SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@w1ck3dgam3
Мерси за инфото :). За трафика ме интересуваше. И при мен няма разлика.
И при мен няма разлика в трафика. За думи не следя позиции.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

А аз да попитам, някои от хората с български директории за статии нападнат ли е от пингвини? Било то в позитивен или негативен план. В моята няма промяна, но ми интересно как гледа гугъл на тези сайтове.
Макар и нова, моята директорийка получи + от пингвина. Но не по думи от сорта "директория за статии" а туризъм и подобни.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

А аз да попитам, някои от хората с български директории за статии нападнат ли е от пингвини? Било то в позитивен или негативен план. В моята няма промяна, но ми интересно как гледа гугъл на тези сайтове.

При търсене на "директория за статии" от 2-3 позиция Goodlinq се сгромоляса на 3-та страница. По отношение на трафика от останалите фрази ... не повече от 5-10% спад.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Е, как да няма спад в трафика, като от 1во място съм изчезнал на 12то...то едното е следствие от другото. При положение, че тази ключова дума носи основния трафик. За лонг тейл по-скоро са малки промените, но и там има. Чакаме още нещо да се случи, ама май вече са затихващи функциите.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

От http://www.facebook.com/dimitar.dimitrov

За ялите брадвата на Пингвинчето на Google - ако смятате, че сте били наказани без да е имало някаква причина за това, ето ви една официална формичка от Гугел - https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVxdmdRWFJRTjRoLWZVTHZkaTBQbkE6MQ

Само запомнете, че трябва да бъдете максимално изчерпателни в поленцето "Comments"
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Някой с отговор от тази форма? Или премахване на Пингвина за сайта му?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Имам една теза, но ще видим дали тестовете ще дадат резултат...

Някой от сайтове нападнати от пингвини, може ли да сподели дали има спад, покачване или стои на стандартните нива трафика на наказаният сайт и съответно, ако може да сподели основният трафик след наказанието на къде му сочи... към основната страница или вътрешните?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Пада и трафика, от днес вече се смъквам на 23то място (1во преди Пингвина). Няма спам в сайта, нито масиран линк билдинг, има уникално съдържание, релевантно и куп други уайт хат техники. Три дни преди Пингвина главния трафик е към основната, след Пингвина повечето трафик идва вече от вътрешни и таг страници. Основната страница отива 4та по трафик. Още данни ще има след още няколко дни, но с това свободно падане, няма да са добри ;)

P.S. Българските сайтове не са мръднали от топ позициите. Май на Пингвина все още му е топло в БГ и не е дошъл.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Пада и трафика, от днес вече се смъквам на 23то място (1во преди Пингвина). Няма спам в сайта, нито масиран линк билдинг, има уникално съдържание, релевантно и куп други уайт хат техники. Три дни преди Пингвина главния трафик е към основната, след Пингвина повечето трафик идва вече от вътрешни и таг страници. Основната страница отива 4та по трафик. Още данни ще има след още няколко дни, но с това свободно падане, няма да са добри ;)

P.S. Българските сайтове не са мръднали от топ позициите. Май на Пингвина все още му е топло в БГ и не е дошъл.

Благодаря за данните, полезни ми бяха... само ме интересува дали съответно след Пингвина се вдигна трафика на самите вътрешни страници...
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз само да вметна, че съдейки по моето сайтче дето го смятам за засегнато, пингвина гледа беклинкове (може и друго, но и тях). Защото на сайта няма нищо спамерско, има само 3 статии, дълги, уникални, с картинки и една заглавна страница. Може би гледа това, че повечето беклинкове са към хоум страницата или пък че повечето са с точна ключова дума. Не знам. Нещо такова. А на въпроса на Virosss не мога да отговоря защото данните ми са прекалено малки и не може да се разбере точно какво става.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Следя около 30 клиентски сайта с около 50 кл думи, които само ние оптимизираме няма - негативна промяна, но има яко денс по няколко пъти на ден. Нашата схема работи. А тя е малко силни линкове с уникален контент 300+ думи с 2 Tier-a под тях с вариации на кл думи на всеки Tier без Tier1.

Жокер от мен - За тези, които са ви паднали сайтовете с до 10-20 позиции - насочете линк джуса само към важните си страница/и и сложете нофолоу към всички останали (ако вече не сте)

При мен си върнах паднал на 5та позиция сайт от 2ра в доста тежка ниша (500 000 екзакт търсение US) и нколко клиентски в по-леки.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Вчера един приятел, който изобщо не знае с какво се занимавам, ме попита, цитирам:

Знаеш ли какво става с Гугъл? От няколко дни нищо не мога да намеря в него.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

От линка, който сподели Оги т.е. https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVxdmdRWFJRTjRoLWZVTHZkaTBQbkE6MQ какво бихте написали в полето: Query which shows non-ideal results ????
Ами аз пуснах ключова фраза, по която излизах в топ 5, а сега съм на 7 страница. Ама до момента нито вест, нито кост...
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Бих написал някоя важна лонгтейл фраза по която съм изпаднал много на зад и за която нямам линк билдинг.
От линка, който сподели Оги т.е. .....

Струва ми се, че авторитета на сайтове с твърде много слаби линкове и малко на брой силни такива е намален значително. Поради тази причина иама спад в някои търсения и значителен в лонгтейл резултатите. Авторитетът им е толкова намален, че плюсовете от възрастта и качеството на съдържанието вече не са толкова голями и новите сайтове могат да изплуват напред. Сами виждане, че в топа излизат и сайтове с некачествено съдържание, които, според мен, не се рангват по-добре, а илизат заради изпадането надруги сайтове.

Та моето жалко и аматьорско заключение е : има логика в дейстията на пингвина, но и голяма грешка в същите. Крайният резултат е, че присъстват повече сайтове с некачествено съдържание в топа, а никой не иска това.

Що се касае до нас, ще има загуби, а някой късметлия ще се облажи без много труд. Последното трябва да е временно, иначе хората няма да могат да намират това което търсят, както написа Cloxy.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

...Жокер от мен - За тези, които са ви паднали сайтовете с до 10-20 позиции - насочете линк джуса само към важните си страница/и и сложете нофолоу към всички останали (ако вече не сте)...
Най-краткият път към разрушаването на структурата на сайта :)
Успех! :)
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Webmaster & Seo Tools (WMS-Tools.com) - показва PR Updates Probability today: 100%, ще видим :)
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Най-краткият път към разрушаването на структурата на сайта
Успех!
Не споря просто предпочитам да имам 80 евро на ден от адсенсе вместо 20 :)
 

Горе