SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За негативното сео -> Negative SEO: Myths, Realities, and Precautions - Whiteboard Friday | SEOmoz
Сигурен съм че и още неща ще публикуват и за пингвина ама трябва да се изчака.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Нещо много интересно: Имам доста Wordpress сателитки с по 1-2-3 статии, не на всички от които съм се занимавам да слагам noindex на "без категория" и на самите постове (пост), за да не се дублират с началната, понеже досега нямаше никакъв проблем... обаче малкото ми wordpress сайтове, които не са го отнесли, точно това ги обединява - noindex на всичко без основната страница. Явно Google нещо се е бъгнал и не различава дублираното съдържание в Wordpress като хората, както го правеше преди.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Майната му и на пингвина. До оня ден на 3-то място за "тунинг" (което си беше мое) се мъдреше сайт с 7 статии гласен за сателитка. Днес е на 5-6, а аз на 2-3 страница. Иди, че разбери.
Лошото е, че явно нещата ще си останат така. Ще пробвам формата за оплакване, но не се надявам много.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

От линка, който сподели Оги т.е. https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVxdmdRWFJRTjRoLWZVTHZkaTBQbkE6MQ какво бихте написали в полето: Query which shows non-ideal results ????

Някой може ли да ми помогне да субмитна бг сайт, пострадал от пингвина (от топ 5 сега не го намирам в първите 200 резултата...) :(

Ще ви бъда много благодарен!
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Че какво има да му се помага.
Пишеш адреса на сайта, отдолу думата/думите по които търсиш сайта и събмитваш.
Коментара не задължителен, а и няма какво да пишеш. Всеки може да се обяснява как никога не е ползвал черно сео или че не е купувал линкове. Въпроса е дали ще ти повярват.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Според мен е добре да се обясни. Тези дето не са обяснили сигурно го правят защото си признават за черното и просто пускат ей така ако мине ;).
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Мен пък тоя Пингвин ме радва много, 3 от основните ми конкуренти с накупени яко руски линкове... излетяха. Крайно време беше тия от Г да започнат да обръщат внимание на качеството на сайтовете а не на купища купени линкове.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Мен пък тоя Пингвин ме радва много, 3 от основните ми конкуренти с накупени яко руски линкове... излетяха. Крайно време беше тия от Г да започнат да обръщат внимание на качеството на сайтовете а не на купища купени линкове.

Внимание за качеството на сайтовете се обръща от пандата. Пингвина следи само линковете, не и съдържанието.
 
За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Внимание за качеството на сайтовете се обръща от пандата. Пингвина следи само линковете, не и съдържанието.
Това мога да го потвърдя. Просто са орязани всички линкове и все едно не ги брои! Защото за изразите, за които няма оптимизация си държи позиции :)
 
За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Внимание за качеството на сайтовете се обръща от пандата. Пингвина следи само линковете, не и съдържанието.

Да прав си за разликите между двете, явно през конкуренцията е минала пандата тия дни.
 
Re: За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да прав си за разликите между двете, явно през конкуренцията е минала пандата тия дни.

Може, непосредствено преди пингвина и пандата вършееше.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Какво ще рече "Don’t use cloaking or sneaky redirects."?
Аз имам редирект 301 към сайта, възможно ли е заради това да е out of SERP... :(
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Какво ще рече "Don’t use cloaking or sneaky redirects."?
Аз имам редирект 301 към сайта, възможно ли е заради това да е out of SERP... :(
Разбира се, че е невъзможно. Редирект 301 се смята за най-добър от търсачките. Можеш да провериш тук - Search Engine Friendly Redirect Checker
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Какво ще рече "Don’t use cloaking or sneaky redirects."?
Аз имам редирект 301 към сайта, възможно ли е заради това да е out of SERP... :(

Спокойно :). Аз имам сайт дето някои страници вече два пъти са местени на друг домейн чрез 301 и всичко е супер след пингвина. Sneaky redirects е друго. Това дето го говориш е само redirect :).
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Мен пък тоя Пингвин ме радва много, 3 от основните ми конкуренти с накупени яко руски линкове... излетяха. Крайно време беше тия от Г да започнат да обръщат внимание на качеството на сайтовете а не на купища купени линкове.

Не знам дали е от руските линкове, прегледах сайтове за които съм забелязял, че са оптимизирани главно през SAPE-то, и са на прекрасни позиции.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И аз да споделя, скромните си наблюдения в близките няколко дни. Може и да си внушавам, но сайтовете с домейни *.us имат засилване на трафика от САЩ, за сметка на европейският такъв. При сайтовете с окончание *.bg пак същата работа, българският трафик се увеличава за сметка на другият. На *.com не мога да хвана спатийте, тъй като нямам много такива. Възможно ли е новия алгоритъм да е свързан с името на окончанието в домейна? Наблюденията ми са за 1 седмица върху 4 сайта така че е възможно да е случайно събитие.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Имам наблюдения когато спад на позициите в свързан със смяна на най-релевантната страница, вместо главната излиза вътрешна. Няма обективни причини за това. Някакви идеи ?
 

Горе