SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Penguin update 2.0 ?

Re: Penguin update 2.0 ?

@w1k3d - Извинявам се, че изполвам името ти където не трябва. Просто исках да попитам дали сайта е паднал заради ключовата дума в домейна и понеже ти си автора, написах твоя ник, пък и никъде не пише дали сайта още е твой или си го продал.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

@ianis, ами аз не си крия техниките и бих разкрил какво съм ползвал. Сателити на кирлица - да. Много статии с линк "ремонт на покриви" - това също. Просто, когато бутах сайта, гугъл още не бяха пуснали ъпдейта. Интересно, че на всеки нов пингвин ъпдейт се позиционираше все по-добре. И то без нищо да съм правил по него. Аз каквото правих го правих до преди ъпдейта. От там насетне - не е баран.
Но предполагам и заради ключовата дума в домейна. Липсва всякаква форма на бранд. Ама кой ти е мислил за бранд януари 2012, тогава нещата бяха едни, пък виж сега какво става :)
 
За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Предимно към индекса ли са ти линковете? Принципно трябва разнообразие, но не само към началната, а и към останалите.


Не към всички подкатегории имам линкове разнообразни род, число, синоними и т.н.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Хах... интересно, един мой сайт от топ10 по една от основните си думи замина на 50+ страница.... да се чуди човек да реве ли, да се смее ли :)
Вчера си беше ОК, посещения всичко... днес посещенията са точно 4 пъти по-малко от вчера..
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Предполагам, че всички с "изгърмели" сайтове са проекти на не повече от 4-5 месеца? Не вярвам два пъти да стъпите на мотиката.
 
Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Баш пък да е явно. Доста трудно ще стане това . Прочети за дългия процес по въвеждане на промени в алгоритъма на Гугъл и ще видиш, че е изключително трудно да се пусне промяна, която прави повече лошо от колкото добро. А дори и това да се случи то ще е съвсем за малко, защото параметрите, които се следят, ще го покажат и те ще върнат промяната. И не, процеса по тестване на нови алгоритми не означава тестване на влиянието му върху адуордс

Не съм съгласен. Първия Пингвин беше пълен провал и всички го казваха. За няколко дни под поста в Webmasters Central имаше над 700 негативни коментара и едва шепа позитивни. Това доказва, че алгоритъма им е доста грешен и пак нямаше Rollback. За сметка на това, Мат не си призна грешката, а спря ъпдейтите за няколко месеца. Сега пингвина отново атакува и не виждам особено позитивни промени..
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Предполагам, че всички с "изгърмели" сайтове са проекти на не повече от 4-5 месеца? Не вярвам два пъти да стъпите на мотиката.
Първият пингвин ми изяде 3/4 от един сайт, който е на над 1 година, втория изяде незнам точно колко но мисля че пак около 3/4 /може и повече/ от друг сайт, който е на 1 година .... Лошот е че не съм купувал линкове, няма "бластове" от xrumer и т.н. .... но какво да правиш късмет :)
 
Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

...700 негативни коментара и едва шепа позитивни. Това доказва, че алгоритъма им е доста грешен...
Това доказва единствено, че предимно хората пишат коментари, когато не са доволни ;).
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

доказва единствено, че предимно хората пишат коментари, когато не са доволни
Възхитителен е патоса, с който защитаваш Гугъл. Дано да имаш адекватна причина за това. Какво поражда според теб недоволството? По принцип съвременният потребител има реална оценка какво точно иска. Ако в България уеб пазара е в детската си възраст и да кажем хората от форума владеят над 1% от нея и играят ролята на брандирани марки в много сфери, то на англоезичния пазар нещата въобще не са така. Много от нишите са заети от мастодонти със стари сайтове и голям рекламен бюджет. С новите ъпдейти любимата ти търсачка прави почти невъзможно нов сайт да пробие в средно до силно конкурентна ниша. Как да стигне млад сайт до аудиторията без популяризиране? Иначе никой не отрича, че техните алгоритми с всичките си недостатъци са едни от най-добрите, но точно липсата на конкуренция им деформира мисленето и решават, че могат да пренебрегнат ползваемостта за вдигане на печалбите. Демотивирането на стартъпите не е нещо, което бих хвалил лично аз.
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Скуби защитава качествените сайтове - понякога малко в повече дори.
Пингвина има доста да бъде оправян преди да стигне целта за която е предвиден - спор няма.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Как да стигне млад сайт до аудиторията без популяризиране?

