SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Първите промени по форума

Статус
Not open for further replies.
Re: Първите промени по форума

Ама текущото не е особено добре...

Знам за това - имам 8 патрона в пълнителя и 7 user-а наредени до стената. Чакам да премине миграцията и някой ще го зарадвам с 2 едновременно.
 
Re: Първите промени по форума

Знам за това - имам 8 патрона в пълнителя и 7 user-а наредени до стената. Чакам да премине миграцията и някой ще го зарадвам с 2 едновременно.

Май днес си яхнал метлата. :D
 
Re: Първите промени по форума


За мен всичко е свързано, искате да се пише на кирилица защото сме в България, тогава системата трябва да е на български.

Искате да режете потребители за обида, тогава собственици и модератори не може да си позволяват да говорят с епитети. Правилата са много ясни когато нямаш права, а също и когато ги създаваш.

Разбирам, че е интересно да си лошото момче, но определено не си пример за 13 годишните, защото макар и да е различна степента на глупост, това за което ти им се дразниш и други ти се дразнят попада в една и съща графа.

Вероятно няма да ме разбереш, аз и не очаквам, но това е това което е хубаво да се промени тук. Това няма да ме накара да пиша повече или по-малко, не разбирам достатъчно за да пиша или откривам нови теми.

(Нямам време, но ми е интересно и нахвърлям разни работи)

И последно, провокирането на интересни теми не се оставя само на ползвателите на форума, неговите собственици и модератори трябва да провокират обсъждането на проблеми! и да дават конкретни примери (това май ти го беше написал). А за опровергаването?!?!? ... очакваш сами да се променят ли? Промяната става винаги от върха! Сега е започнала такава и ако си постелите както трябва ще има промяна, инак ще си се дразниш още колкото издържиш да се занимаваш с това нещо.
 
Re: Първите промени по форума

Всички досега пишете само за user experience ..... Никой не предложи нищо смислено относно съдържанието, освен емоционалните напъни на trion за някакъв вид персонална цензура спрямо мен.

пишеме, щото ни вълнува :)

Питам Ви, с какво превода на български ще допринесе за качеството на съдържанието в темите?
то за да пишем качествено, едно от нещата е, че трябва да се чувстваме комфортно, за което помага ui :)

Как премахването на репутационния измерител ще намали спама?
за различни неща говориме, брат. Спама - с правилата, а репутацията си е вътрешен измерител на гнева :)
 
Re: Първите промени по форума

Как премахването на репутационния измерител ще намали спама?

Елементарен пример от скромното ми участие тук - ако нямаше система за псевдо репутация, нямаше да се налага да затваряш темата за финализирането на плащанията и в момента щеше да има значително по-стегнат и подреден вид. Да не ме разбереш погрешно - по никакъв начин не одобрявам затварянето на темата, доста необмислена постъпка, пример за недобра модерация. Това не е частен случай, има редица други подобни примери, просто трябва да ги потърсиш.
И един контра въпрос - явно наистина вярваш в ползата от рейтинга - обясни ми моля те каква е полезната му съставка? Всичко, което изразява го има в други показатели - от колко години е регистриран потребителя, колко мнения е изказал. Ако толкова те влекат рейтингите - направи рейтинг на теми - нека да се оценява полезността на дадена тема, без това да влияе на хората, които са писали в нея.
Потребителите на форуми са като деца без изключения - дай им пишки и няма да спрат да си играят с тях.


Питам Ви, с какво превода на български ще допринесе за качеството на съдържанието в темите?

С какво... С повече респект към форума, с повече уважение, с какво ли не.
Въобще, как може да се коментира подобно дребно нещо - разбира се, че интерфейсът на един български форум трябва да е на български. Разбира се, не пречи да има паралелен английски интерфейс и превключването да става чрез потребителска настройка.
Пак контра въпрос - с какво би попречил българския / двуезичния интерфейс? Ако е с нищо... направи БГ превод, пък току виж помогнал...
 
Последно редактирано:
Re: Първите промени по форума

Обмисляме и превода. Това беше първото, което ми дойде на ума. Обещали са от едно място да ни дадат добър превод, дано стане. Иначе всички мераклии ще превеждаме заедно :)

Но изчакайте да обновим версията и да прехвърлим форума. Операцията се очертава много сложна.
 
Последно редактирано:
Re: Първите промени по форума

Обмисляме и превода. Това беше първото, което ми дойде на ума. Обещали са от едно място да ни дадат добър превод, дано стане. Иначе всички мераклии ще превеждаме заедно :)

С превода на вб е страшно. Има нема 70 страници. Съмнява ме да има качествен превод, че за много от фразите няма български думи или ако има то те звучат смешно.
 
Re: Първите промени по форума

Преводът да е проблема. Просто се споменаваше, затова коментирах.
Както каза cloxy, основният проблем е минаването от V3 на V4.
Брррр, години наред потрепвам като си спомня какъв ад беше минаването от asp платформа - Snitz май се казваше на php - SMF. Пълен шит, ръчно писане на скриптове и купища грешки.
 
Re: Първите промени по форума

Пак изписахте много приказки и нищо съществено. Гена, точно от тебе не очаквах съпротива. Хайде да си признаем честно всички модератори,... кога за последно се налагаше да пишем нещо съществено и колко от времето за модерация се отделя да се правим на забавачки. Трион ми пише, че трябвало да пишем полезни неща ние. Ми като спрете да бълвате спам ще имаме време и за това, не да ви четем пуберитетските емоции. Другия морал ми чете за темата за плащанията - ако ми прочетеш последното мнение, ще разбереш че отключих темата веднага, когато с мен се свърза потребител с АДЕКВАТНА информация, а не "махни катинара да поспамя и аз" .Правете каквото искате. До 19:00 сте в свободен реланс, след това -> тоталитаризъм.
 
Re: Първите промени по форума

Стария домейн определено е по-добър. Дано не сбъркате с този
 
Re: Първите промени по форума

Добре заварили! :rolleyes:
Като гледам тръгна без видими проблеми и изглежда чудесно. Само наистина домейнът е странен. Този ли ще остане?
 
Re: Първите промени по форума

Предполагам, че домейна е такъв, защото форума ще е просто част от по-голям проект, за който ние все още не знаем.
 
Re: Първите промени по форума

Честито за ъпдейта - като че ли мина бързо и безболезнено.

Ми като спрете да бълвате спам ще имаме време и за това, не да ви четем пуберитетските емоции. Другия морал ми чете за темата за плащанията

Съвсем се оля. Не знам каква е идеята на новите собственици, ама да ти кажа с тези масови непремерени обиди в общо число към посетителите... не помагаш по никакъв начин на форума.
Най-досадното нещо във форум е самозабравил се модератор / участник с хххх поста.
 
Re: Първите промени по форума

новият интерфейс е леко неприятен за окото на пръв поглед, но се свиква. Особено ако има и някой по-контрастен скин.
Домейна определено не е по-добър от стария.
 
Re: Първите промени по форума

Решихме този да е домейнът. Вярваме, че ще е добър ход.

Купили сме една от най-големите версии на системата. Поддържа блогове и още куп щуротии. Идея си нямам още как се работи с тях.

Надяваме се да изградим добра социална среда. Идеята е да не е само форум.

Едит: По дизайна ще се работи, системата дава достатъчно опции за това. Но това вече не е моя работа, ще изчакаме малко.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе