SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

.bg домейни

Re: .bg домейни

Не си прав. Прочети защо искат 200лв ICN и Registrator.bg и тогава хукай ;D

Не ми е изгодно да давам по 70-200 лв за домейн.
Хукам защото винаги има основание защо да даваме толкова.
По същата причина са и топлофикация, електо, осигуровки и т.н
Винаги ще са на зауба, защото малко даваме.
Аз ще си купувам .цом, .нет и д.р
 
Re: .bg домейни

Като се научат да правят нормален бизнес, тогава ще им даваме пари. В момента ситуацията е изнудване. До момента обаче никой не каза поне една причина, поради която .bg домейн трябва да струва 70 или 200 лв. А иначе доста хора се изказаха в подкрепа на цената от 70 лв.
 
Re: .bg домейни

Де да знаех :)

Майтапа на страна, отказах поръчката, казах им да ми наредят парите обратно. Не очаквах, че и при тях ще трябва да си играя да подписвам документи, че и да им ги пращам. Ще си ползвам Регия, не ме занимават с излишни глупости, компетентни са и не ми губят времето.


За съжаление във вашия случай сме компетентни, но безсилни пред процедурите на регистъра.
 
Re: .bg домейни

Една достатъчна причина ... Те са монополисти единствени, ако решат и на 200 лева ще ги продават ние нищо не можем да направим :) Освен да излезем на митинг пред офиса им, но не вярвам да има ефект. Това е жестоката действителност колкото и да не ни харесва. Много хора се опитаха да ги съборят, но без ефект и това явно е именно заради нещата които на нас не ни харесват, а именно тежката и бавна процедура за регистриране спазват всички правила наложени им от ICANN.
 
Re: .bg домейни

именно тежката и бавна процедура за регистриране спазват всички правила наложени им от ICANN.

Хм, смея да кажа, че ICANN не налага никакви определени правила на администраторите на държавни домейни. (извън общите - да поддържат стабилността на интернет и пр.)

РегистърБГ многократно са споменавали, че правилата им са такива заради законите в България.
 
Re: .bg домейни

Дори и така да е не съм запознат с правилата на ICANN, но въпреки това явно тези техни тромави и тежки процедури успяват да ги задържат като единствен регистратор за .беге .
 
Re: .bg домейни

Правилата нямат нищо общо с цената. Явно им е много комфортно да прибират по 200 лв. на домейн. Ама така ще бъде, аз какво се учудвам? След като има монопол. Спомних си за първите SIM-карти в България. Струваха колкото 360 мобилни телефона в Германия.
 
Re: .bg домейни

Правилата нямат нищо общо с цената. Явно им е много комфортно да прибират по 200 лв. на домейн. Ама така ще бъде, аз какво се учудвам? След като има монопол. Спомних си за първите SIM-карти в България. Струваха колкото 360 мобилни телефона в Германия.

Пич, очевидно си крайно некомпетентен, не си прочел нищо никъде, някой ти е казал за 200 лв. и ти дъвчеш в 6 страници едно и също нещо и даже не отбелязваш какво ти пишат колегите.

1. Домейните в register.bg струват 70.40 лв. с ДДС, в host.bg струват 59.95 с ДДС.
2. 200 лв. струват домейните в Registrator.bg и ICN.bg, които обаче ги предлагат с услуга, с която ти запазват домейна като защитен - същата тази процедура ако си я свършиш сам ще ти струва горе-долу 100 лв. - т.е. за огромната разправия по тази процедура хората ти искат 30 лв., което си е далавера. Отделен е въпроса, че повечето хора дори и не значт как става.
3. Има ccTLD с много по-високи цени от .bg домейните - стигат до $300 (аз съм, виждал толкова може и повече да има). и не знам защо всички винаги сравняват с "на запад" всичко в БГ. Не разбрахте ли че България е малък пазар и някои неща няма как да са уредени по същия начин както "на запад"(или в "белите държави"). Ако .bg домейни има общо 25-30К регистриани в Германия сигурно има 500К .de домейни и сигурно е по-лесно на регъстъра да поддържа по-добри цени. Монопола също е много хубаво нещо, за тези които го държат - ама който може да им го вземе и да даде по-добри цени. Аз съм 100% убеден, че всеки в този форум ако беше на мястото на Регистър.БГ (или на която и да е фирма с доминантно положение) щеше да се възползва от въпросното си положение, доколкото му позволява закона.

Айде много здраве, че пак изписах един роман ;)
 
Re: .bg домейни

Ако .bg домейни има общо 25-30К регистриани в Германия сигурно има 500К .de домейни и сигурно е по-лесно на регъстъра да поддържа по-добри цени.
Ице, процесът е двупосочен. Ако цените бяха по 30-40 лв, може би домейните щяха да са 100к в българия?
 
