SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Статус
Not open for further replies.
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

alexer : а нали си виждал в нормалните държави откъде се качват хората в автобусите ? И какво правят още при шофьора ? Хайде представи си дали този шофьор ще тръгне ако някой влезе и откаже да си купи билетче.

В нормалната държава ще дойде полиция , в България вероятно тълпата ще се разправи с гратисчията (все пак закъсняват за работа). btw убеден съм че проблемът е в България, защото лично съм виждал, че цигани с български произход нямат абсолютно никакъв проблем със закупуването на билетчета в Испания (вероятно и в другите нормални страни е така)
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

netsurfer : този човечец е един много заможен български гражданин и аз с удоволствие бих му взел повече :)

btw случаят показва за пореден път много неща. Едно от най-важните е че родните политици нямат никаква стратегия за интернет и в частност за присъствието си в мрежата.

Модерно е политикът да има блог (важи и за неуспелите кандидат кметьове). Абе някой от Вас зачитал ли се е в блог на роден политик ? в почти 99% там няма нищо освен фрапираща биография и се пише само преди избори и то от някакъв творчески PR колектив който сякаш изпраща окръжни до всички дето са им направили блогове. Некакъв ужас, некакъв ад.

И може би единственото изключение http://www.martindimitrov.com/ , което по скоро само потвърждава правилото.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Здравейте,

Като хостинг компания нямаме право да държим на сървърите си призиви към нарушаване на българското законодателство или каквото и да е съдържание, което е в разрез със законите на страната. Въпросният човек е отправил призив, който според Наказателния кодекс се наказва със затвор от 3 до 5 години затвор задари действия "цел да отслаби властта или да й създаде затруднения разстройва или подравя промишлеността, транспорта, селското стопанство, паричната и кредитната система и други стопански отрасли".

Призивът за неплащане на данъци е такова действие. Тоест не е законно да държим на сървърите си такива призиви.

Юруков също така не си е платил нито домейна, нито хостинг услугата. Въпреки това домейнът е съдържанието на блога са му предоставени за преместване където пожелае.

Историята е раздухана от медиите. От наша гледна точка това е просто човек, който нарушава законите на страната като призовава към неплащане на данъци и в същото време на плаща собствените си сметки.

За разлика от всички други собственици на уеб сайтове, които си плащат за хостинг услугите политиците явно мислят, че да не плащат е тяхна привилегия.

PS: Любопитна информация. Съответната услуга, която не е заплащана струва 71 лв. на година заедно с домейна, а от екипа на въпросния клиент дори не знаят какво са имали да заплащат.

Поздрави
 
Последно редактирано:
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Както няколко души по-горе казаха, няма безплатен обяд. Независимо какви други мотиви може да има зад подобно спиране, като няма 71лв. или е забравил да си ги плати, какво се чуди после? Пак добре, че му дават домейна и съдържанието.

Аз ако не си платя сметката за тока или GSM, дали ще ме чакат?
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Както няколко души по-горе казаха, няма безплатен обяд. Независимо какви други мотиви може да има зад подобно спиране, като няма 71лв. или е забравил да си ги плати, какво се чуди после? Пак добре, че му дават домейна и съдържанието.

Аз ако не си платя сметката за тока или GSM, дали ще ме чакат?

От теб очакваме един добър поучителен пост в някой от твоите блогове : )
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

MsGeR, мисля да пасувам този път, но съм трогнат. :)

Но пък ще поместя линк към тази дискусия в Alabala.org след малко.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Аз така и ги виждам нещата тоя пич има големи дългове и данъци за плащане и му се иска да тръгне народа да не си плаща данъците и той да може да се възползва.
Познавам лично адаша, доста преди да стане политик и мога да кажа, че не е човек, на който му липсват пари или който има дългове и сега гледа да се измъкне.

С изказването за данъците си е направил по-скоро ПР, отколкото да е имал нещо предвид.

А, за хостинга, съм по-скоро сигурен, че и идея си няма, че го има. Както каза Оги, политиците изобщо нямат концепция за присъствието си в мрежата.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

БгКулинар, тогава поне едно нещо е сигурно около тази история - някои политици ще се запознаят с понятието "хостинг".

