SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

.bg домейни

Re: .bg домейни

За отношението и прецедурата, да.

Но специално цената да се изтъква, като главния недостатък зa отказване от .bg, не съм много съгласен. Разликата с .com, .net и т.н. не е фрапиращо голяма, за да спре някой, който ще прави БГ проект/сайт на българска фирма.
 
Re: .bg домейни

Наистина ли ако сте решили да правите комерсиален БГ проект, ще ви спре цената от 70 лв., а примерно новите цени от 50-60 лв., не?

Особено са ми непонятни фирмени домейни тип -bg.net, -bg.com... хайде де, фирма да не може да си позволи 70 лв. за една година. :rolleyes:

До съвсем скоро си бях харесал .bg домейн за личния ми блог. Спря ме обаче цената от 200 лв за първата година и по 80 лв за всяка следваща. Подразни ме и това, че в Гърция домейн .gr си е на цената на .com.
 
Re: .bg домейни

До съвсем скоро си бях харесал .bg домейн за личния ми блог. Спря ме обаче цената от 200 лв за първата година и по 80 лв за всяка следваща. Подразни ме и това, че в Гърция домейн .gr си е на цената на .com.

Това, че не разполагаш с достатъчно интелект да си го купиш за 70 лева е твой проблем.
 
Re: .bg домейни

Тогава Du Hast
Някои тук разбират немски, други не разбират но слушат Рамщайн примерно и ще си помислят нещо ;)
 
Re: .bg домейни

Това, че не разполагаш с достатъчно интелект да си го купиш за 70 лева е твой проблем.

Ти четеш ли, че съм писал "до скоро" или нямаш достатъчно интелект да вникнеш в написаното? За справка питай в регистър.бг какви им бяха цените до скоро.
 
Re: .bg домейни

За отношението и прецедурата, да.

Но специално цената да се изтъква, като главния недостатък зa отказване от .bg, не съм много съгласен. Разликата с .com, .net и т.н. не е фрапиращо голяма, за да спре някой, който ще прави БГ проект/сайт на българска фирма.

Само фирми ли си купуват .bg домейни?
 
Re: .bg домейни

Само фирми ли си купуват .bg домейни?

requested on: 14/11/2006 16:14:13.699087 EET
processed from: 14/11/2006 16:14:13.726617 EET
activated on: 23/11/2006 19:01:25.989747 EET

Цената беше малко над 70 лева. Какво според теб е до скоро?!
Що ми се струва, че си гледал цените на ICN и не знаеш защо изобщо се намеси в темата?
 
Re: .bg домейни

До съвсем скоро си бях харесал .bg домейн за личния ми блог. Спря ме обаче цената от 200 лв за първата година и по 80 лв за всяка следваща.
Попаднал си на регистратор.бг, които продават на тези цени. Сега от хост.бг можеш да си вземеш за 60 кинта на година.

Някои тук разбират немски, други не разбират но слушат Рамщайн примерно и ще си помислят нещо ;)
Това е за тези, които слушат Рамщайн, но не знаят немски и си мислят, че е голяма псувня :).
 
Re: .bg домейни

requested on: 14/11/2006 16:14:13.699087 EET
processed from: 14/11/2006 16:14:13.726617 EET
activated on: 23/11/2006 19:01:25.989747 EET

Цената беше малко над 70 лева. Какво според теб е до скоро?!
Що ми се струва, че си гледал цените на ICN и не знаеш защо изобщо се намеси в темата?

Тук и тук са такива цените. А относно твоите 70 лв. ще ти кажа, че пак не бих ги дал. Всъщност ще ми посочиш ли поне една основателна причина, поради която .bg домейн трябва да струва над 3 пъти по-скъпо от останалите национални домейни? Или цената е такава, защото бай Ганьо така е решил?
 
Re: .bg домейни

Тук и тук са такива цените. А относно твоите 70 лв. ще ти кажа, че пак не бих ги дал. Всъщност ще ми посочиш ли поне една основателна причина, поради която .bg домейн трябва да струва над 3 пъти по-скъпо от останалите национални домейни? Или цената е такава, защото бай Ганьо така е решил?

Някой да те кара насила да ги даваш? :)
Аз пък не виждам причина защо цената да не е такава...
 
Последно редактирано:
Re: .bg домейни

Всъщност ще ми посочиш ли поне една основателна причина, поради която .bg домейн трябва да струва над 3 пъти по-скъпо от останалите национални домейни? Или цената е такава, защото бай Ганьо така е решил?

Joro711, ето тук те чака огромна поема за .bg и всичко свързано с него
Регистър.БГ напират за ".бг".
 
Re: .bg домейни

Joro711, ето тук те чака огромна поема за .bg и всичко свързано с него
Регистър.БГ напират за ".бг".

Тук открих доста интересни виждания по въпроса. Например това....
"Първо на тази фирма понятието пазар и е много чужда дума. Факти колкото искаш. Нямаше да имаме по 50:1 чужди домейни всички в този форум ако имаше някакъв смислен пазар в бг зоната."
Припокрива се с моето виждане. Ако имаше смислен пазар в България, щях да си регистрирам всичките домейни .bg.
 

Горе