Re: .bg домейни

Правилата нямат нищо общо с цената. Явно им е много комфортно да прибират по 200 лв. на домейн. Ама така ще бъде, аз какво се учудвам? След като има монопол. Спомних си за първите SIM-карти в България. Струваха колкото 360 мобилни телефона в Германия.

Няма ли да спрещ да ручиш с това? 200 та 200.
Правилата имат много общо с цената, защото в този си вид в момента е неубходим и персонал който да обработва цялата подадена ифнормация.
200 лева ги прибират в ICN, където ти спестяват всички процедури които евентуално ще трябва да извършиш сам, ако искаш да си запазиш домейна при евентуален арбитраж.
Цените са такива:
регистер.бг - 70 лв - 35 евро
хост.бг - 60 лв - 30 евро
региа.бг - 80 лв - 40 евро
ицн.бг - 200 лева - 100 евро

Хайде сега погледни предния линк който ти дадох, а сега погледни и следните:
http://www.marcaria.com/register/countrypricesdom.asp
http://www.europeregistry.com/domains/domains-search.htm
Това е прост пример с това какви цени има на пазара. Никой не те кара да купуваш каквото и да е било, а просто да не се изказваш по този кретеняшки начин. Факт е, че с изключения на 3-4 тлд-та, "държавните" домейни винаги са били на висака цена и това не се отнася само за .бг.
И всички обичат да дават пример с .де щото били милиони. Ми хубаво де, ама дайте поносима цена за .ру?
На всеки му се иска да плаща по-малко, но цените никога няма да стигнат до нивото на .ком, .нет или инфо.
 
Re: .bg домейни

Ице, процесът е двупосочен. Ако цените бяха по 30-40 лв, може би домейните щяха да са 100к в българия?

Съгласен съм, че е двупосочен процеса, но пак се връщаме на монопола. Нещата са свързани. Ти самия си в час горе-долу с нещата и ти е ясно че има фиксирани разходи за техническо обезпечение, човешки ресурс маркетинг и куп други глупости, без които не можеш да обслужваш 100К домейна и когато започваш от нулата няма как да очакваш за една година да ги продадеш 100К за да инвестираш в обслужването и поддръжката им.

Искам само да кажа, че не защитавам Register.bg, аз също искам да падне цената на домейните. Но искам да покажа на някои хора, че монетата винаги има две страни и проблемите не са прости и решенията им не са праволинейни. И най-вече решението им не се крие в мрънкането на някои хора, които нямат 70 лв./година за домейн който всъщонст е инвестиция в бизнеса им. :) На същите тези хора и 30 лв. пак ще са им много и пак ще мрънкат. Като станат 15 лв. вече няма да казват - ами в Гермяния домейните са по-евтини а ще казват: "Защо в БГ домейните струват колкото в Гремания? Та ние сме много по-бедни от германиците и искаме бг домейните да струват по 5лв. иначе няма да си ги купуваме! :)

ЕДИТ:
Хайде сега погледни предния линк който ти дадох, а сега погледни и следните:
http://www.marcaria.com/register/countrypricesdom.asp
http://www.europeregistry.com/domains/domains-search.htm
Това е прост пример с това какви цени има на пазара.

.na (Namibia) - 2845 EUR, намибия е доста по-бедна страна от нас - ама 6000 лв. за домейн как ти се струва Жоро? Добре, че не си се родил там, че ако не се лъжа там е диктатура и ако ревеш така из форумите - най много да те пратят да копаш на някоя мина за диаманти :)

EDIT 2: Излъгах, според wikipedia са република и си имат праламент, ама не им пречи домейна да е близо 3К евра :)
 
Последно редактирано:
Re: .bg домейни

Пич, очевидно си крайно некомпетентен, не си прочел нищо никъде, някой ти е казал за 200 лв. и ти дъвчеш в 6 страници едно и също нещо и даже не отбелязваш какво ти пишат колегите.

1. Домейните в register.bg струват 70.40 лв. с ДДС, в host.bg струват 59.95 с ДДС.

Айде много здраве, че пак изписах един роман ;)

Ти явно си доста компетентен и във връзка с това ти е трудно да ми проследиш мисълта. Не коментирам самата цена дали е 70 или 200 лв. Коментирам ценообразуването в България като цяло. Искаш ли да ти дам примери или комунистическата пропаганда те е облъчила "колко малък пазар е България" и че тук няма как да е като в Германия? Наистина няма как да е като в Германия. Ето виж тази снимка и ще разбереш какво имам предвид.
 
