SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DMOZ - колко време се чака

Re: DMOZ - колко време се чака

Аз лично чакам от 7 месеца да ме одобрят и ни вест ни кост. Вече даже мисля, че няма как дастане. Това ми се вижда малко химера да ти одобрят сайта.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

аз пък дори вече не опитвам
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Точно затова става въпрос. Химера. Поне едно - "Сайта не е одобрен щото е тъп" или нещо от този род. А категорията е фотография, иначе има и секция за детска астрономия - съответно има и астрофотография, но е в поддомейн.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Защо се занимавате с тази вече прехвалена директория, мисля че е по добре да се наблегне на СЕО и оптимизиране на сайтовете...по голям ефект ще има...колкото да чакаш от умрял писмо/ така де, от DМОZ да те индексира, особено в българската директория /.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

страшна тъпотия е тоя dmoz ако не познаваш редактор там.

Че ти станеш ли един път редактор в DMOZ ти вече не си човек, ти ставаш Титан, как така ще общуваш с обикновените хора.. :D
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Мдаа ама чакалнята си е факт.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Може ли някой да ми обясни - имам страничка, регистрирана от много години в dmoz.
Преди месец промених домейна й за постоянно и помолих да бъде сменен и в dmoz.
Сега - адресът е сменен: http://www.dmoz.org/World/Bulgarian/Компютри/Публикации_и_новини/

Когато се влезе директно се вижда setcombg.com. Но по всички други начини, чрез търсене през самия dmoz или през която и да е търсачка си излиза стария адрес - setcom.bg
Същото се получава и в каталога на dir.bg
Линкът е сменен, но това се вижда само ако отидеш в конкретната директория, иначе при търсене си дава резултати със стария адрес.

Ще се оправи ли това след време или не. Ако ще се оправи - мога ли да го ускоря по някакъв начин?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

kodbg, след 2-3 седмици след като е сменен адреса на setcombg.com в дмоз, търсенето ще връща необходимия резултат.
Някъде толкова се опреснява базата на търсенето в дмоз.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

един от моите сайтове го листнах в dmoz в рамките на няколко дни.
дори редакторът на конкретната категория там е "dzver", който мисля, че е потребител и на тукашния форум (ако е същия човек).
така, че, май, при всички случаи трябва да се търсят редакторите :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Има категории, където редакторите са свръх активни - една от тях е блогове, където dzver преглежда много бързо! Но тези категории са ужасно малко. Общо взето българската част е взета от човек, който не иска да раздава права, а в същото време не се занимава с хилядите заявки.
 
Последно редактирано:
Re: DMOZ - колко време се чака

Не го знам дали иска да дава права и какво иска да взима, но започвам да си мисля, че когато иска или сметне че е достатъчно, преглежда от хилядите и намира това което трябва да се одобри. :D
 
Последно редактирано:
Re: DMOZ - колко време се чака

kalinb добре е аз още не съм получил майл а сайта си е с нужното съдържание за категорията и не е дублирано или нещо

Изобщо никой не си прави труд да ти прати имейл. След като чаках година и половина, внезапно при една проверка, открих, че сайтът, с който кандидатствах е вече включен...
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Изобщо никой не си прави труд да ти прати имейл. След като чаках година и половина, внезапно при една проверка, открих, че сайтът, с който кандидатствах е вече включен...

Късметлия!!!

Пусни тото.:D
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Определено късметлия. И аз доста съм чакал за доста сайтове. Един вкарах по случайност. Чуждестранните ми сайтове влизат като нож в масло, но Българските, кучета ги яли.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Аз се опитах да си добавя сайта преди доста време, 8-9 месеца, и никакво развитие, за това се и отказах. Пък и ако проваш да си пуснеш пак заявка отиваш отзад на опашката.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

И аз да предложа сайт, лична разработка (не съм ползвал CMS или плъгини) на онлайн магазин с всички видове разплащания, www.kidsbutik.bg, кандидатствах в категория: /World/Bulgarian/Пазаруване_онлайн/Дрехи/

Ако някой има нужда от помош за интегриране на разплащателни системи (epay, borika) съм насреща.
 

Горе