Това е едно добро начало. :)
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Колко странно, че старата машина БСП има по-запознати в екипа си с IT нещата. Ако някой си спомнят преди изборите за европарламента доста шум вдигнаха пак СДС, че БСП рекламирали в Адуордс и с думите - сдс,дпс,герб и т.н. Крайно време е да влагат усилия и пари в млади хора и да се усетят, че интернета не е място за сваляне на п0рно и филми, а място за информация и граденето на име в Интернет е също толкова важно както лепенето на афиши, храненето на тия и ония. Докато са такива аматьори ще си се дънят като 5годишни и ще ги е срам, че за 71 лв стават за резил и т.н.
П.С. Аз съм безпартиен и подкрепям личности не партии.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

И други политици имат лично поддържани блогове. Примерно Калфин, ама пише зле :) Колкото до Юруков, ако погледна темите и постовете, струва ми се, че блогът не е лично поддържан или поне се списва така, че да изглежда писан от секретарката му.

| 2008-03-20 13:28:00 | Къде е детето в грижата за децата?
| 2008-04-03 17:41:00 | СДС не се страхува от предсрочни избори, интервю пред в.”Монитор” |
| 2008-04-12 17:50:00 | Отворено писмо до президента Георги Първанов |
| 2008-04-18 17:19:00 | Русия и Европа |
| 2008-05-09 12:21:00 | Има ли мафия в България? |
| 2008-05-17 10:50:00 | Как приеха българските народни представители идеята за импийчмънт на президента |
| 2008-05-26 10:43:00 | Парламентът ни - безименна спирка на калпави закони |
| 2008-06-19 14:58:00 | Посещението ми в САЩ |
| 2008-06-28 18:22:00 | Досиетата - един недовършен разговор |
| 2008-06-26 17:28:00 | Съюзът на демократичните сили стана пълноправен член на Международния демократичен съюз |
| 2008-06-25 10:45:00 | СДС става пълноправен член на Международния демократичен съюз |
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Това са си вътрешноседесарски простотии или жалък опит за вдигане на шум около маргиналната партия СДС. Не заслужават внимание.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Това, че може да не си съгласен на първо четене, не значи, че идеята не е добра, а и не виждам аргументи. А и това е свободата на словото. И най-тъпата идея би трябвало да може да бъде предложена (което не значи, че идеята е тъпа).
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Всичко си има граници, ... Такива малоумници като тебе са за затвора или лудницата!
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Господа от fcolor.bg ако се бяхте ограничили до неплатения хостинг като причина за спиране на хоста то всичко щеше да е ОК.
Останалата част от мотивите Ви обаче са меко казано недоизпипани и ако господинът (не че му симпатизирам) иска, може да ви създаде големи проблеми.
Защото:
1. Конституцията на РБ е върховният закон.
2. Според конституцията:

Чл. 31.
(1) Всеки обвинен в престъпление следва да бъде предаден на съдебната власт в законно определения срок.
...
(3) Обвиняемият се смята за невинен до установяване на противното с влязла в сила присъда.

и още:

Чл. 40.
(1) Печатът и другите средства за масова информация са свободни и не подлежат на цензура.
(2) Спирането и конфискацията на печатно издание или на друг носител на информация се допускат само въз основа на акт на съдебната власт, когато се накърняват добрите нрави или се съдържат призиви за насилствена промяна на конституционно установения ред, за извършване на престъпление или за насилие над личността. Ако в срок от 24 часа не последва конфискация, спирането преустановява действието си.

Да се надяваме. че господин Юруков ще излезе толерантен и няма да се възползва от правата които му дават горните два члена, а Вие за в бъдеще се консултирайте с по-добри адвокати.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Всичко си има граници, все едно сега аз да предложа идеята целия форум групово и брутално да изнасилим дъщеря ти. Такива малоумници като тебе са за затвора или лудницата!
Това вече е престъпление по всички закони и призив към насилие. Също мисля, че нарушаваш форумните правила като обиждаш.
 
Re: Хостинг фирма спира блога на Пламен Юруков

Това вече е престъпление по всички закони и призив към насилие. Също мисля, че нарушаваш форумните правила като обиждаш.
Ааа еврейчето гнусно от Канада веднага зациври и мазно започна да се извива и да говори за правила..., а твоето е гавра с целата държава и нейните символи! Повдига ми се от такива като тебе. Решило то чифутчето жалко да си вдига популярността на извратеното сайтче като пуска провокативни теми и дразни обществото.:mad:
 
Статус
Not open for further replies.

Горе