SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СПАМ WTF ?!?

Drago

Админ
Седя вече 10-а минута и ни мога да мигна ни да повярвам. Посъветвайте ме какво да ги правя тия :

Код:
Здравейте колеги,
Първо да Ви поздравя за сайта Ви. Много е добър и Ви пожелавам много успехи.

Аз съм собственика на магазина за маркови дрехи купувалник - hттp://www.kupuvalnik.com/.
Пиша Ви с едно взаимноизгодно предложение:

-- да обменим линкове между сайтовете ни.

Какви са ползите:
Линковете към Вашия сайт Ви издигат нагоре в класирането на гугъл.
Безплатно и бързо за извършване.
Ако сте съгласни, моля копирайте и добавете долния код на Вашия сайт (добавете го точно както го виждате):


<a href="hттp://www.kupuvalnik.com/" alt="дамски дрехи" title="дамски дрехи">дамски дрехи</a>


Задължително трябва да е САМО ключовата дума "дамски дрехи", слагайки горния код.
Можете да сложите вашия линк първи от тук hттp://www.kupuvalnik.com/cgi-bin/form.py

Ние вземаме абсолютно на сериозно това предложение и като знак на добра воля ви предлагаме вие първи да се линкнете.
Ако имате други сайтове и желание, това предложение важи и за тях.

С уважение и благодарност:


Васил Лефтеров
Управител
Магазни за маркови дрехи
въйвъйвъй.kupuvalnik.com

още опитвам да си представя как поставям въпросния линк на сайта на делта.
 
Re: СПАМ WTF ?!?

хахаха, на голяма далавера си :D . Отиди на техния сайт и най-долу има един линк Връзки/Партньори, виж къде води :D
 
Re: СПАМ WTF ?!?

За мен си е чист СПАМ. Искат ти хубава връзка, а ти дават в забита страница с 1000 изходящи. Съобщението си личи, че е масово. Спомням си че и аз някога съм получавал такова преди доста време и то от същия сайт.

Едит: Това с alt атрибута на връзката сигурно е някаква SEO магия :)
 
Последно редактирано:
Re: СПАМ WTF ?!?

Брей, много партньори имат тия :D
Мен обаче ми стана друго интересно. Как точно се разбира кое е спам. Ако човек примерно реши да пише имейл на някой и има бизнес предложение някакво, това спам ли е? Ако да, то как да му пише имейл така че да не е спам :)
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Реално не ме спамят ?

Зависи как ще го погледнеш ти :) като спал или не.

На мен ми изглежда като спам, защото съм 100% сигурен че това не е било пратено само и единственно на теб.
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Момчета, цяла тема с десетки страници изписахме кое е спам и кое не е.:D Вие пак тук зациклихте. :)

Аз непрекъснато получавам такива предложения за обмяна на линкове.
 
Re: СПАМ WTF ?!?

и аз имам днес такъв мейл от същите хора. само че текста е по-различен. Предполагам, че са подготвили 5-6 варианта на писма за да изглежда персонализирано :)
 
Re: СПАМ WTF ?!?

npocTak, назад си с материала. Аз до момента съм получил над 15 подобни от същия този ... :D

Пъвия път беше преди повече от две години, искаше сайт да му правим, после искаше да му пуснем безплатно дийп линкове от 3rdnews, след това за около година и половина ми пусна над десет пъти същото с малки промени - пускал го е от различни сайтове без да знае че всички са мои.

Човека не е виновен, някъде е прочел че това е ефективен начин за сео оптимизация, класирал се е с него за един израз и сега вече гони втория :D
 
Re: СПАМ WTF ?!?

И аз имам няколко от тези апетитни оферти. Засега обаче не съм се възползвал :)
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Най интересното в цялата история е че в robots.txt имат:
Код:
Disallow: catalog/cgi-bin/partners.py

Тоест вашите линкове към тях ще се виждат от търсачките, а пък техните към вас (които са на partners.py) не.
LOL :), а да не говорим, че въпросния скрипт дори не се визуализира в браузър :)
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Факт е, че се класира на първо място по определени силно конкурентни думи. Това само по себе си показва, че ако имаш достатъчно линкове към своя сайт, ще го класираш първи. А всички останали СЕО техники минават на заден план. ;D
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Най интересното в цялата история е че в robots.txt имат:
Код:
Disallow: catalog/cgi-bin/partners.py
Тоест вашите линкове към тях ще се виждат от търсачките, а пък техните към вас (които са на partners.py) не.
Грешиш, ГрийнПийс! Disallow директивата не е равнопоставена на nofollow. Тя (Disallow) просто казва на ботовете, да не достъпват дадената страница, но въпреки това, тя може да бъде индексирана (ако има линкове към нея) и линковете на нея ще бъдат обходени.

Иначе да - гадно е, че се опитват да шикалкавят.
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Този и мен ме атакува профилактично. По груби спомени имам поне 5 писма от него.
 
Re: СПАМ WTF ?!?

Между другото страницата която е забранена е catalog/cgi-bin/partners.py, а страницата в която са партньорите е само cgi-bin/partners.py и си е индексирана :)

А споменах ли че ме кефи как започва html кода на сайта:
Код:
<center>
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html dir="LTR" lang="bg">
 
Последно редактирано:
Re: СПАМ WTF ?!?

scoobydoo, не очаквай твърде много от него, говорил съм си с него, дори html не знае.

За такива хора целия живот е copy->paste. Сигурен съм че това е слогана на живота му :D
 

Горе