми получих кода.
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Има ли някой, който все още е на $ и се е опитал да си вземе превода този месец?

Днес в бюро на WU ми казаха, че за този превод се изисвало сканирани копие на личната карта и някава декларация.

Утре ще видя в банка, дали искат същото.
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Има ли някой, който все още е на $ и се е опитал да си вземе превода този месец?
Че то останаха ли такива? ;)

Днес в бюро на WU ми казаха, че за този превод се изисвало сканирани копие на личната карта и някава декларация.
Това ще да е някаква глупост, нали доскоро всички получавахме в долари без тези документи. Това в кой град?
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Че то останаха ли такива? ;)

Това ще да е някаква глупост, нали доскоро всички получавахме в долари без тези документи. Това в кой град?

Ами май аз и Иво Апостолов. :) От вчера също съм в евро, но чаках и това плащане, преди да превключа.

Бюрото е в Казанлък, но утре ще проверя в банка, понеже лелката е леко глупава и може да греши. Няма да й е за пръв път... :rolleyes:

На вашите statement-и пише ли:

Your payment is available for pick-up the day after the payment date above
Remember to bring the following when you pick up your payment at a local Western Union agent:

* The amount of your payment
* The Money Transfer Control Number (MTCN) for this payment
* Your government issued ID (Passport, Driver's License, National ID, etc)
* Sender's information:
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Има си ги
Можете да получите плащането си в деня след изпращането му на горепосочената дата
Когато отидете да го вземете от местния представител на Уестърн Юниън, не забравяйте, че ще Ви трябват:
сумата, на която възлиза плащането;
контролният номер на паричния превод (MTCN) за това плащане;
официален документ за самоличност (паспорт, шофьорска книжка, лична карта и т.н.);
информация за изпращача:
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Днес си взех плащането в $. Не са ми искали сканиране на лична карта. Както винаги от СГ ЕкспресБанк
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Днес си взех плащането в $. Не са ми искали сканиране на лична карта. Както винаги от СГ ЕкспресБанк

ОК, благодаря. Поредната грешка на лелката. :mad:
 
Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Re: Получихте ли първият си wester union превод?

Допуснал съм грешка при редактиране на профила и съм сменил местата на фамилия с презиме (всички други данни съвпадат). Имам преведени пари, но с това разместване на презиме и фамилия не мога да си получа плащането от нашите банки. Някой може ли да ме посъветва какво трябва да направя. Благодаря предварително.
 

Горе