Защо трябва да е без популяризиране ? Просто го популяризираш с авторитетни връзки + социални сигнали. Един Press release, уникализиран ръчно за най-силните световни медии, което ти гарантира поне 10 сайта в Google News ти е 300-400 долара. Качествени социални сигнали ще ти излязат 100-200 долара за прилично количество. Няколко авторитета в нишата ще ти пуснат ревю за по 250-300 долара всеки. Т.е. Със смешен бюджет от около 1500-2000 долара, ще можеш да стартираш спокойно сайта си във всяка ниша на англоезичния пазар.

Нататък ... Ако продукта или услугата си заслужават става viral и печелиш, а ако не си заслужават ... Не е виновен Google :cska:
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Както и Огнян написа, освен да знаеш какво правиш и бюджет трябва. Преди пингвина с бюджет от 200-300$ и линкове от масови събмити, пирамиди и мрежи ставаше, можеше да се постигнат доста добри резултати. Просто сега, за същите позиции, си трябват повече пари :)
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Момчета, с риск да приемете, че се заяждам, вие в момента просто нямате алгоритъм за оценка на нещата, които работят. Първо ъпдейтите са пресни. Второ положителни резултати от тези промени се наблюдават само при старите сайтове, поради простото отпадане на филтрираните нови. Трето едва ли имате стартъп, който движете след ъпдейта, а дори да имате такъв, няма как да отчетете резултати от стратегията си за толкова кратко време. Иначе, теоретично, всичко би трябвало да е точно така, така го пишат и известните сео гурута, но аз прогнозирам, че нещата няма да се развият по този начин. Гугъл губи позиции на борсата и акционерите го притискат за повече приходи. Като резултат дойде това.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Защо да нямаме алгоритъм за нещата които работят? За каква стратегия говориш? От предния пингвин изминаха няколко месеца, от тогава насам съм стартирал няколко сайта. Най-старият от тях е на около 4 месеца, има си чудесни позиции, хиляди посетители дневно и доста добри приходи. Резултатите са му такива, защото не съм го правил както съм правил сайтовете си миналата или предните години. Ако бях използвал старите си техники и начин на работа, еми нямаше да стане, средата е различна.

Не че нямам пострадали сайтове. Имам стари сайтове и от пандите, имам и от пингвина ударени. При някои от тях резултатите които съм постигнал по реанимирането им са добри, но никой от тях не си е върнал позициите от преди това. Отделно от над 30 сайта съм се отказал и съм ги пуснал по течението.

За причините за ъпдейтите и целите им, за приходите на гугъл и акционерите им е съвсем друга тема за разговор. Съгласен съм с това което пишеш, но това си е бизнеса на гугъл. Имат си цели, следват си ги, не можеш да ги виниш. Никой не те е вързал да им играеш по свирката. Който иска се съобразява, който не иска си търси друго занимание или си подрежда бизнеса по различен начин.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Защо да нямаме алгоритъм за нещата които работят? За каква стратегия говориш? От предния пингвин изминаха няколко месеца, от тогава насам съм стартирал няколко сайта.
Масивният ъпдейт на алгоритмите е от август и септември. Предишните бяха невинни животинчета. Ако ще спорим нека да е конструктивно. Аз лично в СЕО сферата нямам какво и защо да доказвам. Вие сте професионалистите. Реално само мога да бъда доволен от ъпдейта гледано от днешна перспектива. Винаги съм искал сайтовете, които създавам да носят реална полезност, а парите са идвали като следствие и в момента това се отблагодарява, но си давам сметка, че вече няма да е същото. А за какви промени говоря:
Search quality highlights: 65 changes for August and September - Inside Search
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Колеги, тези от вас, които са ударени от този нов пингвин ъпдейт получили ли са случайно писмо от Гоогле в Google Webmaster-а? Питам понеже ме съмнява, че имам засегнат сайт, но нямам никакво съобщение. Това нормално ли е?
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Нямам и намерение да споря, не знам защо си предубеден :) За мен и предишните ъпдейти в никакъв случай не са били невинни, щом можеш да ги наречеш такива, само можеш да се радваш.
Също нямам какво да доказвам в seo сферата.

От години, промените в гугъл са ми ежедневие, колко от тях са пряко и осезаемо свързани със серпа, изобщо с позиционирането на сайтовете е друг въпрос. Иначе и според този сайт който си посочил, 65 промени в рамките на два месеца не са много за тях, понякога имат 40, 50, 70/месечно.
 

Горе