SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Penguin update 2.0 ?

За: Re: Penguin update 2.0 ?

За: Re: Penguin update 2.0 ?

Колеги, тези от вас, които са ударени от този нов пингвин ъпдейт получили ли са случайно писмо от Гоогле в Google Webmaster-а? Питам понеже ме съмнява, че имам засегнат сайт, но нямам никакво съобщение. Това нормално ли е?

нормално е, не се притеснявай
 
Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

нормално е, не се притеснявай

Благодаря за отговора:) Реших да попитам, защото преди време гоогле изпращаше писма за Unnatural links и би било нормално ако си засегнат от пингвина да получиш съобщение, но явно не изпращат. Варианта да си сигурен, че си засегнат е самото изпадане от досегашните позиции по определени ключови думи и по-малко посещения ... или има и други критерии, щом няма писма
 
Последно редактирано:
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

По принцип загубата на позиции и трафик са основни сигнали. Като съпоставиш датата от която започваш да ги губиш със списъка на датите на ъпдейтите лесно разбираш каква гад те е нахапала и защо.

Обсъждахме го и преди месеци, когато изпращаха писмата за кофти връзки, а и Matt Cutts тогава го намекна, че може да са били грешни, ама не бива да се игнорират ... Гледам обаче, че много хора са ги игнорирали :)
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Днес единият ми сайт е изплувал по всичките думи (този, който беше останала само главната). Другият е в небитието.
Изчезналият е с една година по-стар, но там не съм пипал нищо от доста време - месеци.
Този, който си се появи, си му правя лек билдинг.
 
Re: Penguin update 2.0 ?

Предварително се извинявам за въпроса си, ако на някои му се стори не уместен, но ако този нов пингвин ъпрейт е излезнал на 5 или 6.10.12, дали е преминал вече изцяло в България или все още е активен и тепърва да очакваме още засегнати сайтове? Или иначе казано колко време след като е пуснат този ъпдейт е активен и наказва? Благодаря предварително.
 
За: Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

За: Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Не съм съгласен. Първия Пингвин беше пълен провал и всички го казваха. За няколко дни под поста в Webmasters Central имаше над 700 негативни коментара и едва шепа позитивни. Това доказва, че алгоритъма им е доста грешен и пак нямаше Rollback. За сметка на това, Мат не си призна грешката, а спря ъпдейтите за няколко месеца. Сега пингвина отново атакува и не виждам особено позитивни промени..

Здравей. Според мен си в грешка и ще ти кажа защо. Тези коментари 90% са от SEO-та. следователно Г е постигнал част от целите си. Ако бяха обикновени потребители това е повод да се притеснятат от Чичо Гошо, но иначе не.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Здравейте, нещо ново има ли в този пингвин, защото и аз имам "ударен" един сайт, при това тотално - по всякакви ключови думи, дори по бранд... но има доста разнообразни анкори и то към различни страници, та се чудя какво му е скимнало че да го смъкне...

Може би имам линк от някой накълван сайт, иначе не мога да си го обясня...
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Възможо е. Много директории за сайтове преавят преоптимизации с анкори, може някоя подобна да линква към теб. ползвай само 3-4 директори за сайтове и то най големите. Причините може да са стотици, просто предполагам. А бях пълен с такива линкове и се измъкнах. Ако се има предвид, че наказаниео ми беше на бранд, но не какъвто и да е бранд а с 80 000000 търсения :D. Ама направо незнам как се получи сега падна пак на 2-ра страница но поне не е на 200+ .
 
Re: За: Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Re: За: Re: За: Re: Penguin update 2.0 ?

Тези коментари 90% са от SEO-та. следователно Г е постигнал част от целите си.
Както се казваше в един виц: "Прав си, кучи гъз, прав си" (не е насочено към теб, коментирам, за да не се обидиш, ако не знаеш вица). Примери как "добре" се е "справил" гугъл, мога да ти дам стотици.
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Ей това последното животно ми прасна блога (личния ми)! Сега вече слагам таговете с noindex :))) Че го карах там през просото почти година... ама явно няма прошка за тая мръсна животинка!
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Да ви питам един интересен въпрос: има ли сайтове, които пускат редовно адуърдс, и да са пострадали от пингвина? Подозирам, че няма.
 
Re: За: Penguin update 2.0 ?

Re: За: Penguin update 2.0 ?

@Debilev
Noindex на кое? Това е пингвин, не е Панда :).

@pamir
Ах... Пак с тия схеми почваме :D
Убеден съм че в алгоритъма е сложен if, който проверява за adwords преди да те накаже ::)
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Сега, да ви кажа за моите наблюдения относно мой ударен сайт от последния ъпдейт на пингвина - може да са полезни за някого.

Неща, които не съм сбъркал:
- линкове с точен анкор - почти липсват
- бързо нарастване на линковете - не, постепенно съм добавял

Допуснати грешки, поради които смятам, че е дошло ухапването от животното:
- внезапно спиране на добавянето на линкове след постигане на резултатите в класирането, след интензивно добавяне в течение на три месеца
- голям брой линкове от нерелевантни сайтове - над 50%
- голям брой линкове от сайдбар - над 50% (защо ли не оставих само линковете от статиите?)
- доста линкове с комбинация от бранд с ключова дума
- никакви линкове с чист бранд
- никакви линкове с чисто URL
- никакви линкове с общ текст (кликни тук и др.)
- липса на връзки със социалните мрежи
- линкове от футър, в пакет с линкове към други нерелевантни сайтове
- линкове от свързани сайтове (това е само мое подозрение, че има значение - има много линкове от сайтове на един хостинг, отчасти линкнати помежду си)
- заглавие на страница, което е точна ключова фраза (също е само подозрение)
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Аз имам един сайт с постояненна adwords кампания с прилична цифра и също е заминал :)
явно няма if в този ъпдейт ...
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Между другото да ви кажа нещо интересно, само определени страници са в обхвата на пустото ледено животно. А тези страници, към които няма никакви линкове, излизат кажи-речи нормално! Мисля да ги използвам с цел възстановяване, като натрупам още текст и почна линк билдинг към тях. Също и да създам нови страници.