Re: .bg домейни

Ти явно си доста компетентен и във връзка с това ти е трудно да ми проследиш мисълта. Не коментирам самата цена дали е 70 или 200 лв. Коментирам ценообразуването в България като цяло. Искаш ли да ти дам примери или комунистическата пропаганда те е облъчила "колко малък пазар е България" и че тук няма как да е като в Германия? Наистина няма как да е като в Германия. Ето виж тази снимка и ще разбереш какво имам предвид.

Незнам защо ти се връзвам и се опитвам да ти обясня нещата. Ти явно четеш през ред (или по-точно каквото ти изнася) и караш на принципа "едно си баба знае, едно си баба бае"
 
Re: .bg домейни

Искам само да кажа, че не защитавам Register.bg, аз също искам да падне цената на домейните. Но искам да покажа на някои хора, че монетата винаги има две страни и проблемите не са прости и решенията им не са праволинейни. И най-вече решението им не се крие в мрънкането на някои хора, които нямат 70 лв./година за домейн който всъщонст е инвестиция в бизнеса им. :) На същите тези хора и 30 лв. пак ще са им много и пак ще мрънкат. Като станат 15 лв. вече няма да казват - ами в Гермяния домейните са по-евтини а ще казват: "Защо в БГ домейните струват колкото в Гремания? Та ние сме много по-бедни от германиците и искаме бг домейните да струват по 5лв. иначе няма да си ги купуваме! :)

ЕДИТ:


.na (Namibia) - 2845 EUR, намибия е доста по-бедна страна от нас - ама 6000 лв. за домейн как ти се струва Жоро? Добре, че не си се родил там, че ако не се лъжа там е диктатура и ако ревеш така из форумите - най много да те пратят да копаш на някоя мина за диаманти :)

EDIT 2: Излъгах, според wikipedia са република и си имат праламент, ама не им пречи домейна да е близо 3К евра :)

Теб всъщност това ли те интересува, дали имам 70 лв. да си платя домейна? :D Излагаш се с такива изказвания. По въпроса за Намибия, колко ли домейна са продали по 2845 евро? Сигурно фирмите с много пари изгарят от желание да си купят домейни .na.
 
Re: .bg домейни

Всъщност ще ми посочиш ли поне една основателна причина, поради която .bg домейн трябва да струва над 3 пъти по-скъпо от останалите национални домейни? Или цената е такава, защото бай Ганьо така е решил?

Всъщност колегата на два пъти ти пусна линк, да видиш как вървят цените на ccTLD по света, защото ти сравняваш с останалите национални домейни и се вижда, че има и доста по-високи цени, като в случая Намибия е доста фрапантен пример, който показах като фрапантен, но не е единствен а даже напротив.

Та по-скоро примера трябваше да покаже, че не сме с най-високите цени а ако се сравняваме с Германия се връщаме на предишния ми пост. И отново показва, че сравняваш само с това, което подкрепя твоята теза и въртиш плочата на едно и също парче без да изслушваш (изчиташ) останалите.

И не ме интересува дали имаш 70 лв. да си купиш .бг домейн, но щем го повдигаш като въпрос значи не можеш или не искаш да си го позволиш като в случая не става въпрос за някакъв лукс или нещо което трябва да си купиш просто ей така а за инвестиция в бизнеса ти.
 
Последно редактирано:
Re: .bg домейни

И не ме интересува дали имаш 70 лв. да си купиш .бг домейн, но щем го повдигаш като въпрос значи не можеш или не искаш да си го позволиш като в случая не става въпрос за някакъв лукс или нещо което трябва да си купиш просто ей така а за инвестиция в бизнеса ти.

А ти в интерес на истината колко .bg домейна си купи? И не ми пиши за инвестиции в бизнеса. Още в началото написах, че няма да дам и 35 лв за домейн за личния си блог. Въртя си плочата на едно и също място и ти показвам колко измислена държава си имаме, обаче ти не искаш да го проумееш. Всъщност като се замисля, за някои никак не е измислена. Прекарват си чудесно тук.
 
Re: .bg домейни

А ти в интерес на истината колко .bg домейна си купи? И не ми пиши за инвестиции в бизнеса. Още в началото написах, че няма да дам и 35 лв за домейн за личния си блог. Въртя си плочата на едно и също място и ти показвам колко измислена държава си имаме, обаче ти не искаш да го проумееш. Всъщност като се замисля, за някои никак не е измислена. Прекарват си чудесно тук.

Аз лично имам в момента 2 .bg домейни, като ще купя и 3-ти до няколко дена. И какво, балък ли съм?
 
Re: .bg домейни

A, ние с по 20 сме си направо шарани :).

има ли значение дали си шаран, каракуда или друга риба, нали бгкулинар.НЕТ е .НЕТ :)
за фирми .бг може и да има значение, ама за лични проекти?
 

Горе