SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Penguin update 2.0 ?

Re: Penguin update 2.0 ?

@Synthetic
Не съм прочел предния ти пост, само го прегледах и видях че си наказван. Без значение за какво са те наказали и кой от какво е засегнат, гарантирам ти че това, което предлагаш е точно нещото, срещу което е насъскан Пингвина. Колко точно ще хване и кога точно не се знае. Съжалявам, че говоря против услугата която предлагаш, но то е очеизвадно, че е спам. Иначе всеки сам да си преценява вече. А това, че си писал 100% панда и пингвин безопасна или нещо такова пък е най-голямата заблуда. Начинаещите потребители ще си помислят, че едва ли не това е позволено от Google и че никога няма да им навреди.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Не, няма проблем, колега. :) Ти си изказваш мнението, независимо дали е против моята услуга или не. Аз се старая да приемам всяко мнение/предложение/съвет, като мога да науча нещо от него. Но в случая не мога да "лежа" на твоите гаранции за бъдещите ти прогнози при положение, че при нито един от клиентити ми не е имало наказание. И пак ти казвам, нещата които предлагам са тествани от мен, като вариациите са било много + различни техники, които както са ми носели успех, то така и са ми докарвали наказания от "животните". Няма как да знаем за едно нещо без да го пробваме, нали? Опделено отсявам това, което се е отразило положително при мен, а тестваните техники, които са ме "наказвали" са рецуцирани/премахнати и е съвсем логично да не ги прилагам в услугите към моите клиенти.

Поздрави:)
 
За: Re: За: Penguin update 2.0 ?

За: Re: За: Penguin update 2.0 ?

@Debilev
Noindex на кое? Това е пингвин, не е Панда :).

@pamir
Ах... Пак с тия схеми почваме :D
Убеден съм че в алгоритъма е сложен if, който проверява за adwords преди да те накаже ::)

Именно защото е пингвин, ми пречука основните страници. Таговете ми са над 3500, което ще рече че имах едни 3500+ страници с изходящи линкове към знайни и незнайни "приятели" - грешка, която съм допуснал в началото на развитието на блогчето ми. Когато събирах линкове (преди 2-3 години), имах много по-малко знания и все още навлизах в света на SEO-то. Другата грешка беше, че навремето смятах таговете за голяма сила и ръгах линкове към основните ми тагове (тогава имах 20 тага на кръст).

След като разкарах таговете от индекса, дропа спря - сега чакам и гледам дали ще има подобрение.

п.с: Пингвина не кълве само по входящи линкове, а и по това какви изходящи имаш и към кого са - абе гадна животинка е.
 

Горе