След месец ще мога да ви кажа дали работи това :)
 
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Реших да споделя моя опит напоследък, може да е от полза за някого. След като ме отнесе пандата преди година и половина, хвърлих доста работа по сайта (говоря за първия сайт от подписа ми, който ми е на основния домейн). Първо изчистих около 450 "спамърски" заглавия на теми, в които ключовата фраза се повтаряше. Работих много по оптимизацията на сайта с цел облекчаване на зареждането, но това едва ли е оказало някакво влияние върху серпа. Пиша само уникални материали и добавям една снимка, а понякога и 2-3 според нуждите, като се старая да е написано разбираемо и що-годе интересно на читателя, доколкото може да се пише интересно за вируси.

В последните 4-5 месеца отлюспих всякакви социалки. В момента публикувам само в сайта, Г+ (в съответната страница на сайта, която е свързана), във Фейсбук по същия начин и правя кратки публикации в Свежо, защото ми докарва доста посещения. Там задължително променям заглавието и текста като включвам само ключовата фраза (името на вируса, за който пиша), но размествам и сливам отделните думи произволно. Понякога пускам по една публикация и в произволна БГ социалка с цел ускоряване на индексацията, но не всеки ден. Пропуснах да спомена feedburner и twitter, както и networkedblogs, където всичко ми излиза автоматично и обикновено техните резултати ме изпреварват, но си излизат пак с моето име. :)

Резултат - все още ме индексират бавно - в късния следобед или вечерта, но публикациите ми (оригиналите) след 3 октомври (май там някъде беше последният пингвин) вече излизат твърдо на първа страница, макар и като 9-10 резултат. За мен си е успех, за вас - не знам. :clap:
 
Последно редактирано:
За: Penguin update 2.0 ?

За: Penguin update 2.0 ?

Имам наказание от "животното" вече за трети път. Първоначално беше, когато сайтът ми бе още нов и попрекалих с линкбилдинга, като за отрицателно време натрупах доста линкове, кои качествени, кои не чак толкова. Резултатъ беше - От 40-та позиция за основната ми фраза бях захвърлен извън топ 100. Big G. не хареса и това, че се опитах да шмекерувам със сателити с нискокачественни статии. Какво направих... Продължих си билдването на беклинкс, но забавих темповете + продължих да си добавям фреш контент в моя сайт... Е , след 10 дни +- отново си върнах позициите, като този път бях на 2-ра страница (12/13 позиция някъде, не си спомням точно).. Трафикът ми се вдигна с 50%. Такаа, след известно време използвах отново някои техните, като например няколко СЕО сервиза на веднъж и познайте какво стана... Отново бях захвърлен от 2-ра страница та направо -100 позиции назад. УЖАС! Пак спрях с беклинковете или по-точно с темпа на изграждането им, като продължих да добавям статии в сайта,а съответно тях по най-популярните социалки... Е, след около 2 седмици сайтът ми се върна отново на позиции, като този път успях да "забия" така желаната 1-ва страница, като имах известен "денс" от 3 до 7-ма позиция, но накрая задържах 3-то място. Казах си УРА! Няма как да ме бутне нищо, НО след като спрях известно време със съдържанието и наблегнах отново на по-агресивното линкбилдване + още няколко "СЕО пакета" за интервал от .. 1 месец, то сега отново съм извън топ 100 за всичките си keywords. Поуката, която си направих:

1. Google не обича новите сайтове, особено ако към тях се гради агресивен линкбилндинг - Това се засича
2. Умерен линкбилдинг (качествени линкове) + добавяне на контент (както казват content is king) = Бавно, но славно прогресиране, най-вече СИГУРНО!
3. Ако се случи така, че загазите от тези "животни" , то не се паникьосвайте! Продължете си линкбилдването, като го редуцирате/разнообразите в умерени количества, разбира се + редовното публикуване на свеж и качествен контент!

Едва ли казвам нещо ново за доста от вас, но все пак това е моя опит от "първа ръка", както се казва:)

Ще се радвам, ако и други колеги споделят мненията си!:)
 
Последно редактирано:
Re: Penguin update 2.0 ?

@Synthetic
Много ми е интересно защо предлагаш тогава такива услуги. Ти директно храниш пингвина с рибка :). Горко им после на хорицата дето ще поръчат и ще трябва да премахват стотици или хиляди регистрации.
 
За: Re: Penguin update 2.0 ?

За: Re: Penguin update 2.0 ?

@Synthetic
Много ми е интересно защо предлагаш тогава такива услуги. Ти директно храниш пингвина с рибка :). Горко им после на хорицата дето ще поръчат и ще трябва да премахват стотици или хиляди регистрации.


Явно не си прочел внимателно по-горния ми пост. Както и да е. Не си мисли, че моето SEO се гради само на сервизите, които съм пуснал тук. Ако си беше направил труда да прочетеш какво мислят клиентите ми за тях в другия форум, то щеше да видиш, че няма нито един недоволен или изпатил си. Отделно, аз пускам само това, което съм тествал. Нещата, поради които си изядох наказанието сега не са част от нито един от изброените сервизи, колега:)

Поздрави
 
Последно редактирано:

Горе