SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Само ако ми обясните, защо ми наказаха сайта, след като НЕ съм спамил.... Ще бъда благодарен :)
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Само ако ми обясните, защо ми наказаха сайта, след като НЕ съм спамил.... Ще бъда благодарен :)

Не бързай със заключенията. В момента SERP-а денси буквално при Refresh. Нека да изчакаме да премине бурята :scared:
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Само ако ми обясните, защо ми наказаха сайта, след като НЕ съм спамил.... Ще бъда благодарен :)
И кой ще го направи??? Мат Кътс не е влизал във форума от предишния ъпдейт :)
Сергей Брин и Лари Пейдж са в отпуск..... Амит Сингал е с пневмония......
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

Само ако ми обясните, защо ми наказаха сайта, след като НЕ съм спамил.... Ще бъда благодарен :)

гледах отговор на подобен въпрос зададен към поддръжката на яндекс. гласи нещо от рода на "ние през цялото време променяме алгоритъма и накои сайтове падат други се качавт. продължавайте да работите по сайта си и може да излезете напред" :)

та и тук е така.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

При мен на единия премахнато наказание при другите няма никаква промяна. И също мисля, че ще е временно докато си понагласят нещата. :)
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

29 лични WP, 17 служебни WP, 6 кастъм сайта:
- 2 WP с много яки линкове и яко СПАМ но с уникално съдържание - +20% / Total Links - 4,652/
- 1 WP с -50 наказание - 1000 уникализирани поста и 300 уникални и много сериозни линкове
- 1 WP с 967 .edu линк - out of index
- 1 WP със супер уникално съдържание и със съмнителни линкове - от ТОП3 на 6-7ма страница
- 6 кастъм сайта на 5 години, изцяло уникални и никакъв спам / с по 50-100 слаби линка/- никаква промяна - ТОП3 в google.com, google.ru и google.bg
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

cloxy е прав, дори в слаби ниши СЕРП-а се променя буквално при рефреш. Нещата ще се наместя, 100% окончателният вариант ще е много по-добър за потребителите! Сега пипат финните настройки :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Клиентски сайт който беше 2 седмици долу поради издънката на ICN отпреди 2 - 3 месеца, не възстановен напълно (клиента се скръндзи), никаккви линкове тази година излезе на първо място. Нишата е със средна трудност. Да ви имам и филтрите гугльо!
 
Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

И при мен има сайтове надолу - предимно кирилски домейни и WP.
При единия от 1 позиция слезе на 8, а другия от 1 на 11.
Вярвам, че скоро ще се оправят нещата....

гледам почна си връщаш позицийте(за .com-a)
като настинка е, до седмица ще мине :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

От огромния ми брой сайтове, от които някаква част са си за наказание, е наказана по-скоро другата част - хубави читави/клиентски сайтове. Добре, че си направих стотиците домейни не на Wordpress, а на статични темплейти, те са оцелели засега и даже са нагоре, което е абсурдно, предвид явната им безполезност за потребителя.

Доста добре се класират в момента сайтове без грам контент :D

.in домейните заминаха всички без значение какво имаше на тях :)

Сайтове с повече линкове от вече наказани домейни/блог мрежи са наказани.

За първи път виждам следното чудо - един сайт се оптимизира с началната си страница по 2 думи (... агенция и ... услуги). По едната го наказват (отива от 1 на 15 място), по другата остава на 1+2 място. Някаква уникална тъпотия :D

И... вече няма никакъв спор, че ще може да се прави негативно SEO. Поне аз имам толкова наказани сайтове, че бих могъл да линкна и залича от Google всеки малък и среден сайт... Дори самото съществуване на теория на този факт значи, че Google ужасно оплескаха нещата. Но на тях не им дреме, защото си имат Adwords :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Не били панди, били пингвини :) Вече поне си има име.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Сайта ми който не е на CSM, почти няма линк билдинг, уникално съдържание почти няма: само оферти за недвижими имоти (доста еднотипни). Голямо количество почти еднакви страници, се е засилил нагоре и нагоре :D
Дава под наем апартаменти 5та позиция
Апартаменти под наем София 12та позиция
А сигурно знаете колко е гадна нишата с недвижимите имоти.. а СЕО-то на сайта дори не е завършено, има още доста неща да се правят :) ОБИЧАМ ТЕ ПАНДО ИЛИ ПИНГВИН ЛИ КАКВОТО СИ ТАМ!

ПС: става дума за сайта в подписа ми...
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

Сайта ми който не е на CSM, почти няма линк билдинг, уникално съдържание почти няма: само оферти за недвижими имоти (доста еднотипни). Голямо количество почти еднакви страници, се е засилил нагоре и нагоре :D
Дава под наем апартаменти 5та позиция
Апартаменти под наем София 12та позиция
А сигурно знаете колко е гадна нишата с недвижимите имоти.. а СЕО-то на сайта дори не е завършено, има още доста неща да се правят :) ОБИЧАМ ТЕ ПАНДО ИЛИ ПИНГВИН ЛИ КАКВОТО СИ ТАМ!

ПС: става дума за сайта в подписа ми...

Не съм гледал сайта ти, но ако е такъв какъвто казваш не би трябвало да се качва. Това разбира се е само на теория, защото всички виждаме на практика какво става.

Аз си мисля че ще се стабилизират нещата. Според мен тестват нещо, анализират потребителско поведение или Бог знае само какво правят.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Хмм, още нещо интересно - гледам, че Виденов го е пратил от първо място на пета страница.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Виденов е като Распутин - възкръсва след всяка панда
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Не виждам никакъв смисъл от този пингвин. Блог, който направих преди една седмица и сложих една преведена от английски статия(от google Превод) се класира 2 пъти по-добре от сайта ми, с който съм се занимавал от много време.(не съм линквал от блога към страницата или обратното)
 

Горе